reklama

V Nashvillu vybuchl obytný vůz, podle policie šlo o úmysl. Tři lidé se zranili

Tři zraněné si vyžádal silný výbuch, který v pátek otřásl centrem amerického města Nashville ve státě Tennessee. Místní policie uvedla, že exploze byla úmyslným činem, podrobnosti k pachateli či motivu ale zatím nesdělila. Agentura AP s odvoláním na příslušníky donucovacích orgánů, kteří si přáli zůstat v anonymitě, o několik hodin později informovala, že v okolí výbuchu byly objeveny lidské ostatky. Zatím ale není jasné, zda jejich nález s explozí souvisí.

reklama

„Věříme, že exploze byla úmyslným činem,“ řekl na krátké tiskové konferenci mluvčí policie ve městě Nashville Don Aaron.

Podle místního zpravodajského webu The Tennessean otřásl výbuch centrem Nashvillu kolem 6:30 tamního času (13:30 SEČ). Několik požárů, které na místě poté vznikly, už dostali hasiči pod kontrolu. Jejich mluvčí Joseph Pleasant řekl, že z místa transportovali do nemocnic tři zraněné, ale žádný z nich není v kritickém stavu.

Místní stanice WKRN uvedla, že vybuchl zaparkovaný obytný vůz. Podle webu The Tennessean přijeli krátce před 6:00 místního času policisté k vozu, který kdosi nahlásil jako podezřelý. Jeden ze strážníků pak přivolal pyrotechniky. Ti byli na cestě, když se ozvala silná exploze.

Myslel jsem, že vybuchla bomba, popsal svědek

Videa z místa incidentu, která byla zveřejněna na Twitteru, ukazují poničené domy a rozbitá okna. V zasažené oblasti je podle agentury AP mnoho restaurací, barů a malých obchodů. Nad městem se po výbuchu vznášel hustý černý dým. Kvůli výbuchu a s ním souvisejícím telekomunikačním problémům byly z místního mezinárodního letiště dočasně pozastaveny lety.

„Měl jsem pocit, že to byla bomba. Tak velké to bylo,“ popsal výbuch pro CNN jeden z místních obyvatel Buck McCoy. Když se podíval z okna, uviděl prý spadlé stromy a rozbité sklo na ulici. „Lidé začali vybíhat ze svých domů, hasiči jim však řekli, aby se od místa výbuchu dostali co nejdále,“ dodal McCoy.

Incident vyšetřují kromě místní policie také federální agentury, včetně FBI a ATF. Policie a dálniční hlídka v Tennessee izolovala tuto oblast kvůli vyšetřování. Starosta Nashvillu John Cooper uvedl, že případ převzali specialisté a brzy zveřejní další informace.

Tagy:
Sparta dál nahání zakletou Ligu mistrů. Kudy podle klubové ikony vede cesta přes Monako?
Fotbal

Sparta dál nahání zakletou Ligu mistrů. Kudy podle klubové ikony vede cesta přes Monako?

Marné snažení Sparty Praha o dobytí slavné Ligy mistrů by už vydalo na několikasetstránkový román. Fotbalový klub z Letné si klubovou soutěž, která znamená obří prestiž i zisk pro kasu, zahrál naposledy v sezoně 2005–⁠2006. V tomto ročníku už zvládl v předkole první krok, když vyřadil Rapid Vídeň. Teď – napřed doma – zkusí zaskočit Monako. „Opravdu těžký los,“ říká sparťanská ikona Václav Němeček.

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

Zmizel šéf organizace, která pomáhá uprchlým Bělorusům. Šel si zaběhat a už se nevrátil

V Kyjevě v pondělí zmizel šéf nevládní organizace Běloruský dům na Ukrajině, která pomáhá Bělorusům prchajícím před represemi ze své vlasti. S odvoláním na samotnou organizaci o tom informují ukrajinská, ruská i běloruská média. Ukrajinská policie podle agentury Reuters potvrdila nahlášené zmizení. Podle Běloruského domu na Ukrajině si šel Vital Šišov ráno pravděpodobně zaběhat a už se nevrátil. Na telefonu je nedostupný.

Tak končí případy sebevražd. Nahrávka zachytila vyhrožování běloruské běžkyni

Na YouTube se dostala zvuková nahrávka, která údajně zachycuje výměnu názorů mezi běloruskou běžkyní Kryscinou Cimanouskou a dvěma sportovními funkcionáři – šéftrenérem národního týmu Jurijem Mojsevičem a zástupcem ředitele Běloruského republikového tréninkového centra pro lehkou atletiku Arturem Šumakem. Nahrávka je zjevně součástí rozhovoru, v němž oba muži dohánějí sportovkyni k slzám a snaží se ji přesvědčit, aby se vzdala účasti na olympiádě a vrátila se domů.

reklama

Domácí zpravodajství

Počítače i obědy pro děti zdarma, méně memorování: Jak chtějí strany změnit školství

Zlepšíme školství. V předvolebních programech to slibují snad všechny strany (kromě ANO, Babišovo hnutí zatím program do sněmovních voleb nepředstavilo). Jak to chtějí partaje udělat? KSČM láká na obědy pro děti zdarma, ČSSD by bezplatně rozdávala počítače a tablety, koalice Spolu chce reformovat vzdělávací programy. Co dalšího by politici chtěli prosadit?

reklama