CNN Prima News vyčerpání

vyčerpání

Výpis příspěvků ke štítku „vyčerpání“

Horská služba odvezla ze Sněžky tři vyčerpané turisty. Jeden byl jen v trenkách

Krkonošská horská služba ve čtvrtek musela z vrcholu Sněžky dolů dopravit skupinu tří turistů ve věku kolem 25 let, kteří podcenili počasí a vyčerpal je chlad v kombinaci s deštěm. Jeden ze skupiny se navíc na nejvyšší horu ČR vydal jen v trenkách, rukavicích a botách. Horská služba ČR o tom informovala na webu pod titulkem „Turisté jsou nepoučitelní“ a apelovala na turisty, aby nepřeceňovali svoje síly a na výlety byli dostatečně vybaveni.

Sledujte Hlavní zprávy: Na vyplácení dávek se dál čeká týdny, situace na úřadech se nelepší

Dlouhé týdny a nakonec třeba i tři měsíce. To je doba, po kterou žadatelé čekají na vyplacení sociálních dávek. Situace se zatím příliš nezlepšila a zaměstnanci dál opakují: „Je nás málo, jsme přetížení, demotivovaní a už to nezvládáme.“ To a další aktuální informace z domova i zahraničí se dozvíte v Hlavních zprávách, které na Primě a CNN Prima NEWS začínají v 18:55.

Absolutní vyčerpání a pocit viny, že můžu domů. Reportérka CNN se vrátila z Afghánistánu

Po několika nebezpečných týdnech v ulicích afghánského Kábulu se zahraniční reportérka CNN Clarissa Wardová vrátila zpět do Evropy. Viděla chaos v ulicích i na kábulském letišti, ale byla také svědkem solidarity mezi prchajícími Afghánci. Jaká je práce novináře v napjaté politické a společenské situaci, prozradila v rozhovoru s moderátorem CNN Brianem Stelterem.

Zdravotníci jsou na hraně sil. Fotka kolabující sestry z Příbrami se šíří internetem

Zdravotnický personál je již na hraně svých sil. V boji s koronavirem jsou zdravotní sestry i lékaři vyčerpaní nejen fyzicky, ale i psychicky. Příkladem je i zdravotní sestra z Oblastní nemocnice Příbram, která ve službě na oddělení ARO zkolabovala. O její příběh se podělil s moderátorem CNN Prima NEWS Liborem Boučkem i otec vyčerpané sestry Martin. Zdravotníci tak prosí občany o jediné – aby ještě chvíli vládní opatření vydrželi.