CNN Prima News vyhláška

vyhláška

Výpis příspěvků ke štítku „vyhláška“

Vyhláška o maximální teplotě je děravá jako ementál. Právník zmínil paradoxy i absurdity

18. srpna 2022 16:57

Snížení teplot ve veřejných budovách i domácnostech? Povinnost není na straně koncových uživatelů, ale vlastníků nebo jejich společenství. Ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS to o připravované vyhlášce Ministerstva průmyslu a obchodu řekl právník Jan Chudoba. Podotkl, že pokud si lidé místo 18 °C vytopí o pár stupňů více, nikdo pokuty vymáhat nebude a ani nemůže. Chudoba také nastínil paradoxy i bizarnosti, které mohou případné kontroly doprovázet.

Praha brojí proti popíjení na veřejnosti. Kde všude hrozí od července pokuta za alkohol?

27. května 2022 10:37

Praha rozšíří počet veřejných míst, kde je zakázáno pití alkoholu, z 837 na 1036. Novou vyhlášku, která to stanovuje, ve čtvrtek schválili zastupitelé s platností od července. Zákaz se nově bude týkat také náplavek, kde bude zákaz pití platit od půlnoci do 09:00. Nově rovněž bude pro postih stačit mít otevřenou lahev alkoholu, zatímco dosud museli strážníci přistihnout konzumenta přímo při pití.

Velký zákaz alkoholu v Praze? Některé části jmenovaly každý parčík, kritizuje Hřib

17. května 2022 08:58

Praha chystá zákaz pití alkoholu na veřejných prostranstvích prakticky po celém městě. Nebude to ale mít požadovaný efekt, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti), se kterým souhlasil i starosta Prahy 13 a zastupitel Prahy David Vodrážka (ODS). Novelu příslušné vyhlášky podpořili radní za Spojené síly pro Prahu (koalice stran TOP 09 a STAN) a Praha Sobě.

Děti ve velkém experimentují s nikotinovými sáčky. Ministerstvo jedná o omezení prodeje

27. dubna 2022 07:04

Mají sloužit dospělým kuřákům ke snadnějšímu odvykání kouření, jenže pro spoustu českých dětí jsou paradoxně prvním seznámením s nikotinem. Jak upozorňují učitelé ze základních škol po celé republice, téměř každé dítě na druhém stupni ví, co jsou to nikotinové sáčky a velká část dětí s nimi má osobní zkušenost. Odborníkům se nelíbí, že jsou volně prodejné. Ministerstvo zdravotnictví chystá vyhlášku, která by měla jejich dostupnost regulovat.

Jako proti chřipce. Válek nejpozději v dubnu představí plán očkování proti covidu

14. ledna 2022 20:08

V březnu či dubnu chce ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) představit systém, který by nastavil pravidelné očkování proti covidu ve stejném režimu, jako tomu je u každoroční vakcinace proti chřipce. Sdělil to novinářům na páteční tiskové konferenci po jednání vlády. Zároveň znovu slíbil úpravu problematické vyhlášky, která aktuálně nařizuje povinné očkování některých skupin obyvatel. Tu schválila ještě minulá vláda.

Povinné očkování nebude. Lidé se nemusí bát sankcí, vyhlášku zrušíme, řekl Válek

14. ledna 2022 19:04

Nikdo se podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) nemusí bát sankcí vyplývajících z vyhlášky kvůli povinnému očkování proti COVID-19. Její platnost vláda zruší, bude upravena, řekl v pátek na tiskové konferenci po jednání vlády. V březnu či dubnu pak chce představit nový systém, který by nastavil standardizovanou péči a pravidelné očkování proti covidu podobné každoročnímu očkování proti chřipce.

Praha fakticky zakáže volný pohyb psů. Mapa ukazuje, kde vodítko potřeba nebude

7. ledna 2022 14:36

Ani na trávníku, ani v parcích, ani v lesících. Psi se budou smět v Praze volně pohybovat pouze na přesně vymezených místech. Vyhlášku vydal magistrát v době vánočních svátků, nově obsahuje i mapy, které úseky přesně označují. A po celé metropoli je jich jako šafránu. Hlavní město o změně informovalo pouze na webu a novinku nekonzultovalo s žádným z chovatelských spolků. Podle mluvčího radnice jde jen o rozšíření vyhlášky, nikoliv o její změnu.