reklama
CNN Prima News vyhláška

vyhláška

Výpis příspěvků ke štítku „vyhláška“

Jako proti chřipce. Válek nejpozději v dubnu představí plán očkování proti covidu

14. ledna 2022 20:08

V březnu či dubnu chce ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) představit systém, který by nastavil pravidelné očkování proti covidu ve stejném režimu, jako tomu je u každoroční vakcinace proti chřipce. Sdělil to novinářům na páteční tiskové konferenci po jednání vlády. Zároveň znovu slíbil úpravu problematické vyhlášky, která aktuálně nařizuje povinné očkování některých skupin obyvatel. Tu schválila ještě minulá vláda.

Povinné očkování nebude. Lidé se nemusí bát sankcí, vyhlášku zrušíme, řekl Válek

14. ledna 2022 19:04

Nikdo se podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) nemusí bát sankcí vyplývajících z vyhlášky kvůli povinnému očkování proti COVID-19. Její platnost vláda zruší, bude upravena, řekl v pátek na tiskové konferenci po jednání vlády. V březnu či dubnu pak chce představit nový systém, který by nastavil standardizovanou péči a pravidelné očkování proti covidu podobné každoročnímu očkování proti chřipce.

Praha fakticky zakáže volný pohyb psů. Mapa ukazuje, kde vodítko potřeba nebude

7. ledna 2022 14:36

Ani na trávníku, ani v parcích, ani v lesících. Psi se budou smět v Praze volně pohybovat pouze na přesně vymezených místech. Vyhlášku vydal magistrát v době vánočních svátků, nově obsahuje i mapy, které úseky přesně označují. A po celé metropoli je jich jako šafránu. Hlavní město o změně informovalo pouze na webu a novinku nekonzultovalo s žádným z chovatelských spolků. Podle mluvčího radnice jde jen o rozšíření vyhlášky, nikoliv o její změnu.

Senátoři podali ústavní stížnost kvůli povinnému očkování. Rozděluje prý společnost

5. ledna 2022 10:40

Skupina senátorů se rozhodla podat k Ústavnímu soudu návrh na zrušení ministerské vyhlášky o povinném očkování proti nemoci COVID-19 pro seniory a další skupiny lidí. Podle nich nemá takový krok právní ani medicínské opodstatnění, navíc ve velkém rozděluje již tak rozpolcenou společnost. Senátoři na tiskové konferenci nicméně upozornili, že nejde o iniciativu, která by brojila proti povinnému očkování jako takovému.

Neočkovaní žáci nebudou smět na praxe. Aktivisté obsadili školu, krotila je zástupkyně

4. ledna 2022 18:11

K incidentu mezi aktivisty a zástupkyní ředitelky došlo v pondělí na schodech před Střední zdravotnickou školou a Vyšší odbornou školou zdravotnickou v Mladé Boleslavi. Skupina lidí prý potkala studentku, kterou bude muset škola možná vyhodit. Podle stávající podoby vyhlášky o povinném očkování by totiž od března nemohla bez dokončené vakcinace na odbornou praxi. Redakce CNN Prima NEWS následně mluvila se zástupkyní Markétou Bednářovou, která nakonec šla místy rozzuřenému davu vše vysvětlit.

Povinné očkování hasičů a lékařů? To je jako kopnutí do kolene, zlobí se Beran

4. ledna 2022 11:49

Podle epidemiologa Jiří Berana je vyhláška o povinném očkování proti covidu pro některé profese kopnutím do kolene. Řekl to na tiskové konferenci Iniciativy 21 proti povinné vakcinaci, jejíž petici podepsaly tisíce hasičů, policistů nebo vojáků. Představitelé iniciativy vyzvali ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09), aby se s nimi co nejdříve sešel. Času podle nich moc nezbývá.

Neočkovaní vojáci čelí šikaně. Nemůžeme do jídelny a na WC jen s dovolením, tvrdí

29. prosince 2021 18:10

Česká armáda eviduje celkem tři tisíce neočkovaných vojáků. Dle platné vyhlášky mají podstoupit vakcinaci do března, ne všichni to ovšem mají v plánu. Neočkovaní vojáci se proto obávají, že s příchodem jara přijdou o práci. Někteří z nich navíc údajně čelí nátlaku ze strany svých kolegů v posádkách, uvedli redakci CNN Prima NEWS. Pokud se někdo cítí být terčem šikany, má se podle ministerstva obrany ozvat armádnímu inspektorátu. Více se tématu věnujeme v Hlavních zprávách od 18:55.

Selhání medicíny a morálky. Zrušte povinné očkování, vyzývá Válka iniciativa lékařů

29. prosince 2021 13:47

Přes dvacet lékařů, zdravotních sester, hasičů, policistů či právníků vyzvalo v otevřeném dopise ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09), aby co nejdříve zrušil vyhlášku o povinném očkování proti covidu u některých profesí a lidí nad 60 let. Vyhláška je podle nich „bezprecedentním selháním medicíny, práva a morálky“. Argument, že očkování brání těžkému průběhu nemoci, podle nich platí jen pro rizikové skupiny.

Vyhláška o povinném očkování proti covidu je už hotová. Vyjde do týdne, říká Vojtěch

6. prosince 2021 17:48

Vyhláška o povinném očkování proti nemoci COVID-19 pro vybrané profese a lidi nad 60 let je hotová. Podle ministra zdravotnictví v demisi Adama Vojtěcha vyjde do konce tohoto týdne ve Sbírce zákonů, řekl v pondělí po jednání vlády na tiskové konferenci. S dalšími opatřeními chce kabinet vyčkat na další vývoj epidemie. Pokles počtu pacientů v nemocnicích čeká Vojtěch kolem Vánoc.

reklama