CNN Prima News vynález

vynález

Výpis příspěvků ke štítku „vynález“

Pozor na klimatizace, mohou způsobit řadu onemocnění, varuje Prymula. Jak čistit filtry?

Vhodné nastavení teploty klimatizace je klíčové pro předcházení možným nemocem. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to řekl epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Optimální je prý nepřekračovat hranici rozdílu šesti až sedmi stupňů mezi venkovní teplotou a klimatizací. Zapomínat bychom neměli ani na čištění filtru, které má usnadnit nový český vynález.

Bizarní vynález pro vztahy na dálku: Líbejte se přes robota, intimita zaručena, láká výrobce

Čínská univerzita si nechala patentovat zařízení, které odloučeným párům umožňuje vyměňovat si polibky na dálku. Technologie má podobu umělých pohyblivých rtů, jež si oba partneři zapojí do telefonu. Ty si pak pomocí zvláštní aplikace a senzorů vyměňují signály a podle výrobce umožňují sdílet „skutečnou“ intimitu.

Okno do budoucnosti. Zuckerberg ukázal prototypy brýlí virtuální reality, stály miliardy

Několik prototypů, miliardy dolarů a jeden velký sen o dokonalém digitálním světě. Společnost Meta (dříve Facebook) už dlouhé roky pracuje na co nejvýkonnějších a nejdostupnějších brýlích pro virtuální realitu (VR). Šéf firmy Mark Zuckerberg se na uzavřeném sezení s novináři, kterého se zúčastnila i redakce CNN Prima NEWS, pochlubil čtyřmi prototypy, které Meta doposud vyvíjela a nadále vyvíjí. Přiznal, že honba za dokonalými VR brýlemi stojí firmu miliardy dolarů.

Kdo je tajemný Satoshi? Čtvrtý díl pořadu Krypta se vydává po stopách tvůrce bitcoinu

Satoshi Nakamoto – tajemný tvůrce bitcoinu, o kterém veřejnost ví jen velmi málo. Odkud pocházel? A proč je možná dobře, že zůstal v anonymitě? To prozradí čtvrtý díl edukačního pořadu Krypta ze světa digitálních mincí. V něm svůj názor na záhadného Satoshiho představí i kryptoměnový expert Vladimír Vencálek. Pořad Krypta můžete sledovat každý týden ve čtvrtek ve 14:40 na CNN Prima NEWS.

Zajímavé novinky z CES 2022: Plyšák cucající prst i náplast brzdící předčasnou ejakulaci

Plyšový pes cucající prst, autonomní traktor, skener psích čumáků či náplast brzdící předčasnou ejakulaci. To vše přinesl letošní ročník největšího světového veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas. Třebaže už druhým rokem po sobě zasáhla do průběhu každoroční technologické události pandemie koronaviru, ani letos nebyla nouze o užitečné i lehce bizarní vynálezy. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější novinky.

Pozlacená zrcadla odhalí další taje vesmíru. Jak bude fungovat Webbův teleskop?

Do vesmíru zamířily ty nejlepší „oči“, které kdy člověk stvořil. Webbův teleskop dovolí lidstvu nahlédnout do nejhlubší historie vesmíru a pomůže také s pátráním po životě mimo slunečnou soustavu. Vědci věří, že zařízení přinese spoustu nových poznatků, o kterých badatelé doposud neměli ani tušení. Do kosmu soustavu zrcadel v sobotu úspěšně vynesla raketa Ariane 5, která odstartovala z kosmodromu Kourou ve Francouzské Guyaně.