reklama
CNN Prima News vyprošťování

vyprošťování

Výpis příspěvků ke štítku „vyprošťování“

Čeští horolezci v Pákistánu nejsou v dobré stavu. Záchranáři odložili akci na úterý

13. září 2021 08:19
Aktualizováno

Záchranáři, kteří se snaží vyprostit dva české horolezce a jejich pákistánského kolegu z hory Rakapoši v Pákistánu, v pondělí kvůli špatnému počasí ukončili práce a pokračovat budou v úterý. Informoval o tom novinář, který situaci sleduje na místě. Trojice před třemi dny uvázla v nadmořské výšce asi 6 900 metrů při sestupu z hory a záchrannou akci vrtulníků přerušilo špatné počasí, zejména silný vítr, i v neděli. V pondělí se záchranářům podařilo určit polohu uvázlých a vysadit jednoho horolezce, který se jim vydal na pomoc.

Auto v řece a dva zranění v nemocnici. Liberečtí policisté pátrají po viníkovi nehody

23. května 2021 12:36

Liberecká policie vyšetřuje okolnosti noční nehody, při které skončil mladý řidič i se svým mercedesem v Černé Nise. Na jeho vyproštění museli hasiči povolat jeřáb. Řidič i spolujezdec byli zraněni a záchranáři je převezli do liberecké nemocnice, řekla v neděli krajská policejní mluvčí Ivana Baláková. Policie teď hledá svědky, řidič tvrdí, že havaroval, když se vyhýbal protijedoucímu vozu.

Bagrista, který spasil světový obchod. Přesčasy za úklid Suezu mu nikdo neproplatil

10. dubna 2021 10:56

Ve chvíli, kdy kontejnerová loď Ever Given uvízla v Suezském průplavu, byl to právě on, na kterém závisel osud světového obchodu. Bagrista Abdalláh Abdalgavád pět dní a pět nocí doloval se svým strojem zeminu a bahno, aby mohl obří plavidlo osvobodit. Ačkoli muž zachránil obchodníkům po celém světě miliardy dolarů, sám na vyplacení přesčasů čeká.

reklama