Výtržnost u rakve s Alžbětou: Muž odstrčil dívku a strhl vlajku, zpacifikovala ho ochranka

Šokující incident se stal ve Westminsterském paláci v pátek večer. Kolem 22. hodiny se jeden muž, který jako ostatní vystál 13hodinovou frontu k rakvi královny Alžběty II., vrhl k pódiu. Při tom podle informací CNN Prima NEWS odstrčil 7letou holčičku. Muži se podařilo částečně strhnout královskou vlajku, během chvíle byl však zpacifikován. Motiv jeho činu zatím není známý.

„Kolem 22. hodiny v pátek 16. září zadrželi policisté z velitelství pro parlamentní a diplomatickou ochranu ve Westminsterské hale muže pro výtržnost,“ informovali v prohlášení strážci zákona. Muž je obviněn z narušování veřejného pořádku. Co však jeho zadržení předcházelo?

„Podle svědků muž čekal ve frontě zhruba 13 hodin. Když se dostal do místnosti, kde je vystavena rakev s královnou, tak ve frontě před rakví odstrčil sedmiletou holčičku a rozběhl se ke katafalku. Víme, podle záběrů, které jsou k dispozici, že se mu podařilo částečně stáhnout královskou vlajku z rakve. Během čtyř vteřin ho zpacifikovala ochranka, která dohlíží na místě na pořádek,“ přiblížil z Londýna reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr.

Přenos byl přerušen

Během incidentu byl podle webu BBC na krátkou dobu přerušen živý videopřenos z haly. „Fronta se na chvíli zastavila, nicméně po několika minutách se znovu dala do pohybu a vše pokračovalo, jak jsme zvyklí,“ doplnil Kaizr. V souvislosti s incidenty policie v pátek vydala prohlášení. V něm uvedla, že během vzpomínkových akcí na královnu po celé Velké Británii zatkla za různé přečiny již 34 lidí.

„Policie však zdůraznila, že jeden ze zatčených nebyl zadržen proto, že by vyjadřoval nesouhlas s monarchií. Čili, nebyli zatčeni lidé, kteří vyjadřovali svůj názor, ale ti, kteří páchali kriminalní činnost,“ dodal reportér.

Tagy:

Hlavní zprávy

Proti zdražování protestovaly statisíce Britů. Neplať to, skandovaly davy
Velká Británie

Proti zdražování protestovaly statisíce Britů. Neplať to, skandovaly davy

Britská vláda slibuje pomoc pro domácnosti, které se potýkají s prudkým růstem cen a obřími účty za energie. Nová opatření ale ještě víc oslabila libru a lidem zatím žádnou úlevu nepřinesla. Do ulic tak vyšly o víkendu statisíce Britů na protest proti zdražování a chudobě. A chaos v zemi ještě zvýšila pokračující stávka železničářů, která ochromila dopravu hlavně mezi Londýnem a velkými městy.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
19:40

Pokud by se Ukrajině nepodařilo anektované území získat zpět, mělo by to obrovský ekonomický dopad, říká Zrno

19:03

Česko nebude tolerovat ruské hanebné jednání, prohlásil Lipavský

18:08

Proč je nejnovější ukrajinský úspěch u Lymanu považován za tak důležitý? Je to brána do celé Luhanské oblasti

17:33

V Izjumu bylo mučení vojáků i civilistů během ruské okupace běžné, zjistila AP

Příští rok bude extrémní, horší než letošní. Rozhodně si neoddechneme, varuje Havlíček

Čeká nás extrémní rok 2023, bude horší než ten letošní, hrozil v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS místopředseda Sněmovny i hnutí ANO Karel Havlíček. Upozornil, že kroky vlády nebudou moci „všechno vyřešit“. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v pořadu řekl, že „na jaře se lidem uleví, protože se vládě podařilo vyřešit vysoké ceny“.

Živě
ON-LINE: Ruský ústavní soud dal zelenou anexi ukrajinských území. Na tahu jsou poslanci

Ruský ústavní soud schválil připojení čtyř ukrajinských regionů k Rusku. V pondělí mají anexi Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti schvalovat poslanci. V Lymanu na východě Ukrajiny, kde v sobotu zavlála ukrajinská vlajka, se sice ještě bojuje, ale už tam není ani stopy po pseudoreferendu zorganizovaném Moskvou, řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Rusko by se podle čečenského vůdce Razmana Kadyrova nemělo v reakci na utrpěné porážky bát použít jaderné zbraně. Na letišti Belbek na poloostrově Krym se v sobotu večer ozval výbuch, uvedla agentura Unian. Podle tamní proruské správy tam vzplálo letadlo. Z plynovodu Nord Stream 1 už patrně neuniká plyn, tlak v plynovodním potrubí se stabilizoval, uvedly v neděli podle agentury AP dánské úřady.

Zvolení Zwyrtek Hamplové? STAN předvedl naprostý amatérismus a nedospělost, říká expert

Jana Zwyrtek Hamplová (BEZPP za NEZ) je bezesporu jedním z největších překvapení letošních senátních voleb. V konkurenci obhajující senátorky Šárky Jelínkové (KDU-ČSL) a Lucie Pluhařové (ANO) se jí podařilo postoupit do druhého kola, kde těsně zvítězila. Podle komentátora Petrose Michopulose to ale není pouze její zásluha. Na volebním výsledku se podepsala špatná taktika vládních stran, zejména hnutí STAN.

Snížení teplot v učebnách? Děti by onemocněly, budeme vytápět i nadále, zní od ředitelů škol

Učebny budeme vytápět i nadále, jinak děti onemocní a odrazí se to na absenci ve třídách i kvalitě vzdělání. Redakci CNN Prima NEWS to uvedli oslovení ředitelé škol, kterým se nelíbí vládou doporučované snižování teplot v prostorech nejen vzdělávacích institucí. Navzdory rostoucím cenám energií si ředitelé podle svých slov nemohou dovolit riskovat zdraví svých žáků, u některých škol přitom prudce vzrostly zálohy na energie.

Jelínková o prohře se Zwyrtek Hamplovou: Děsí mě, že takový člověk bude v Senátu

Děsí mě, že v senátních volbách zvítězila paní, jež stojí na jednom pódiu s lidmi, kteří říkají, že by šli požádat o pomoc Putina. V nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS to řekla bývalá senátorka a šéfka klubu KDU-ČSL Šárka Jelínková. Ta se na Kroměřížsku nedostala do druhého kola senátních voleb. Nakonec v daném obvodu vyhrála kontroverzní právnička Jana Zwyrtek Hamplová (NEZ).

Záběry z boje: Ruský vrtulník je v plamenech. Posádka míří do pekel, vzkazují Ukrajinci

Bojový vrtulník Ka-52 okupantů sestřelen, radují se ukrajinští vojáci. K přesnému zásahu došlo v oblasti střežené Záporožskou samostatnou brigádou teritoriální obrany (TrO). Zářez na pažbu si tentokrát připsala 110. samostatná brigáda TrO, a to ve spolupráci s dalšími připojenými jednotkami. „Posádka byla poslána do pekla,“ informovali Ukrajinci.

Putin nemá vagnerovce pod kontrolou. Kvůli mobilizaci zažije horké chvíle, říká analytik

Vladimir Putin nemá Vagnerovu skupinu plně pod kontrolou, říká vojenský analytik Lukáš Visingr. Jedná se však o jednu z nejúspěšnějších ruských sil během invaze na Ukrajinu. Zakladatel skupiny nicméně zkušenější veterány v jednotce doplňuje nováčky bez výcviku, ti pak slouží jen jako „potrava pro děla“. Mobilizace podle odborníka ruské problémy jen prohloubí.

Domácí zpravodajství

Babiš prodává obytňák? Bude to chtít exorcismus, smějí se lidé ironickému inzerátu

Od vyhlášení výsledků druhého kola senátních voleb neuplynul ani den, ale internet již zaplavily vtípky poukazující na drtivou prohru kandidátů hnutí ANO. Mezi ty nejsdílenější se soudě z reakcí na sociálních sítích řadí falešný inzerát, dle kterého předseda ANO Andrej Babiš prodává svůj ikonický karavan. „Měl jsem ho pár měsíce, použiť len necelé sezóne,“ uvádí mimo jiné satirická anonce.