CNN Prima News vzdálenost

vzdálenost

Výpis příspěvků ke štítku „vzdálenost“

Pokuty za nedodržování vzdálenosti. Novela zákona by měla trestat nepoučitelné Čechy

14. května 2021 21:31

Češi jsou přeborníky na nedodržování vzdálenosti. Zatímco v Německu nebo Rakousku s dodržováním rozestupů nemají problém, minimálně 30 procent českých řidičů rozestupy nedodržuje. Důvodem je i to, že na rozdíl od našich sousedů na dodržování takových odstupů nemáme zákon a řidičům proto nehrozí pokuty. To by se ale mělo změnit.

Auta budou muset cyklisty míjet ve vzdálenosti 1,5 metru. Změnu schválili poslanci

14. dubna 2021 11:44

Motoristé zřejmě budou muset objíždět cyklisty ve vzdálenosti, která odpovídá zhruba polovině jízdního pruhu. Důvodem je snaha o vyšší bezpečnost cyklistů v silničním provozu. Návrh ve středu schválila Sněmovna navzdory námitkám, že nové opatření nebude možné dodržovat například na užších horských silnicích. Změnu nyní dostane k posouzení Senát.

NASA varuje před planetkou, která proletí kolem Země blíže než Měsíc

11. července 2020 14:25

Prvního září by měla kolem Země proletět planetka, nesprávně označovaná jako asteroid, ve vzdálenosti necelých 72 tisíc kilometrů. To je přibližně devětkrát menší distance než ta, která dělí Zemi od Měsíce. Upozornil na to americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) s tím, že asteroid přidal do seznamu Zemi blízkých objektů NEO (Near Earth Objects).