reklama

U mnoha scén jsem vůbec nečekal, že se ve filmu objeví, říká Žbirka o dokumentu Meky

V českých kinech už třetí týden běží hudební dokument Šimona Šafránka s názvem Meky. Jeho protagonista Miroslav Žbirka, který byl hostem pořadu Interview na televizi CNN Prima NEWS, o filmu říká, že do něj nijak nezasahoval. Prý se u něj ale nenudil.

reklama

K tématu

Žbirka, jehož kořeny pochází ze Slovenska i z Velké Británie, v Interview vysvětlil, proč do tvorby dokumentu Meky nezasahoval. „Dokumentární film by měl tvořit hlavně režisér,“ řekl. Stručnou reakcí zpěváka na film byla poznámka, že se u něj nenudil. Při projekci mu přišlo zvláštní koukat se na svůj vlastní život na filmovém plátně.

„Jsem rád, že jsem se rozhodl do díla nezasahovat. Režisér tak neměl svázané ruce a film ukazuje určitý pohled a názor na konkrétní dobu i člověka,“ vysvětlil Žbirka. Až po zhlédnutí filmu mu došlo, čím vším si vlastně v životě prošel.

Díky tomu, že dal režisérovi volnou ruku, nemusel na dvouletém projektu nijak intenzivně pracovat. Občas se s Šafránkem sešel, aby mu odpověděl na pár otázek, sem tam se také zúčastnil natáčení.

Žbirka byl mimo jiné překvapen, z jakých scén se Meky nakonec skládal. „U mnoha jsem vůbec nečekal, že se ve filmu objeví, ale nevadí mi to. Co tam režisér chtěl, to tam dostal,“ řekl zpěvák.

Na to, že je Meky dokumentem, má zatím poměrně vysokou návštěvnost. Od premiéry, která se uskutečnila 9. července, vydělal už přes dva a půl milionu korun. To Žbirka vnímá jako příjemné překvapení.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Za pátek do 18:00 zatím v Česku přibylo 6770 případů koronaviru, v pátek před týdnem to bylo do večera o 1300 víc. Nakaženo je nyní téměř 183 000 lidí. Počet úmrtí s koronavirem přesáhl 3000, tisíc zemřelých přibylo za necelý týden. V nemocnici je 7281 lidí s covidem, z nich 998 ve vážném stavu. Ve čtvrtek laboratoře provedly 38 945 testů, zhruba stejně jako ve středu. Podíl pozitivních mezi testovanými se drží nad 33 procenty.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

S rostoucími počty nakažených lze postupně stále jasněji pozorovat, že příznaky nemoci COVID-19 jsou ve velkém počtu případů jasně rozpoznatelné od klasické chřipky či jiných respiračních onemocnění. Specifická je například ztráta chuti a čichu. Naopak rýma mezi hlavní příznaky covidu nepatří. Člověk by měl zpozornět především při zvýšené teplotě.

reklama
Uvolňování není v žádném případě na stole, shodli se odborníci. Hrozí naopak zpřísnění
Vítěz Velké pardubické Hegnus je trochu porcelánový. Ale hodně chce, říká trenér Holčák
Božský Diego Maradona slaví 60. narozeniny. Ampulka s jeho krví zamířila do kostela
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama