U mnoha scén jsem vůbec nečekal, že se ve filmu objeví, říká Žbirka o dokumentu Meky

V českých kinech už třetí týden běží hudební dokument Šimona Šafránka s názvem Meky. Jeho protagonista Miroslav Žbirka, který byl hostem pořadu Interview na televizi CNN Prima NEWS, o filmu říká, že do něj nijak nezasahoval. Prý se u něj ale nenudil.

Žbirka, jehož kořeny pochází ze Slovenska i z Velké Británie, v Interview vysvětlil, proč do tvorby dokumentu Meky nezasahoval. „Dokumentární film by měl tvořit hlavně režisér,“ řekl. Stručnou reakcí zpěváka na film byla poznámka, že se u něj nenudil. Při projekci mu přišlo zvláštní koukat se na svůj vlastní život na filmovém plátně.

„Jsem rád, že jsem se rozhodl do díla nezasahovat. Režisér tak neměl svázané ruce a film ukazuje určitý pohled a názor na konkrétní dobu i člověka,“ vysvětlil Žbirka. Až po zhlédnutí filmu mu došlo, čím vším si vlastně v životě prošel.

Díky tomu, že dal režisérovi volnou ruku, nemusel na dvouletém projektu nijak intenzivně pracovat. Občas se s Šafránkem sešel, aby mu odpověděl na pár otázek, sem tam se také zúčastnil natáčení.

Žbirka byl mimo jiné překvapen, z jakých scén se Meky nakonec skládal. „U mnoha jsem vůbec nečekal, že se ve filmu objeví, ale nevadí mi to. Co tam režisér chtěl, to tam dostal,“ řekl zpěvák.

Na to, že je Meky dokumentem, má zatím poměrně vysokou návštěvnost. Od premiéry, která se uskutečnila 9. července, vydělal už přes dva a půl milionu korun. To Žbirka vnímá jako příjemné překvapení.

Tagy: