Vztek z případu mrtvé Češky v Londýně. Není divné, že tam ležela 14 dní? ptají se přátelé

Češku Petru našli v Londýně mrtvou, Policie po ní pátrala dva týdny

Smrt Češky Petry S. je stále záhadou

Příčina smrti české zdravotní sestry v Londýně je stále záhadou. Její tělo našly dva týdny po jejím zmizení děti, které si hrály v parku. Bylo to nedaleko od místa, kde byla 32letá Petra S. viděna naposledy. Policie sice považuje její smrt za nevysvětlenou, zároveň jí ale podle prvotního ohledání na místě nepřijde ani podezřelá. To samozřejmě nenechává v klidu pozůstalé a mnoho lidí na sociálních sítích.

„Odpočívej v pokoji. Myslíme na tvou rodinu a na tvé přátele,“ píše se ve vzkazu u místa, kde Petra S. zřejmě vydechla naposledy. Nechali jí ho tam kolegové z dětské nemocnice, ve které pracovala jako zdravotní sestra.

Policie se o jejím zmizení dozvěděla od kolegů z nemocnice už 3. prosince, její tělo ale našly až deset dní poté náhodou děti v parku, a to poblíž místa, kde žena bydlela. „Nejde mi to do hlavy, že tam byla čtrnáct dní, to by ji tam někdo viděl,“ nechápal otec oběti.

Britskou policii obvinil z toho, že nejednala dostatečně rychle. Trvalo pět dní, než vyšetřovatele na zmizení Češky zaměstnanci nemocnice upozornili. Strážci zákona si pak další dlouhé dny s případem nevěděli rady a po Petře pátrali marně. I kvůli dlouhému vyšetřování se kauza dostala do médií.

Petra odešla z londýnské dětské nemocnice Evelina v neděli 28. listopadu. Pak si vybrala v bankomatu peníze, nasedla na autobus a odjela na zastávku Elephant and Castle. Tam přestoupila na spoj, který ji zavezl do čtvrti Camberwell, kde bydlela. Naposledy byla viděna ve 20:22 hodin, pak její stopa mizí.

„Její smrt je považována za nevysvětlenou, ale počáteční vyšetřování nasvědčuje tomu, že okolnosti smrti nejsou podezřelé,“ uvedl ve svém prohlášení Scotland Yard. Tímto vyjádřením budí britská policie na sociálních sítích velké vášně.

„Ztratila se cestou domů a našli ji dva týdny nato v parku. To není podle policie podezřelé?“ ptal se jeden z kritiků. „Jak může být smrt nevysvětlená, a ne podezřelá zároveň?“ přidal se další.

Podezřelý je i poslední telefonát

Podle informací CNN Prima NEWS Petra neměla při prvním ohledání na těle zjevné známky násilí. V britském tisku se ale objevilo také svědectví Petřiny kolegyně, která si s ní volala těsně před jejím zmizením. Petra měla mít strach, protože ji někdo cestou domů prý sledoval.

„Telefonovala jsem si ní. Řekla mi, ať nezavěšuji, a předstírala, že se sejdeme na stanici. Prý ji sledoval nějaký divný cizí muž,“ uvedla kolegyně. Šlo zřejmě o poslední telefonát před Petřinou smrtí.

Pozůstalí teď s napětím očekávají nové informace z vyšetřování. Petra byla totiž podle nich sice velmi samostatná a svobodomyslná, ale rozhodně ne lehkovážná. Rodiče o svém stavu pravidelně informovala. S matkou si volala ještě ráno v den, kdy zmizela. Nic prý nenasvědčovalo tomu, že by něco nebylo v pořádku a že by si snad sama chtěla sáhnout na život.

Tagy: