reklama

Vztek z případu mrtvé Češky v Londýně. Není divné, že tam ležela 14 dní? ptají se přátelé

Příčina smrti české zdravotní sestry v Londýně je stále záhadou. Její tělo našly dva týdny po jejím zmizení děti, které si hrály v parku. Bylo to nedaleko od místa, kde byla 32letá Petra S. viděna naposledy. Policie sice považuje její smrt za nevysvětlenou, zároveň jí ale podle prvotního ohledání na místě nepřijde ani podezřelá. To samozřejmě nenechává v klidu pozůstalé a mnoho lidí na sociálních sítích.

reklama

„Odpočívej v pokoji. Myslíme na tvou rodinu a na tvé přátele,“ píše se ve vzkazu u místa, kde Petra S. zřejmě vydechla naposledy. Nechali jí ho tam kolegové z dětské nemocnice, ve které pracovala jako zdravotní sestra.

Policie se o jejím zmizení dozvěděla od kolegů z nemocnice už 3. prosince, její tělo ale našly až deset dní poté náhodou děti v parku, a to poblíž místa, kde žena bydlela. „Nejde mi to do hlavy, že tam byla čtrnáct dní, to by ji tam někdo viděl,“ nechápal otec oběti.

Britskou policii obvinil z toho, že nejednala dostatečně rychle. Trvalo pět dní, než vyšetřovatele na zmizení Češky zaměstnanci nemocnice upozornili. Strážci zákona si pak další dlouhé dny s případem nevěděli rady a po Petře pátrali marně. I kvůli dlouhému vyšetřování se kauza dostala do médií.

Petra odešla z londýnské dětské nemocnice Evelina v neděli 28. listopadu. Pak si vybrala v bankomatu peníze, nasedla na autobus a odjela na zastávku Elephant and Castle. Tam přestoupila na spoj, který ji zavezl do čtvrti Camberwell, kde bydlela. Naposledy byla viděna ve 20:22 hodin, pak její stopa mizí.

„Její smrt je považována za nevysvětlenou, ale počáteční vyšetřování nasvědčuje tomu, že okolnosti smrti nejsou podezřelé,“ uvedl ve svém prohlášení Scotland Yard. Tímto vyjádřením budí britská policie na sociálních sítích velké vášně.

„Ztratila se cestou domů a našli ji dva týdny nato v parku. To není podle policie podezřelé?“ ptal se jeden z kritiků. „Jak může být smrt nevysvětlená, a ne podezřelá zároveň?“ přidal se další.

Podezřelý je i poslední telefonát

Podle informací CNN Prima NEWS Petra neměla při prvním ohledání na těle zjevné známky násilí. V britském tisku se ale objevilo také svědectví Petřiny kolegyně, která si s ní volala těsně před jejím zmizením. Petra měla mít strach, protože ji někdo cestou domů prý sledoval.

„Telefonovala jsem si ní. Řekla mi, ať nezavěšuji, a předstírala, že se sejdeme na stanici. Prý ji sledoval nějaký divný cizí muž,“ uvedla kolegyně. Šlo zřejmě o poslední telefonát před Petřinou smrtí.

Pozůstalí teď s napětím očekávají nové informace z vyšetřování. Petra byla totiž podle nich sice velmi samostatná a svobodomyslná, ale rozhodně ne lehkovážná. Rodiče o svém stavu pravidelně informovala. S matkou si volala ještě ráno v den, kdy zmizela. Nic prý nenasvědčovalo tomu, že by něco nebylo v pořádku a že by si snad sama chtěla sáhnout na život.

Tagy:

Hlavní zprávy

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

Aktualizováno

Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

Emotivní slova Davidové: Jsem na dně. Nejsme stroje, lidé nám ale dávají vše sežrat

Lidi nás často berou jako stroje. Ale my jsme taky lidi a také máme své osobní problémy. To jsou nedávná slova největší české biatlonové hvězdy Markéty Davidové. V dokumentu pro společnost Red Bull se rozpovídala o tom, jak je těžké dělat nyní v Česku nadmíru populární sport. Zejména v případě, kdy se jí na krku nehoupe medaile a závod se zkrátka nepovede.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama