reklama

Princ William a vévodkyně Kate se chtějí přestěhovat. Kvůli královně

Princ William s manželkou Kate údajně zvažují, že se přestěhují do Windsoru v hrabství Berkshire, aby mohli trávit více času s královnou, pětadevadesátiletou Alžbětou II. Vévoda a vévodkyně z Cambridge prý „pokukují“ po možnostech, které by byly vhodné i pro výchovu jejich tří malých dětí.

reklama

V současné době William a Kate tráví čas v Kensingtonském paláci a v domě Anmer Hall na královnině panství Sandringham. Nicméně asi 185 kilometrů dlouhá cesta mezi jejich domovy způsobuje rodině určité problémy. „Anmer Hall měl smysl, když byl William pilotem vrtulníku ve Východní Anglii, nebo během trávení Vánoc. Na víkendy je to trochu moc daleko, ale Windsor je perfektní kompromis,“ sdělil zdroj webu Daily Mail.

Přestěhováním do Windsoru, který leží jen 40 kilometrů západně od Kensingtonského paláce, by Kate také měla blíž ke svým rodičům – Michael a Carole Middletonovi totiž žijí v hrabství Berkshire, konkrétně ve vesnici Bucklebury. To by se hodilo zvláště v případě, že by byla Kate znovu těhotná, jak se spekulovalo v minulém měsíci.

Rodina pohromadě

Když William během svého studia na Eton College bydlel nedaleko windsorského hradu, vévoda z Cambridge si často užíval nedělní obědy s babičkou a nedávno zesnulým dědečkem, vévodou z Edinburghu.

Pokud by se manželé skutečně rozhodli do Windsoru přestěhovat, připojili by se k mnoha dalším členům rodiny, kteří žijí v blízkosti královny. Například syn Alžběty II. Edward je s rodinou v přibližně 17 kilometrů vzdáleném Bagshot Park v hrabství Surrey. Další potomek Andrew a jeho bývalá manželka Sarah Fergusonová bydlí ve windsorském Royal Lodge. Jejich dcera Eugenie žije ve starém domě prince Harryho a jeho manželky Meghan s manželem Jackem Brooksbankem a jejich šestiměsíčním synem.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kroužkování může pořádně zamíchat s výsledky voleb. Jsou na to koalice připravené?
Volby 2021

Kroužkování může pořádně zamíchat s výsledky voleb. Jsou na to koalice připravené?

Kroužkování, neboli udělování preferenčních hlasů konkrétním stranickým kandidátům, může letos víc než kdy jindy rozhodnout, jak volby dopadnou. Preferenční hlasy mohou zamíchat hlavně pořadím na kandidátkách stran, které jsou součástí koalic. Úspěšné vykroužkování kandidáta jedné strany totiž může o sněmovní křeslo připravit člena jiné koaliční strany.

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených
Očima reportéra

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

reklama