reklama

Princ William a vévodkyně Kate se chtějí přestěhovat. Kvůli královně

Princ William s manželkou Kate údajně zvažují, že se přestěhují do Windsoru v hrabství Berkshire, aby mohli trávit více času s královnou, pětadevadesátiletou Alžbětou II. Vévoda a vévodkyně z Cambridge prý „pokukují“ po možnostech, které by byly vhodné i pro výchovu jejich tří malých dětí.

reklama

V současné době William a Kate tráví čas v Kensingtonském paláci a v domě Anmer Hall na královnině panství Sandringham. Nicméně asi 185 kilometrů dlouhá cesta mezi jejich domovy způsobuje rodině určité problémy. „Anmer Hall měl smysl, když byl William pilotem vrtulníku ve Východní Anglii, nebo během trávení Vánoc. Na víkendy je to trochu moc daleko, ale Windsor je perfektní kompromis,“ sdělil zdroj webu Daily Mail.

Přestěhováním do Windsoru, který leží jen 40 kilometrů západně od Kensingtonského paláce, by Kate také měla blíž ke svým rodičům – Michael a Carole Middletonovi totiž žijí v hrabství Berkshire, konkrétně ve vesnici Bucklebury. To by se hodilo zvláště v případě, že by byla Kate znovu těhotná, jak se spekulovalo v minulém měsíci.

Rodina pohromadě

Když William během svého studia na Eton College bydlel nedaleko windsorského hradu, vévoda z Cambridge si často užíval nedělní obědy s babičkou a nedávno zesnulým dědečkem, vévodou z Edinburghu.

Pokud by se manželé skutečně rozhodli do Windsoru přestěhovat, připojili by se k mnoha dalším členům rodiny, kteří žijí v blízkosti královny. Například syn Alžběty II. Edward je s rodinou v přibližně 17 kilometrů vzdáleném Bagshot Park v hrabství Surrey. Další potomek Andrew a jeho bývalá manželka Sarah Fergusonová bydlí ve windsorském Royal Lodge. Jejich dcera Eugenie žije ve starém domě prince Harryho a jeho manželky Meghan s manželem Jackem Brooksbankem a jejich šestiměsíčním synem.

Tagy:

Hlavní zprávy

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

Aktualizováno

Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

Emotivní slova Davidové: Jsem na dně. Nejsme stroje, lidé nám ale dávají vše sežrat

Lidi nás často berou jako stroje. Ale my jsme taky lidi a také máme své osobní problémy. To jsou nedávná slova největší české biatlonové hvězdy Markéty Davidové. V dokumentu pro společnost Red Bull se rozpovídala o tom, jak je těžké dělat nyní v Česku nadmíru populární sport. Zejména v případě, kdy se jí na krku nehoupe medaile a závod se zkrátka nepovede.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama