CNN Prima News Windsor

Windsor

Výpis příspěvků ke štítku „Windsor“

Program pohřbu královny Alžběty. Jak bude vypadat nejsmutnější den v dějinách Británie?

16. září 2022 16:29

Zhruba rok a půl od pohřbu prince Philipa se Velká Británie znovu halí do smutku v očekávání pondělního posledního rozloučení s královnou Alžbětou II. Několikahodinová pieta je naplánovaná do poslední minuty. Pohřeb začne ve Westminsteru, smuteční den ale skončí až za Londýnem, na hradě Windsor. Pondělních ceremonií se zúčastní dva tisíce lidí.

William jako lídr a Meghan, o kterou nikdo nestál. Kdo inicioval sobotní schůzku princů?

11. září 2022 15:54

Princové William a Harry překvapili veřejnost, když se v sobotu odpoledne objevili spolu i se svými manželkami Catherine a Meghan před zámkem Windsor, aby pozdravili lidi, kteří přišli uctít památku zesnulé Alžběty II. ke královskému sídlu. Mnozí předpokládali, že iniciátorem schůzky byl William. Nyní se ovšem ukazuje, že tomu tak vůbec nebylo. Za setkáním bratrů totiž stál jejich otec, král Karel III. Právě na jeho popud princ z Walesu nabídl svému mladšímu bratrovi navštívit hrad Windsor. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl reportér Daniel Konewka.

PŘEHLEDNĚ: Alžběta II. a její životní milníky. Jako první britská panovnice navštívila ČR

8. září 2022 21:17

Život britské královny Alžběty II. který se ve čtvrtek uzavřel v šestadevadesáti letech, se stal kronikou 20. století. Britská královna jej podle svých slov „zasvětila službě monarchii“ a překonala v něm mnoho historických milníků. Panovnice ztělesňující povinnost a stabilitu vládla déle než 70 let. Pokud by se její pracovní cesty měly počítat, obletěla by panovnice 42krát zeměkouli. Přinášíme přehled jejích životních milníků.

Kate a William se stěhují. Proč vymění londýnský palác za skromné sídlo na venkově?

23. srpna 2022 14:36

Vévoda a vévodkyně z Cambridge se stěhují z Londýna, oznámil Kensingtonský palác. William s Kate chtějí dětem dopřát normální rodinný život. Zároveň chce být William, který je druhý v nástupnické linii, blíže královně Alžbětě II. Ta na něj v posledních letech deleguje stále více povinností. Informoval o tom web CNN.

Princ William slaví čtyřicítku. Jak šel čas s miláčkem Britů, kteří ho chtějí na trůnu?

21. června 2022 19:57

Princ William slaví své 40. narozeniny. Buckinghamský palác sice nechystá žádné velké oslavy, královská rodina mu ale popřála na Instagramu, kde zmínila, že se narodil přesně ve 21:03 v londýnské porodnici a vážil přes tři kila. Právě v tomto období William přebírá stále důležitější roli v královské rodině a připravuje se na případný nástup na trůn. S manželkou Kate a třemi dětmi se také stěhuje na panství Windsor, aby mohl být blíž královně a pomáhat jí s povinnostmi.

Strach o královnu. Její letadlo nemohlo kvůli bleskům přistát, kroužilo nad Londýnem

1. června 2022 00:57

Při přistání letadla, které přepravovalo anglickou královnu, nastaly v úterý odpoledne komplikace. Alžběta II. se vracela ze skotského Balmoralu na hrad Windsor. Pilot jejího soukromého letadla však musel kvůli silné bouři, bleskům a kroupám zrušit přistání v Londýně a 15 minut nad anglickou metropolí kroužit. I přes komplikace se královna na Windsor v pořádku dostala a stihla zamávat nadšeným dětem.

Alžběta II. se překvapivě objevila na veřejnosti. Na soutěži koní rozdávala úsměvy

15. května 2022 13:22

Královna Alžběta II. se v poslední době na veřejnosti objevovala minimálně. Příčinou byly zejména zdravotní problémy. Hlava britské monarchie proto všechny překvapila, když se zúčastnila koňské show ve Windsoru. Její kůň se navíc stal šampiónem, což královnu velmi potěšilo, a nešetřila tak úsměvy. Britská panovnice je známá svou láskou ke koním, na vyjížďky se vydává i v požehnaném věku 96 let.