CNN Prima News Winston Churchill

Winston Churchill

Výpis příspěvků ke štítku „Winston Churchill“

Zeman bilancoval v Partii: Ošklivé ženy, Mynář v pokušení, Henlein a katastrofa Němcová

Peprné hlášky i ostrá kritika rivalů. Během posledního rozhovoru v roli prezidenta v Partii CNN Prima NEWS si Miloš Zeman nebral servítky. Opřel se mimo jiné do místopředsedy Poslanecké sněmovny Jana Bartoška (KDU-ČSL) a expremiéra Mirka Topolánka. Zeman o sobě prohlásil, že byl „vždycky nezdvořilý člověk“ a kdyby prý v roce 2013 jmenoval vládu Miroslavy Němcové, byla by to „katastrofa“.

Televizní diplomacie. S cestou Churchilla bych to nesrovnával, říká Svoboda o Zelenském v USA

Cesta ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského do Spojených států je ukázkou televizní diplomacie, domnívá se bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Jejím hlavním smyslem je podle něj demonstrace spojenectví Ukrajiny s USA, obsah jednání by totiž prý šel vyřešit i bez osobní návštěvy. Srovnávání této cesty s příjezdem tehdejšího britského premiéra Winstona Churchilla do Bílého domu za druhé světové války však není podle Svobody na místě.

Nejdřív Britové, nyní Američané. Zelenskyj se stal osobností roku i podle časopisu Time

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, jehož země se od letošního února brání ruské invazi, se stal podle amerického časopisu Time osobností roku 2022. Magazín při ocenění symbolicky vzpomněl i na nezlomného ducha Ukrajiny. Už dříve Zelenského za osobnost roku označil i britský list Financial Times, který jej přirovnal k britskému premiérovi Winstonu Churchillovi, jenž stál za druhé světové války v čele odporu proti nacistickému Německu.

Zvířecí hrdinové: Kůň, kterého Němci nemohli zabít, a Sefton, který se nebál IRA

V rubrice, která patří neobyčejným zvířecím hrdinům, vám přinášíme osudy různých zvířat, která se nějakým způsobem zapsala do historie. Většinou se jedná o válečné konflikty. Psali jsme o holubici, která zachránila americké vojáky, medvědovi, který pomáhal polským vojákům, ale třeba i o kocourovi, který lovil krysy na vojenské lodi a zachránil tak svou pěchotu před vyhladověním. Jedno zvíře jsme ale zatím opomíjeli, a to to, které vlastně paradoxně bylo ve válečných konfliktech už od dávných dob vidět nejvíce – kůň. Proto vám představíme hned dva.

Končí jedna historická epocha, píše britský tisk. Vyzdvihuje královnin smysl pro povinnost

S jejím odchodem končí jedna historická epocha a začíná den, jaký Británie nezažila 70 let, píší dnes britská média k úmrtí královny Alžběty II. Panovnice, která ve věku 96 let zemřela ve čtvrtek odpoledne na skotském zámku Balmoral, byla podle tisku stálicí, jejíž život byl určován jejím smyslem pro povinnost. Zasloužila se o zachování britské monarchie, které už v moderním světě zvonila hrana.

Zemanova dcera Kateřina po delší době na veřejnosti. Ukrajinským sirotkům přivezla dárky

Dcera prezidenta Kateřina Zemanová navštívila Obecní úřad Loukov. Tam jsou dočasně ubytováni chlapci z ukrajinského dětského domova, kteří díky svému řediteli uprchli do Česka před válkou. Pražský hrad o tom informoval na Zemanově oficiálním účtu na Facebooku. Zemanová dětem dovezla ovoce, sušenky i ping pongový stolek. Hlava státu přislíbila finanční pomoc s vybavením vhodnějších prostor.

Русские сумасшедшие, как оказалось. Поэтому они могут перекрыть газ, опасается Земан

Россия зависит от экспорта газа. Однако политика иногда бывает иррациональной, поэтому не исключено, что русские прекратят поставки, считает президент Милош Земан. По его словам, президент России Владимир Путин считал себя всемогущим и что российская армия вторая по силе в мире. Земан, в передаче Партия Терезии Томанковой, заявил, что это оказалось иллюзией. Он также говорил о беженцах и своем советнике Мартине Неедлы.

Ukázalo se, že Rusové jsou blázni. Proto mohou zastavit plyn, obává se Zeman

Rusko je na exportu plynu závislé. Politika je však někdy iracionální a není tedy vyloučeno, že země zastaví dodávky, myslí si prezident Miloš Zeman. Ruský prezident Vladimir Putin si podle něho myslel, že je všemocný a že ruská armáda je druhá nejsilnější na světě. To se ukázalo jako iluze, uvedl Zeman v pořadu Partie Terezie Tománkové. Mluvil mj. i o uprchlících či o svém poradci Martinu Nejedlém.