CNN Prima News Winston Churchill

Winston Churchill

Výpis příspěvků ke štítku „Winston Churchill“

Zvířecí hrdinové: Kůň, kterého Němci nemohli zabít, a Sefton, který se nebál IRA

18. října 2022 09:00

V rubrice, která patří neobyčejným zvířecím hrdinům, vám přinášíme osudy různých zvířat, která se nějakým způsobem zapsala do historie. Většinou se jedná o válečné konflikty. Psali jsme o holubici, která zachránila americké vojáky, medvědovi, který pomáhal polským vojákům, ale třeba i o kocourovi, který lovil krysy na vojenské lodi a zachránil tak svou pěchotu před vyhladověním. Jedno zvíře jsme ale zatím opomíjeli, a to to, které vlastně paradoxně bylo ve válečných konfliktech už od dávných dob vidět nejvíce – kůň. Proto vám představíme hned dva.

Končí jedna historická epocha, píše britský tisk. Vyzdvihuje královnin smysl pro povinnost

9. září 2022 05:49

S jejím odchodem končí jedna historická epocha a začíná den, jaký Británie nezažila 70 let, píší dnes britská média k úmrtí královny Alžběty II. Panovnice, která ve věku 96 let zemřela ve čtvrtek odpoledne na skotském zámku Balmoral, byla podle tisku stálicí, jejíž život byl určován jejím smyslem pro povinnost. Zasloužila se o zachování britské monarchie, které už v moderním světě zvonila hrana.

Rozpočtové plány vlády? Hrůza. Náš apel je poslední zvonění, říkají Topolánek s Kalouskem

28. července 2022 19:29

Náš apel je posledním zvoněním pro vládu. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodli bývalý premiér Mirek Topolánek (dříve ODS) a exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Oba někdejší politici považují střednědobé vládní výhledy z června pro budoucí rozpočty za alarmující. Kalousek je dokonce označil za „hrůzu“.

Zemanova dcera Kateřina po delší době na veřejnosti. Ukrajinským sirotkům přivezla dárky

12. května 2022 22:52

Dcera prezidenta Kateřina Zemanová navštívila Obecní úřad Loukov. Tam jsou dočasně ubytováni chlapci z ukrajinského dětského domova, kteří díky svému řediteli uprchli do Česka před válkou. Pražský hrad o tom informoval na Zemanově oficiálním účtu na Facebooku. Zemanová dětem dovezla ovoce, sušenky i ping pongový stolek. Hlava státu přislíbila finanční pomoc s vybavením vhodnějších prostor.

Русские сумасшедшие, как оказалось. Поэтому они могут перекрыть газ, опасается Земан

2. května 2022 19:59

Россия зависит от экспорта газа. Однако политика иногда бывает иррациональной, поэтому не исключено, что русские прекратят поставки, считает президент Милош Земан. По его словам, президент России Владимир Путин считал себя всемогущим и что российская армия вторая по силе в мире. Земан, в передаче Партия Терезии Томанковой, заявил, что это оказалось иллюзией. Он также говорил о беженцах и своем советнике Мартине Неедлы.

Ukázalo se, že Rusové jsou blázni. Proto mohou zastavit plyn, obává se Zeman

1. května 2022 11:09

Rusko je na exportu plynu závislé. Politika je však někdy iracionální a není tedy vyloučeno, že země zastaví dodávky, myslí si prezident Miloš Zeman. Ruský prezident Vladimir Putin si podle něho myslel, že je všemocný a že ruská armáda je druhá nejsilnější na světě. To se ukázalo jako iluze, uvedl Zeman v pořadu Partie Terezie Tománkové. Mluvil mj. i o uprchlících či o svém poradci Martinu Nejedlém.

Nejdřív tragédie, pak historický moment. Alžběta II. se před 70 lety stala královnou

6. února 2022 05:51

Královské rodině se 6. února 1952 přetočil život vzhůru nohama. Zemřel totiž král Jiří VI. a na jeho místo nastoupila jeho dcera, mladičká princezna Alžběta. Ta se smutnou událost dozvěděla v daleké Keni z úst jejího manžela Philipa. Nová královna se snažila situaci zvládnout s důstojností. Korunovaci, ke které došlo za rok v červnu, však provázela řada komplikací. Speciální vysílání věnované jejímu jubileu sledujte na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Meghan nestoudně lže. Jako Clinton, který prý neměl sex s Lewinskou, zuří moderátor

3. prosince 2021 15:30

Chvíle vítězství si Meghan Markleová dlouho neužila. Krátce poté, co se na sociálních sítích pochlubila svou výhrou u soudu nad bulvárním listem Mail on Sunday, se do ní opět pustil slavný moderátor Piers Morgan. Tentokrát věnoval vévodkyni celý text, který publikoval deník Daily Mail. „Odlož své škodolibé šampaňské, princezno Pinocchio. Soud veřejného mínění nyní ví, že jsi prolhaná manipulátorka,“ vzkázal jí Morgan.

Pýchu říšské flotily vypekl stařičký dvouplošník. Před 80 lety se potopil Bismarck

27. května 2021 06:52

Byl to klenot nacistického námořnictva, do kterého říšský vůdce Adolf Hitler vkládal obrovské naděje. Bitevní loď Bismarck budila u Spojenců respekt ještě dlouho předtím, než vůbec vyplula na moře. V ostrém provozu ale nakonec obří plavidlo operovalo necelý měsíc, Britské královské námořnictvo totiž zorganizovalo na Bismarck největší hon v dějinách druhé světové války.