reklama

Roušky by se v MHD měly nosit dál, myslí si ředitel pražského dopravního podniku

Další vlna rozvolňování, která proběhne 1. července, umožňuje odložit roušky jak ve vnitřních prostorách, tak v prostředcích MHD. Proti tomu se však ohrazuje generální ředitel pražského dopravního podniku Petr Witowski.

reklama

„Zaznamenáváme pouze velmi pomalý nárůst cestujících v MHD, pomalejší, než bychom si přáli,“ řekl pro CNN Prima NEWS Witowski. Hlavním důvodem prý může být především to, že lidé mají stále pocit, že by se mohli v prostředcích městské hromadné dopravy nakazit, a právě omezení nošení roušek je může v jejich názorech utvrdit. Proto by podle jeho názoru bylo ideální, kdyby se povinnost nošení roušek v prostředcích MHD ještě o chvíli prodloužila.

Witowski však chápe, že mít přes ústa nasazenou roušku není v nastávajících teplých měsících pro lidi příliš komfortní. „Jsme ale připraveni zareagovat na rozhodnutí ministerstva zdravotnictví, které má tato opatření naprosto v rukách,“ doplnil Witowski.

O tom, kde budou roušky od 1. července povinné, budou rozhodovat krajské hygienické stanice. Pokud by například rozvolňovací opatření vešlo v platnost nyní, povinnost nosit roušky by spadala i na Prahu či Karvinou.

K tématu

Tagy: roušky riziko DPP MHD Petr Witowski rozvolňování opatření

Další hlavní zprávy

Politika

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Vláda ANO a ČSSD potřebuje hlasy komunistů, aby Sněmovnou prošel státní rozpočet na příští rok. KSČM se, stejně jako vloni a předloni, cuká. Letos je situace ještě o něco vyhrocenější. Může to být naposled, kdy mají komunisté takový vliv na chod státu. V kuloárech se mluví o tom, že komunistům jde o tendr na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Šéf KSČM Vojtěch Filip to odmítá.

Vláda

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

  • Aktualizováno

Rozvolňovat podle regionů, jak o tom mluvil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), se nebude. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to považuje za příliš rizikové. Celorepublikové skóre, které má hodnotu 57, zlepšuje Praha. Bez hlavního města by Česká republika měla zůstat ve čtvrtém stupni.

reklama
45 tun kokainu ročně do hlavních evropských přístavů. Europol rozbil pašeráckou síť
Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude
Někteří už neotevřou, ztráty ve fitness dosahují k miliardě, varuje profesní komora
reklama
reklama
Vzpoura proti opatřením pokračuje. Šeberák znovu otevřel, o víkendu se chystá další bar

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Bartoš: Hraje se o budoucnost země. Jsem připraven být důstojným premiérem
Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama