reklama
CNN Prima News riziko

riziko

Výpis příspěvků ke štítku „riziko“

Výsledky studie o pilulce proti covidu: Molnupiravir snižuje riziko úmrtí o polovinu

2. října 2021 11:06

Americká farmaceutická společnost Merck vyvinula experimentální antivirotikum podávané v podobě pilulky, po jejímž podání hrozí podle předběžných studií poloviční riziko, že bude nakažený hospitalizován nebo zemře po nákaze koronavirem. Společnost se chystá v USA požádat o mimořádné schválení léčiva v příštích dvou týdnech.

Na mapě pro cestovatele „zčervená“ Island nebo Madeira. Polepšilo si naopak Dánsko

6. srpna 2021 15:57

Od pondělí bude obtížnější návrat z Islandu, Estonska a Madeiry. Na takzvané mapě cestovatele se přesunou z oranžové do červené kategorie značící vysokou míru rizika nákazy koronavirem. Opačným směrem si polepší Dánsko a Lucembursko. V páteční tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka.

Lobbista Janoušek jde zpátky do vězení. Zdravotní stav si podle soudu zhoršil alkoholem

12. července 2021 11:19

Olomoucký vrchní soud ve svém rozhodnutí o nástupu lobbisty Romana Janouška zpět do vězení odkazuje i na veřejný zájem na spravedlivém odpykání trestu. Pobyt ve věznici, kam je Janoušek zařazen, není vzhledem k tamní zdravotní péči rizikový, řekl v pondělí mluvčí soudu Stanislav Cik. Soud vzal v úvahu i to, že se lobbista, kterému je trest opakovaně přerušován ze zdravotních důvodů, se dosud na svobodě chová, jako by žádnými závažnými zdravotními problémy netrpěl, dodal mluvčí.

Přes osm tisíc SUV Kia Sportage zamíří v Česku do servisů. Hrozí u nich požár

3. června 2021 14:40

Oblíbené kompaktní SUV Kia Sportage hlásí problémy se systémem ABS (Anti-lock Brake System). V některých případech hrozí riziko požáru v motorovém prostoru. Do servisů tak bude v Česku svoláno přes osm tisíc vozů. V celosvětovém měřítku se pak komplikace s možnou závadou dotknou více než 1,7 milionu automobilů. Jedná se o stejnou závadu, kvůli které v březnu svolával Hyundai na českém trhu 13 tisíc SUV Hyundai Tucson.

Firma nabízí akcie 13letým dětem. Psychicky je to rozloží a zruinuje, míní experti

29. května 2021 07:36

Prominentní americká investiční společnost Fidelity Investments se rozhodla investování do cenných papírů zpřístupnit širší mase zájemců. Firma nyní ve své aplikaci umožňuje zakládat investiční účty už i dětem od 13 let. Podle psychologů a investičních expertů ale hrozí, že děti rychle přijdou o své úspory a psychicky to neunesou.

reklama