CNN Prima News Yamaha

Yamaha

Výpis příspěvků ke štítku „Yamaha“

Toyota Jamese Bonda ožívá: pro legendární typ 2000GT se znovu vyrábí náhradní díly

Spolu s Mazdou Cosmo Sport byla Toyota 2000GT v polovině šedesátých let minulého století prvním japonským pokusem o sportovní auto. Originální kupé inspirované evropskými vzory dosáhlo věčného věhlasu díky účinkování v jednom z dílů nepolapitelného agenta 007. Toyota se nyní rozhodla investovat do záchrany zbývajících přeživších exemplářů a znovu zahájila výrobu originálních náhradních dílů.

Rallye Dakar před 40 lety vyhrál rodinný hatchback Renault 20. Dnes by neměl šanci

Možná jste zaznamenali, že letošního ročníku Rallye Dakar se účastní i klasická auta, která na nejtěžším terénním maratonu světa bojovala v letech dávno minulých. Se Škodou 130 L jede i český závodník Ondřej Klymčiw. Škodovka sice na Dakaru nikdy nezávodila, pohled na zdánlivě obyčejné auto skákající přes duny ale vyvolává reminiscence na první ročníky Dakaru. A že se tehdy jela střelba!

Rossiho udržela mezi živými obří „klika“. Na Spielbergu by se vůbec nemělo závodit

Boj na život a na smrt. Tak by se dalo shrnout nedělní dění v rámci závodu mistrovství světa silničních motocyklů. Na rakouském okruhu Spielberg létaly motorky vzduchem a jen centimetry rozhodly o tom, že se závodění neproměnilo v tragédii. Za největšího „klikaře“ víkendu lze označit Itala Valentina Rossiho. Ten uvedl, že za dlouhá léta mezi elitou podobnou hrůzu nezažil. „V Rakousku bylo pár strážných andělů, kteří uchránili, co mohli,“ řekl webu CNN Prima NEWS účastník juniorského motocyklového šampionátu Filip Řeháček.

Nový Márquez? Debutant MotoGP zazářil v Brně a týmu KTM vyšel plán do puntíku

Kdy si někdo v královské kubatuře MotoGP připsal vítězství v premiérové sezoně? To se naposledy povedlo před sedmi lety dnes už fenomenálnímu Marcu Márquezovi. Víkendová Grand Prix České republiky v Brně vyšla znamenitě Bradu Binderovi. Motocyklista z Jihoafrické republiky se díky brněnskému závodu stal tak trochu národní ikonou. A hrdinou je také pro svůj tým KTM.