reklama

Zabarikádoval se v bytě a držel rukojmí. Chtěl mluvit s reportérem CNN Prima NEWS

Obrovské drama se ve středu dopoledne odehrávalo v centru Brna. V jednom z bytů se zabarikádoval muž, který tvrdil, že je ozbrojený. Jako rukojmí si navíc vzal čtyři lidi, včetně dvou dětí, a chtěl mluvit s brněnským reportérem televize CNN Prima NEWS. Reportér Michal Janotka s kameramanem tak mohli být na místě jako jediní novináři. Zásahová jednotka nakonec muže i s přispěním lsti zadržela.

reklama

Incident se odehrál ve Václavské ulici poblíž Mendlova náměstí krátce před desátou hodinou dopoledne. Štáb přijel na místo co nejdříve, jelikož si ho vyžádal velitel zásahu. Uvnitř jednoho z bytů byl totiž zabarikádovaný podle všeho nebezpečný muž, který držel rukojmí a chtěl mluvit s televizí CNN Prima NEWS. V tu chvíli nikdo nevěděl, co se v bytě přesně odehrává.

Na místě byla situace napjatá a nepřehledná. Se zabarikádovaným mužem, který tvrdil, že má zbraně, a chtěl mluvit se štábem, se pokoušela navázat spojení vyjednávačka.

„Myslím, že je drogově závislý. Mám pocit, že je to nějaký narkoman, protože jeho přítelkyně už tady na něj několikrát volala policisty. On je nebezpečný. Mně říkal jeho údajný švagr, že sestře podpálil byt kdysi někde v Přerově,“ sdělila sousedka zabarikádovaného muže.

Policisté, kteří nechali část ulice úplně uzavřít, situaci nepodceňovali. Museli jednat rychle, ale zároveň rozvážně. O chvíli později už na místo přijela i zásahová jednotka. Její členové na nic nečekali. Oblékli si neprůstřelné vesty a nachystali nejrůznější vybavení, včetně páčidel a štítů. Následně okamžitě zamířili do chodby domu.

Policisté využili lsti

Zabarikádovaný muž, který komunikoval prostřednictvím mobilního telefonu, ale mezitím znovu vyžadoval štáb CNN Prima NEWS. Ten se proto dostal přímo do domu jen kousek od bytu, ve kterém se drama odehrávalo. Zasahující policisté ale nakonec změnili plán. I pro štáb byla totiž nastalá situace velmi nebezpečná.

Policisté si od štábu půjčili zpravodajskou vestu i mikrofon. A právě pod touto záminkou se s mužem znovu pokusili navázat kontakt. To se podařilo a muž následně propustil obě malé děti.

Zásahová jednotka mezitím celý pavlačový byt v podstatě obklíčila a už jen čekala na vhodnou příležitost. Ta se naskytla záhy a policisté vtrhli dovnitř. Překvapený muž se nezmohl na žádný odpor. Policisté ho zpacifikovali a zachránili další dvě ženy, které držel jako rukojmí. O několik minut později z domu vyvedli i samotného agresora.

„Měli jsme v péči dvě děti a dvě dospělé osoby, zkontrolovali jsme jejich zdravotní stav a jsou v pořádku,“ sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Motivem mužova jednání mohly být partnerské rozepře, svoji roli však nejspíš sehrály i drogy.

Tagy:

Hlavní zprávy

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl
Politika

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl

Současná situace může být pro ČSSD počátkem konce, tvrdí bývalý šéf strany Jiří Paroubek. „Záleží na tom, kdo se teď zmocní vedení. Pokud to bude Jana Maláčová a vezme si k sobě pár schopných lidí, myslím si, že naděje je. Pokud se ale toho zmocní lidé řízeni Pochem nebo Chovancem, to znamená Petříček, Šmarda a takováto parta, bude to konec,“ řekl bývalý premiér Paroubek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň připustil, že je ochotný se ucházet o post hlavy státu.

Babiš řekl, kdy do Česka dorazí vakcína pro děti. Očkovat se budou moci už během svátků

Vakcína pro děti mezi pěti až jedenácti let do Česka dorazí 21. prosince, řekl ve svém pravidelném nedělním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Základní dodávka od firmy Pfizer/BioNTech by měla obsahovat 300 tisíc dávek. Podle Babiše budou pediatři děti očkovat až od příštího ledna. Ve velkých nemocnicích s tím ale začnou už mezi svátky.

Kolonoskopie: Jsou na světě příjemnější věcí, ale může vám zachránit život, říká lékař

Nádor tlustého střeva, který stejnou měrou postihuje muže i ženy, patří mezi nejčastější typy rakoviny v Česku. Mnoho lidí prvotní příznaky banalizuje a zaměňuje jejich projevy s hemoroidy. Onkolog Jiří Tomášek upozorňuje, že objeví-li se krev ve stolici, je vhodné raději navštívit lékaře a vyloučit vážnější příčinu krvácení. Jaké jsou další příznaky karcinomu tlustého střeva a na jaká preventivní vyšetření mají lidé nárok?

Jak funguje mRNA vakcína? S DNA se ani nepotká, podívejte se na vysvětlující video

Řada lidí má nadále obavu z nového typu mRNA vakcín, mezi které patří i očkovací látky od společností Pfizer a Moderna. Společnost The Vaccine Makers Project proto představila velmi přehledné video, které se snaží obavy vyvrátit a přiblížit, jakým způsobem vakcíny ve skutečnosti fungují. Ukazují, že očkovací látka nijak nemění DNA, ale pouze učí imunitní systém vytvářet si protilátky.

reklama

Domácí zpravodajství

Husté sněžení způsobilo na některých místech dopravní kalamitu. A potíže budou i v pondělí

Kvůli hustému sněžení v neděli na některých místech České republiky silně kolabovala doprava. Kalamitu způsobil sníh například v Jihomoravském či Olomouckém kraji. A ani v pondělí na tom nebudeme o moc lépe. Na většině území Česka stále hrozí náledí a zmrazky, pokud zmrzne roztátý sníh, kterého do večera napadne někde až 15 centimetrů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do pondělního poledne, netýká se západu země.

Monika snila o vlastní cukrárně, ale našli jí nádory na mozku. Rodina žádá o pomoc

Málokoho potká v životě větší smůla než devatenáctiletou Moniku Šmahajavou. Před dvěma a půl lety ji trápily zhoršující se bolesti hlavy, magnetická rezonance přinesla drsnou diagnózu: dva nádory na mozku. Dívka podstoupila sedmihodinovou operaci, která bohužel nevyšla. Od té doby statečně bojuje s návratem do běžného života, i přes intenzivní snahu je však stále ležící, špatně mluví, hýbe se velmi omezeně. Moničina rodina se nevzdává, jen žádá o pomoc.

Stodolní, 22.00: Vztek na odmítače, návrat výdejních oken a disko jako uzavřená akce

Slavná ostravská ulice, která údajně nikdy nespí, šla v pátek do hajan v deset večer. Mohla za to nová vládní opatření, kvůli kterým byli hosté vyhnáni z podniků nejpozději ve 22 hodin. A vzápětí na zasněžené Stodolní spílali neočkovaným. „My jsme zodpovědní, odmítači nám ale ode dneška kazí noční zábavu,“ shodli se třeba Vojta, Kamil, Tomáš a Robin před barem Harley's Retro. Za rohem v podniku High Five dál hřímala soukromá diskotéka. A znova se otevřela výdejní okénka, i když jen dvě v celé zábavní čtvrti.

reklama