reklama

Začal boj o post policejního prezidenta. Šlachta kritizoval možného nástupce Vondráška

Boj o nového policejního prezidenta začal. V zákulisí už se spekuluje, kdo nahradí Jana Švejdara, který ohlásil odchod do civilu. Nejčastěji se skloňuje jméno jeho náměstka Martina Vondráška. Ten má podle některých názorů velmi blízko k ODS.

reklama

Výměna na vnitru znamená téměř automaticky rošádu v čele policie. Aspoň oba poslední ministři vnitra policejního prezidenta vyměnili. A podle některých komentátorů jsou změny v policii pochopitelné i teď.

„Tam je největší podezření na to, že některé třeba policejní složky měly nadstandardní kontakty k Andreji Babišovi,“ hodnotil pro CNN Prima NEWS komentátor Petr Holub.

První náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek je podle zdrojů z bezpečnostních složek favoritem na post nového policejního prezidenta. Bývalý šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta varuje před návratem starých pořádků a politizací policie.

Švejdar skončí v lednu

„Pokud to bude pan Vondrášek, o kterém se spekuluje, že by to mohl být, tak se policie vrací přesně do dob Ivana Langera, do řízení ODS. Všechny ty kroky tomu napovídají,“ hodnotil Šlachta.

„Orel much nelapá. Pšouky pana Šlachty nestojí za komentář,“ reagoval bývalý ministr vnitra Ivan Langer (ODS). „Opravdu od něj žádné rady nechci, jestli někdo dokázal neuvěřitelným způsobem zpolitizovat policejní složky, tak to byl Robert Šlachta,“ přidal se předseda poslaneckého klubu Marek Benda (ODS).

Sám Martin Vondrášek zatím informace nekomentuje. „Policie ČR svého policejního prezidenta má minimálně do března příštího roku,“ sdělil Vondrášek.

Nový ministr vnitra Vít Rakušan se v pondělí nechtěl k výměně v čele policie vyjádřit. Policejní prezident Jan Švejdar chce podat žádost o odchod do civilu na začátku ledna. Od policie plánuje odejít ke konci března.

Tagy:

Hlavní zprávy

Olympiáda plná robotů. Sportovcům doručí jídlo i dezinfekci, pomohou jim s tréninkem

Blížící se olympijské hry v Pekingu mají být připraveny odrážet útoky covidu ještě více než loňský letní sportovní svátek v japonském Tokiu. Olympionici musí respektovat rozsáhlý a přísný manuál, který říká, co všechno v pandemické době smí, respektive spíše nesmí. A pro to, aby nákaza nezhatila olympijské sny a cíle, jsou čínští pořadatelé odhodláni udělat vše. Třeba do služby povolat roboty.

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Princ Charles touží poznat Lilibet, přišel s gestem smíru. Harry ho ale zřejmě odmítne

Princ Charles, otec Harryho a Williama, miluje roli dědečka. Podle zdrojů z Buckinghamského paláce ho proto velmi trápí, že od června neměl možnost vidět svou vnučku Lilibet. Svého mladšího syna tak pozval i s manželkou Meghan a oběma dětmi k sobě domů do Británie. Podle britských médií je to velmi velkorysé gesto. Jeho mladší syn je ale na pochybách a kvůli problémům s ochrankou na území Británie zřejmě odmítne.

reklama

Domácí zpravodajství

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

reklama