CNN Prima News informace

informace

Výpis příspěvků ke štítku „informace“

Exkluzivní průzkum STEM: Lidé chtějí informace o střelci i činech na UK, odborníci jsou proti

Lidé si přejí znát další informace o střelci z Filozofické fakulty UK a jeho motivacích i o provedení trestného činu, u zveřejnění informací o obětech se souhlasem pozůstalých se neshodují, vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. Požadavky jdou proti názoru odborníků, alespoň detailní informace o pachateli by se podle nich neměly zveřejňovat, připomněl analytik agentury Martin Kratochvíl. Podle psychoterapeuta Tibora Brečky mají Češi potřebu informací k vypořádání se s mimořádnou událostí.

Potíže Černochové? Řídit obranu chlap, problémy nejsou, tvrdí Koten. Žáček mluvil o bulváru

V historii, když byla ministrem obrany dáma, problémy vyplavaly na povrch hned nebo později. Praktičtější by bylo, kdyby resort řídil muž. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl poslanec Radek Koten (SPD). Reagoval tak na informace z médií, kdy se má ministryně obrany Jana Černochová (ODS) dostávat do sporů se svými podřízenými. Poslanec Pavel Žáček (ODS) si chce na celou situaci udělat obrázek sám. „Naskakujeme na anonymní informace, jež se objevily v médiích. Pro mě je to bulvarizace problémů, které možná jsou či nejsou,“ podotkl.

Facebook v průšvihu. Posílal data o uživatelích do USA, dostal nejvyšší pokutu v historii

Americká internetová společnost Meta Platforms dostala v Evropské unii pokutu 1,2 miliardy eur (více než 28 miliard Kč) za odesílání informací o uživatelích do Spojených států prostřednictvím své sociální sítě Facebook, a to v rozporu s pravidly EU pro ochranu osobních údajů (GDPR). Oznámila to irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Je to nejvyšší pokuta, jaká kdy byla v unii za podobné prohřešky uložena. Firma se podle médií proti rozhodnutí hodlá odvolat.

Další bitva prince Harryho. Po korunovaci vyrazil do boje s bulvárem, slaví první úspěch

Prince Harryho čeká další velký boj. Jen pár dní po korunovaci, po níž urychleně odlétal do Spojených států, začíná u Nejvyššího londýnského soudu proces proti deníku The Mirror. Princ Harry ho žaluje za to, že novináři informace získávali nezákonně – díky odposlechům telefonů členů královské rodiny. Jde o články mezi roky 1996 až 2011.

Uniklé dokumenty Pentagonu se poprvé objevily ve fóru videohry. Prozradily slabiny Ukrajiny

Ukrajina musí kvůli úniku citlivých dokumentů z Pentagonu narychlo měnit vojenské plány. Zpravodajské informace Spojených států, které se dostaly na internet, se přitom nezabývají jen Ukrajinou, ale i Čínou nebo Izraelem. To podle mluvčího Pentagonu představuje pro národní bezpečnost Spojených států závažné riziko. Zatímco Západ sčítá škody, vyšetřovatelé hledají původce úniku. A to na mimořádně nečekaném místě.

Skvělý pomocník, či hrozba světového kalibru? Chatbot si vymýšlí, nahrává dezinformátorům

ChatGPT – schopný a počítačem řízený konverzační parťák či obstojný nástroj pro extrémně rychlé vytváření textů se stal internetovým fenoménem. Popularity se dočkal i u nás – díky tomu, že umí obstojně česky. Už nyní ale tato povedená služba může představovat problém. Sama si totiž neověřuje pravost ani správnost dat, což nahrává dezinformátorům pro generování textů takříkajíc „na přání“. „Zde více než obvykle platí, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou,“ varují oslovení experti na technologie.

Americké drony se drží dále od Krymu. Omezuje se tím důležitá schopnost USA, píše CNN

Americká průzkumná bezpilotní letadla začala po nedávném incidentu se zapojením ruské stíhačky a amerického dronu MQ-9 Reaper létat dále od ukrajinského poloostrova Krym, který v roce 2014 v rozporu s mezinárodním právem anektovalo Rusko. Rozhodnutí létat jižněji nad Černým mořem přitom omezuje schopnost Američanů shromažďovat zpravodajské informace o ruské invazi na Ukrajinu, napsala v úterý stanice CNN s odvoláním na nejmenovaný vysoce postavený zdroj z americké armády.