CNN Prima News informace

informace

Výpis příspěvků ke štítku „informace“

Sledování ruských jednotek i předvídání útoků. Američané prozradili, jak pomáhají Ukrajině

28. dubna 2022 12:51

Díky spolupráci s americkou rozvědkou se Ukrajincům daří mnohem lépe bránit ruským útokům. Prohlásili to nejmenovaní američtí představitelé v rozhovoru pro televizi NBC News. USA poskytuje Ukrajincům komerční satelitní snímky a další informace o pohybu ruských sil. Spekuluje se, že přispěly i ke smrti řady ruských generálů během války.

Putin kriminalizoval pravdu o válce na Ukrajině. Lépe bylo i za Gorbačova, říká novinář

20. března 2022 23:33

Rusko potlačuje protesty proti brutální a nevyprovokované invazi na Ukrajinu. Podle informací lidskoprávních organizací bylo od začátku invaze při protiválečných demonstracích zatčeno téměř 15 tisíc lidí, včetně novinářů. Právě tento týden byla zadržena ruská novinářka, která do přímého přenosu Prvního kanálu ruské státní televize odvážně vstoupila s nápisem odsuzujícím válku. Byla nucena zaplatit pokutu a později byla propuštěna. O tom, jak to v Rusku momentálně vypadá, hovořil se stanicí CNN Jamie Fly, prezident a generální ředitel Rádia Svobodná Evropa, které po více než 30 letech pozastavilo činnost v Ruské federaci.

Zapněte mozek místo emocí. Počkejte, než něco bezhlavě nasdílíte, radí expert

3. března 2022 12:32

S válkou na Ukrajině nesouvisí pouze boje na území okupovaného území, ale také v kybernetickém prostoru. Analytik Roman Máca z Institutu pro politiku a společnost uvedl, že dezinformace kolují všude – v Rusku i Česku. „Je důležité zachovat si odstup, zapnout mozek místo emocí a před bezhlavým sdílením počkat,“ radí uživatelům sociálních sítí.

Jak dostat zprávy o hrůzách na Ukrajině k Rusům? Lidé využívají recenze v mapách

1. března 2022 20:14

Na Google Maps se u některých populárních míst v Rusku začaly objevovat protiruské komentáře a fotografie ukazující invazi proti Ukrajině. Autoři těchto příspěvků se snaží Rusy informovat o tom, co se v jejich zemi ve skutečnosti děje. Zprávy v Rusku totiž procházejí kontrolou. Tamní cenzurní úřad Roskomnadzor například pod hrozbou milionových pokut zakázal o situaci na Ukrajině informovat jako o válce nebo invazi.

Ruská invaze začne ve středu, varovaly USA spojence. Lipavského náměstka zpráva překvapila

14. února 2022 16:35

Informaci, že by ruská invaze mohla začít ve středu 16. února, dostali všichni spojenci v Evropě od Spojených států. Deníku N to řekl náměstek ministra zahraničí a vedoucí pracovní skupiny k situaci ve východní Evropě Martin Dvořák (STAN). K původním informacím posléze USA podaly zpřesňující zprávu o tom, jak původní impuls vznikl či odkud pocházejí podklady.