reklama
CNN Prima News záchrana života

záchrana života

Výpis příspěvků ke štítku „záchrana života“

Sestřička Eliška zachránila život muži po nehodě. Za zlomená žebra se omlouvám, vzkázala

8. prosince 2021 16:47

Doslova hrdinský čin má za sebou zdravotní sestra Eliška z Krajské nemocnice Liberec. Ta totiž resuscitovala staršího muže, který zkolaboval za volantem a nedopatřením způsobil autonehodu. Její záchranná mise naštěstí skončila úspěšně, nyní se řidič nachází v péči lékářů. Za jeho záchranu poděkoval sestřice jeho syn, mluvčí fotbalového klubu Jablonec Martin Bergman. K incidentu se na sociálních sítích později vyjádřila i Eliška a poděkovala všem, kteří jí byli po ruce.

Fotky à la Pobřežní hlídka trápí strážníky v Chodově. Zvědavci zbytečně spouští poplach

7. srpna 2021 17:18

Český a dost možná i evropský unikát. Na veřejném koupališti v Chodově na Sokolovsku hlídají návštěvníky dvě SOS stanice. Kromě lékárničky disponují také defibrilátorem, k záchraně tonoucích pak házecím lanem a plovákem známým z Pobřežní hlídky. Právě ten ale láká nenechavce, kteří se s ním fotí a nevědomky tak spouštějí poplach.

Eriksena přivedli zpět mezi živé bratři. Hrdinové byli dříve hvězdami badmintonu

17. června 2021 12:01

Až se budou vyhlašovat největší hvězdy letošního Eura, Morten a Anders Boesenovi mezi nimi nesmí chybět. Nejde o hráče, ale o doktory, kteří přispěchali na trávník ve 43. minutě sobotního zápasu mezi Dánskem a Finskem. Jejich bleskový a dobře provedený zásah zachránil život záložníkovi, který svým kolapsem vyděsil celý svět. Christianu Eriksenovi.

Jak vám můžu pomoci? Nechci housky, ale přežít! Operátoři v pandemii zachraňují životy

11. května 2021 07:46

Telefonní operátor společnosti Rohlik.cz zachránil život důchodci, který doma upadl, nemohl se pohnout, a číslo internetového obchodu s potravinami bylo jediné, které dokázal vytočit. V psychicky náročné pandemické době není tento příběh výjimkou. I operátoři dalších firem se teď někdy mění v linku důvěry a první pomoci.

Tříletý chlapeček prohrál boj s rakovinou. Jeho poslední chvíle s rodiči rvou srdce

21. dubna 2021 12:12

Tříletý Archie Warriner zápasil 15 měsíců s rakovinou jater a podstoupil sedm druhů chemoterapie. Jeho rodiče do poslední chvíle neztráceli naději a snažili se syna zachránit. Léčba v jednu chvíli přinášela slibné výsledky, ale nakonec nezabrala. Chlapec zemřel 14. dubna v náručí svých rodičů. Podle nich byl Archie velmi odvážný a s rakovinou bojoval s úsměvem na tváři.

reklama