CNN Prima News záchrana života

záchrana života

Výpis příspěvků ke štítku „záchrana života“

Hajný zachránil na Šumavě osmiletou dívku. Dostal ocenění, její rodiče mu ale nepoděkovali

10. května 2022 18:29

Před šesti měsíci zachránil jednatřicetiletý hajný z Domažlicka Martin Semecký v lesích život osmileté německé dívce Julii. Za jeho hrdinský čin se mu dostává obdivu ze všech stran. Nyní například obdržel Cenu hejtmana Plzeňského kraje za záchranu života. Rodiče holčičky se mu ovšem dodnes ani neozvali, aby mu vyjádřili alespoň poděkování a vděčnost.

Záběry, ze kterých mrazí: Policista zachránil život tříleté dívce. Jeho šéf se rozbrečel

28. ledna 2022 07:08

Obrovské drama se odehrálo na ulici v americkém Los Angeles. K policistovi přiběhl zoufalý otec s malou dcerou v náručí. Dívka byla v bezvědomí a nedýchala. Strážník ale ve vypjaté situaci neztratil hlavu a dívce okamžitě poskytl první pomoc. Svým duchapřítomným jednáním zachránil dusícímu se dítěti život. Kolegové ho nyní oslavují jako hrdinu.

Sestřička Eliška zachránila život muži po nehodě. Za zlomená žebra se omlouvám, vzkázala

8. prosince 2021 16:47

Doslova hrdinský čin má za sebou zdravotní sestra Eliška z Krajské nemocnice Liberec. Ta totiž resuscitovala staršího muže, který zkolaboval za volantem a nedopatřením způsobil autonehodu. Její záchranná mise naštěstí skončila úspěšně, nyní se řidič nachází v péči lékářů. Za jeho záchranu poděkoval sestřice jeho syn, mluvčí fotbalového klubu Jablonec Martin Bergman. K incidentu se na sociálních sítích později vyjádřila i Eliška a poděkovala všem, kteří jí byli po ruce.

Fotky à la Pobřežní hlídka trápí strážníky v Chodově. Zvědavci zbytečně spouští poplach

7. srpna 2021 17:18

Český a dost možná i evropský unikát. Na veřejném koupališti v Chodově na Sokolovsku hlídají návštěvníky dvě SOS stanice. Kromě lékárničky disponují také defibrilátorem, k záchraně tonoucích pak házecím lanem a plovákem známým z Pobřežní hlídky. Právě ten ale láká nenechavce, kteří se s ním fotí a nevědomky tak spouštějí poplach.