reklama

Zachráněné činčily hledají domov

V našem čtvrtém díle pořadu Prima Mazlíček jsme se věnovali tak trochu jiným azylům. Představili jsme vám ježčí vesničku, azyl pro holuby i azyl pro králíky a hlodavce.

reklama

A právě v Azylu pro králíky a hlodavce Druhá šance Voříškov jsme pro vás natočili medailonky zachráněných činčil a králíků, kteří pod křídly azylu našli dočasný domov. Jsou ale zvířata připravena na nový, stálý domov. Najdou ho právě u vás?

U Tomáše v dočasné péči najdeme činčilí maminku a dva kluky –⁠ Huberta a Montyho (4–⁠5 let), o které se bývalý majitel už nemohl starat. Dneska je vidíte běhat venku, je to ale pro účely naší inzerce, jinak bývají nejraději doma. Krom naprosto úžasného kožíšku mají vtipné pihaté uši. Mamce je asi 6 let. Ta si i přijde pro pohlazení.

U Pavly jsou zase dvě činčilí holky, které nemají zatím jména. Je to asi tříletá mamka a dcera. V dočasné péči jsou zatím týden, tak ještě nebyly úplně adaptované na nové prostředí. Holky si musí na nového majitele zvyknout, potřebují čas.

Činčily se dožívají až 20 let, proto je důležité si pořízení takového parťáka pořádně rozmyslet. A aby si přišli na své i milovníci králíků, máme tu ještě dva králičí sourozence. Tvoří nerozlučnou dvojku, takže hledají společný domov.

Jak takový azyl pro králíky a hlodavce funguje a co je nejčastějším důvodem, že se tam zvířata dostanou? To zjistíte v naší reportáži.

Nestihli jste poslední díl našeho pořadu Prima Mazlíček? Pak si nenechte ujít náš Facebook stejně jako SOUTĚŽ s naším partnerem Fitmin, ve které můžete vyhrát krmivo pro vašeho chlupáče na celý život.

Tagy:

Hlavní zprávy

Pokuta pro Hamáčkovo ministerstvo. Má zaplatit 800 tisíc za nákup samopalů bez tendru

Antimonopolní úřad potrestal ministerstvo vnitra, které řídí vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), pokutou 800 tisíc korun za uzavření smlouvy na nákup pušek a samopalů pro Policii ČR bez tendru. Letos v lednu už úřad zakázal plnění jedné ze smluv. Rozhodnutí je pravomocné, potvrdil jej předseda ÚOHS Petr Mlsna, který zamítl podaný rozklad. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Za čtvrtek přibylo téměř 500 nových případů covidu. Situace se dál horší v Praze

Testy ve čtvrtek odhalily v Česku 488 případů nákazy koronavirem, to je o 60 méně než před týdnem. Reprodukční číslo kleslo na hodnotu jedna, což je hranice mezi zpomalováním a zrychlováním epidemie. Nemocniční péči vyžadovalo 164 lidí s nemocí COVID-19, stejně jako před týdnem, z toho 27 pacientů bylo ve vážném stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama