reklama

Zachránění králíčci hledají domov

V našem pořadu jsme vás informovali o možnosti podpořit záchranné stanice a možnosti adoptovat králíky.

reklama

Chcete-li podpořit záchranné stanice, můžete využít celorepublikovou sbírku Zvíře v nouzi. Pokud byste raději pomohli materiálně, obraťte se na tu ve svém okolí a domluvte se, co potřebují. Většina záchranných stanic nabízí možnost virtuální adopce pro zvířata, která se z důvodu zranění už nemohou vrátit do přírody.

KRÁLÍCI

Azyl pro králíky a hlodavce Druhá šance Voříškov poskytuje domov opuštěným nebo týraným zvířatům. Sisinka a Tedy. Kluk uši dolů a holčička uši nahoru. Králíčci jsou 6 let staří a jejich majitel už je z tohoto důvodu nechtěl. Byli zdravotně zanedbaní, ale už jsou díky azylu v pořádku. Hledají společný domov. Jsou to partneři a mají spolu už i děti. Teď jsou však vykastrovaní, takže žádné další nehrozí. Sisinka je velký mazel, nechá se nosit a chce hladit. Teddy je plašší, ale po chvilce za vámi bude běhat také.

Třetím králíčkem je roční Sněženka je mazlivá, vděčná a dokonce se nechá i nosit. Zažila si své, proto má ráda volnost. Má krásné růžové uši, je částečně albínek. Je zvyklá i spát v posteli.

Adopci důkladně zvažte! Králík je stejný závazek jako pes nebo kočka, dožívá se 10 let a potřebuje i veterinární péči.

Kontakt:

Azyl pro králíky a hlodavce v nouzi Druhá šance Voříškov

Tomáš Novák
Benešov
724 752 089

Nestihli jste poslední díl našeho pořadu Prima Mazlíček? Pak si nenechte ujít náš Facebook stejně jako SOUTĚŽ s naším partnerem Fitmin, ve které můžete vyhrát krmivo pro vašeho chlupáče na celý život.

Tagy:

Hlavní zprávy

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují
Koronavirus

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

Pokuta pro Hamáčkovo ministerstvo. Má zaplatit 800 tisíc za nákup samopalů bez tendru

Aktualizováno

Antimonopolní úřad potrestal ministerstvo vnitra, které řídí vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), pokutou 800 tisíc korun za uzavření smlouvy na nákup pušek a samopalů pro Policii ČR bez tendru. Letos v lednu už úřad zakázal plnění jedné ze smluv. Rozhodnutí je pravomocné, potvrdil jej předseda ÚOHS Petr Mlsna, který zamítl podaný rozklad. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Za čtvrtek přibylo téměř 500 nových případů covidu. Situace se dál horší v Praze

Testy ve čtvrtek odhalily v Česku 488 případů nákazy koronavirem, to je o 60 méně než před týdnem. Reprodukční číslo kleslo na hodnotu jedna, což je hranice mezi zpomalováním a zrychlováním epidemie. Nemocniční péči vyžadovalo 164 lidí s nemocí COVID-19, stejně jako před týdnem, z toho 27 pacientů bylo ve vážném stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama