reklama
CNN Prima News záchranka

záchranka

Výpis příspěvků ke štítku „záchranka“

Kocovina roku, vojín Jasánek, opilý Švejkův feldkurát. Lidé se baví Ovčáčkovým průšvihem

18. prosince 2021 19:34

Opilecká divočina Jiřího Ovčáčka má humornou dohru na sociálních sítích. Lidé se baví pátečním incidentem, při němž alkoholem značně posilněný prezidentův mluvčí nejdřív odmítal zaplatit taxikáři, vzápětí v přivolané sanitce vulgárně nadával záchranářům a podle svědků se je pokoušel napadnout. Ovčáček se dočkal přirovnání k flamendrům ze Švejka nebo k vojínu Jasánkovi z Černých baronů.

Útočníci kopali šéfa záchranky do hlavy. Dva dostali podmínku, recidivista míří za mříže

8. října 2021 14:31

Okresní soud v Sokolově v pátek odsoudil trojici mužů z brutálního napadení vedoucího sokolovské záchranné služby Petra Gottfrieda v Kraslicích. Dva útočníci byli obviněni z těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, další z ublížení na zdraví a všichni tři pak ještě z výtržnictví. V jednom případě soud uložil nepodmíněný trest v délce 36 měsíců a ve dvou podmíněný v délce deseti a 36 měsíců. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce i jeden z obhájců si nechali lhůtu na odvolání.

Zdravotníci i pacienti v šoku: V Londýně čekají na příjezd sanitky i několik hodin

11. ledna 2021 21:10

Stovky lidí denně po celém Londýně čekají na příjezd sanitky i několik hodin namísto 18 minut, během nichž by k nim průměrně měla rychlá pomoc dorazit. Jedná se přitom o pacienty patřící do druhé nejzávažnější kategorie, mezi nimiž jsou například lidé s podezřením na mozkovou příhodu nebo trpící bolestí na hrudi. Zdravotníci kvůli tomu varují před možným nárůstem úmrtí, informoval web Independent. V některých nemocnicích má kvůli zahlcenosti docházet k upřednostňování pacientů na základě věku a zdravotního stavu.

reklama