CNN Prima News záchranka

záchranka

Výpis příspěvků ke štítku „záchranka“

Tragická neděle. Dopravní nehody na českých silnicích si vyžádaly lidské životy

Česko má za sebou tragickou neděli na silnicích. Jeden člověk zemřel při dopravní nehodě na místní komunikaci mezi Rychnovem nad Kněžnou a obcí Lipovka. Havárie se stala před 5:00, zranil se při ní i další muž z osobního auta BMW, upřesnila mluvčí královéhradeckých policistů Magdalena Vlčková. Lidský život vyhasl také na Strakonicku, kde 33letý řidič nepřežil náraz do betonového propustku. K havárii došlo ve 3:00, potvrdila mluvčí jihočeských policistů Lenka Krausová.

Procházka se změnila v drama. Oblíbený hudebník Capaldi pomohl seniorce, sám bojuje s nemocí

Že má kromě hudebního talentu také dobré srdce, prokázal oblíbený skotský zpěvák a textař Lewis Capaldi. Při procházce s kamarády totiž narazil na starší ženu, která ležela bez hnutí na zemi. Umělec pohotově zavolal záchranku a do příjezdu sanitky se seniorkou zůstal. Když se ubezpečil, že je v pořádku, skromně z místa odešel. Lewisovi byl v minulém roce diagnostikován Tourettův syndrom. Nekontrolovatelné pohyby těla ho tak donutily dát si ve své kariéře delší pauzu. O nesobeckém činu celebrity informoval web The Sun.

Bizarní okolnosti zmizelé stíhačky F-35. Muž volal, že mu na dvorku přistál katapultovaný pilot

Případ nejmodernější americké stíhačky F-35, která se ztratila u Pentagonu, má pokračování. Trosky našla armáda až s pomocí civilistů. Na internetu se nyní objevil i záznam z tísňové linky, na kterém se majitel domu snaží operátorce vysvětlit, že mu na dvorku přistál katapultovaný pilot. Zmatené ženě trvá určitou chvíli, než se v celé situaci zorientuje. Okolnosti pádu letadla jsou věcí vyšetřování americké armády.

Monstrózní akce: V Hradci se připravují na těžší sanitky, řidiči si hromadně dělají „céčko”

Řidiči Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje se v současné chvíli rekvalifikují na řidičskou skupinu C. Připravují se totiž na to, že brzy zřejmě budou muset řídit už jen větší a těžší sanitky nad 3,5 tuny. Směřuje k tomu trend výrobců aut, kteří stávající lehčí platformy za pár let přestanou pro tento účel dodávat.