reklama

Žádat Německo o pomoc není třeba, vzkazuje přeplněným nemocnicím Blatný

Pomoc ze zahraničí české nemocnice nepotřebují. Tak reagoval ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) na apel nemocnic z Karlovarského kraje, které jsou na hraně svých kapacit a potřebovaly by podle svých slov pomoc s covid pacienty od sousedních nemocnic z Německa. Podle ministra stačí, když se pacienti převezou v rámci České republiky.

reklama

„S panem hejtmanem (Petrem Kulhánkem – pozn. red.) jsem mluvil v pátek. Převoz pacientů mezi regiony ČR probíhá pomocí Národního dispečinku lůžkové péče a například v pátek byli převezeni dva pacienti z Karlovarského kraje do jiných krajů. Není třeba zahraniční pomoci a pan hejtman to ví,“ napsal CNN Prima NEWS Blatný.

K tématu

To, že by nemocnice v Chebu a Karlových Varech potřebovaly pomoct, CNN Prima NEWS potvrdil mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Vladislav Podracký. „Situace v posledním týdnu je na hraně kapacit. Pomohla by redistribuce pacientů do německých zdravotních zařízení,“ uvedl mluvčí.

Německo už České republice nabídlo svoji pomoc letos na podzim, kdy byly kapacity také téměř vyčerpané. Počet odhalených nákaz během jednoho dne se přitom tehdy pohyboval kolem 10tisícové hranice. V posledních dnech se počty nově pozitivních pohybovaly i přes 17 tisíc denně.

Kapacity nemocničních zařízení má plné i Královéhradecký kraj. Podle ministra zdravotnictví Blatného je největším problémem, že v nemocnicích chybí personál.

K tématu

Tagy: nemocnice Německo ANO ministr zdravotnictví vláda koronavirus Jan Blatný

Další hlavní zprávy

Historie

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Přinese současná vlna takzvaných ledových dnů pokoření národního mrazového rekordu z roku 1929? Na stanici Státního ústavu meteorologického v Litvínovicích u Českých Budějovic naměřil tehdy profesor Jaroslav Maňák minus 42,2 stupně Celsia. A zhruba ve stejnou chvíli v blízké Stropnici u Římova zmrzl vsedě u stolu jistý Tomáš Kubala. „Byl sousedy nalezen tak zmrzlý, že tvořil ledový rampouch,“ napsaly Lidové noviny.

Koronavirus

Česko se rizikovým číslům zatím vyhýbá. Směřuje „jen“ k 5000 nakažených denně

Česko se rizikovým číslům zatím vyhýbá. Směřuje „jen“ k 5000 nakažených denně

Česko se zatím vyhýbá nejkrizovějším číslům šíření nákazy koronavirem, která představilo minulý týden ministerstvo zdravotnictví. Šéf Ústavu zdravotnických studií a statistiky Ladislav Dušek prezentoval čtyři scénáře vývoje, které se odvíjí od reprodukčního čísla. To je aktuálně mezi 0,7 až 0,8 – což znamená, že směřujeme k tomu nejlepšímu výhledu. Přesto se zatím nechystají žádná rozvolnění. Důležité je přečkat nápor v nemocnicích.

Před 35 lety se Tatra poprvé předvedla Dakaru. Proslavily ji pověstné čapí nohy
Evropský soud přerušil jednání o české žalobě kvůli zastaveným dotacím pro Agrofert
Češi v roce 2020 nakupovali více ovoce než zeleniny. Oblíbená byla hlavně jablka
Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Nákaza se přestává šířit. Klesá PES, počet nakažených i lidí v nemocnicích
Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Další články
reklama
reklama