reklama

Žádat Německo o pomoc není třeba, vzkazuje přeplněným nemocnicím Blatný

Pomoc ze zahraničí české nemocnice nepotřebují. Tak reagoval ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) na apel nemocnic z Karlovarského kraje, které jsou na hraně svých kapacit a potřebovaly by podle svých slov pomoc s covid pacienty od sousedních nemocnic z Německa. Podle ministra stačí, když se pacienti převezou v rámci České republiky.

reklama

„S panem hejtmanem (Petrem Kulhánkem – pozn. red.) jsem mluvil v pátek. Převoz pacientů mezi regiony ČR probíhá pomocí Národního dispečinku lůžkové péče a například v pátek byli převezeni dva pacienti z Karlovarského kraje do jiných krajů. Není třeba zahraniční pomoci a pan hejtman to ví,“ napsal CNN Prima NEWS Blatný.

To, že by nemocnice v Chebu a Karlových Varech potřebovaly pomoct, CNN Prima NEWS potvrdil mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Vladislav Podracký. „Situace v posledním týdnu je na hraně kapacit. Pomohla by redistribuce pacientů do německých zdravotních zařízení,“ uvedl mluvčí.

Německo už České republice nabídlo svoji pomoc letos na podzim, kdy byly kapacity také téměř vyčerpané. Počet odhalených nákaz během jednoho dne se přitom tehdy pohyboval kolem 10tisícové hranice. V posledních dnech se počty nově pozitivních pohybovaly i přes 17 tisíc denně.

Kapacity nemocničních zařízení má plné i Královéhradecký kraj. Podle ministra zdravotnictví Blatného je největším problémem, že v nemocnicích chybí personál.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem
Politika

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama