Žádný sex během šampionátu v Kataru. Svobodní fanoušci pohlavním stykem riskují vězení

Všichni jsou vítáni, řekl organizační šéf nadcházejícího fotbalového šampionátu v Kataru Nasser Al-Khater. Prezident FIFA Gianni Infantino dodal, že se chystá nejlepší šampionát všech dob. Ne každý si ho ale užije tak, jak by si přál. Britský web Daily Star přišel s tím, že nemanželský sex fanoušků – kterých do dějiště dorazí desetitisíce – může být potrestán až sedmi lety za mřížemi.

Na volbu Kataru coby hostitele letošního mistrovství světa se už dlouhé roky nabalují kontroverze. Od pofidérního přidělení pořadatelství, přes prakticky nulovou fotbalovou tradici v zemi, mizerné podmínky pro dělníky budující stadiony, těžké podnebí, po odlišnou – konzervativní – kulturu ne příliš nakloněnou tomu, na co jsou fanoušci z různých koutů světa zvyklí.

Daily Star spolu s magazínem TMZ informuje o tom, že nejen fanoušci, ale všichni, kdo šampionát navštíví, si budou muset během něj odpustit krátkodobé románky. A nejen ty. Ani nesezdaní partneři nemohou mít sex. Pokud by jim bylo prokázáno porušení zákazu, mohou být v zemi – kde je nemanželský sex nezákonný – odsouzeni až na sedm let do vězení. Žádné výjimky. „Jediná akce, která se letos na mistrovství světa odehraje, bude ta na fotbalovém hřišti,“ poznamenává TMZ.

Fotbaloví turisté by měli podle všeho „brzdit“ i mimo hotelový pokoj. „Katar je konzervativní země a veřejné projevy náklonnosti jsou odsuzovány bez ohledu na sexuální orientaci,“ cituje Nejvyšší výbor šampionátu Daily Star.

Zapomeňte na večírky

Nejen ve Velké Británii narůstá obava, že její občané, kteří zaplatí i tisíce liber za exotický sportovní zážitek, budou muset značně pozměnit své běžné chování, pokud si nechtějí přidělat potíže. Bylo by tedy nasnadě zapomenout třeba i na jakékoliv alkoholové party, které jinak k fotbalové události patří. „Ve skutečnosti nebudou vůbec žádné večírky. Všichni musí zachovat chladnou hlavu, pokud nechtějí riskovat uvíznutí ve vězení. Fanoušci se na to musí připravit,“ vzkázal zdroj od policie Daily Staru.

Dost propíraným tématem je také to, jak se hostitelský stát z Perského zálivu zachová k homosexuálům. Prezident organizačního výboru turnaje Nasser Al-Khater loni v prosinci přísahal, že lidem patřícím do LGBT komunity nebude nijak bráněno v tom, aby se na šampionát podívali. Zároveň ale připojil, že homosexualita je v Kataru nezákonná, proto žádal, aby lidé svoji orientaci nedávali veřejně najevo. „Stejně, jako my respektujeme odlišné kultury, doufáme, že naše bude respektována taktéž,“ podotkl.

Otevřenost směrem k homosexuálům se rozhodli otestovat reportéři švédské a norské televize, kteří na jaře navštívili desítky hotelů uvedených na oficiálních stránkách šampionátu. Chtěli se ubytovat jako pár gayů a čekali na reakci personálu. V několika zařízeních slyšeli jasné „ne“, na mnoha místech narazili na značné znepokojení.

Akce s úzce nastavenými mantinely jako nikdy předtím začíná 21. listopadu zápasem mezi Senegalem a Nizozemskem. Vítězný tým pozvedne trofej týden před Vánoci – 18. prosince.

Tagy:
homosexuálové trest vězení sex MS ve fotbale homosexualita LGBT fotbal Katar sport Mistrovství světa v Kataru 2022 Mistrovství světa ve fotbale Nasser Al-Khater