CNN Prima News žádost

žádost

Výpis příspěvků ke štítku „žádost“

Pavel zamítl osmi lidem žádost o vstup do ukrajinské armády. Povolení má zatím 146 Čechů

Prezident Petr Pavel povolil 14 Čechům vstoupit do ozbrojených sil Ukrajiny. Osmi lidem naopak žádost zamítl, uvádí web iRozhlas.cz. Souhlas hlavy státu připojit se k Ukrajincům má podle něj celkem 146 Čechů, z toho 132 ho získalo od Pavlova předchůdce Miloše Zemana. Čeští dobrovolníci se do bojů na Ukrajině, která čelí ruské agresi od loňského 24. února, zapojili zřejmě měsíc po vypuknutí konfliktu.

Erdogan nedělá nic zadarmo. Jsem zvědav, co za Švédsko v NATO dostal slíbeno, říká Bžoch

Bude dělat vše pro to, aby bylo nejlíp jemu a Turecku, okomentoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Jaroslav Bžoch (ANO) krok tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana poslat švédskou žádost o vstup do Aliance co nejdříve do parlamentu. Dále podotkl, že turecká hlava státu nedělá nic zadarmo a že je zvědav, co za to dostal slíbeno. Poslanec Ondřej Benešík (KDU-ČSL) poznamenal, že členstvím Švédska získá NATO dalšího a opravdu kvalitního spojence a že se tím posílí i naše bezpečnost.

Jaromír čeká na důchod od listopadu. Kdybych neměl brigády, rodinu neuživím, říká

Vyřízení žádostí o důchod se zpozdilo a s ním i jeho vyplácení. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) slibuje, že resort v řádu týdnů vše napraví. Stát na přiznání penze nastavil tříměsíční lhůtu, dlouhodobě ji ale překračuje. Mezi desítkami tisíc těch, kteří nedostali výměr důchodu včas, jsou i lidé, kteří ani po půl roce nevědí, kdy peníze dostanou.

Jaromír z Prahy čeká na důchod přes čtvrt roku. V 64 letech má dvě brigády, úřady nestíhají

Tisíce podaných žádostí o předčasný důchod a zahlcení agendou okolo výchovného. To jsou důvody, proč pracovníci na České správě sociálního zabezpečení nestíhají vyřizovat žádosti včas a lidé čekají i více než sto dnů. To je případ i pana Jaromíra z Prahy. Aby zvládl pokrýt všechny poplatky, nezbývá mu nic jiného než mít dvě brigády, aby vydržel do doby, než mu stát důchod vyměří.

Nemají zbraně ani jídlo, bojují i invalidé. Zoufalé matky ruských vojáků poslaly Putinovi vzkaz

Měli bojovat na 2. a 3. frontové linii, místo toho skončili v centru bojiště. Ruské matky a manželky mobilizovaných vojáků z Donbasu poslaly ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi vzkaz. Podle jejich slov se mobilizovaní muži nacházejí ve válečné zóně dvanáct měsíců a bez ohledu na jejich zranění jsou neustále posíláni do útoku. Vojáci, kteří se kvůli špatným podmínkám zřekli služby, byli údajně zavřeni do sklepa.

Sledujte Hlavní zprávy: Jak vyplnit žádost o příspěvek na bydlení?

Vidíme téměř 50procentní nárůst žádostí o příspěvek na bydlení. To jsou slova ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL). Pokud nechcete chodit osobně na úřad práce, vyplňte si žádost on-line, radí jak ministerstvo, tak vedení úřadů. Tak si redakce CNN Prima NEWS žádost o příspěvek na bydlení zkusila vyplnit. Nejen o tom v Hlavních zprávách, které na Primě a CNN Prima NEWS začínají v 18:55.