CNN Prima News žádost

žádost

Výpis příspěvků ke štítku „žádost“

Zastavte prověřování dokumentů z mého sídla, žádá Trump soud. Chce nezávislý dohled

23. srpna 2022 01:19

Právníci bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v pondělí požádali soudce, aby zabránil Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI) pokračovat v prověřování dokumentů zabavených v jeho floridském sídle. Žádají jmenování nezávislého vyšetřovatele, který by na analýzu dokumentů dohlížel, uvedly zahraniční agentury.

Rady Pekarové o nošení svetrů? Ubírají vládě body, kritizoval kolegyni Hraba ze STAN

16. srpna 2022 06:07

Senátor Zdeněk Hraba (STAN) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS označil výroky předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) o nošení svetru během energetické krize za velmi nešťastné. Podle Hraby ubírají vládě body. Komunikaci ministerstva průmyslu a obchodu pak kritizoval další host pořadu, stínový ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka (ANO).

PŘEHLEDNĚ: Už žádné fronty na úřadech, o „rodičák“ můžete žádat on-line. Jak na to?

2. srpna 2022 05:11

Od srpna mohou lidé žádat o rodičovský příspěvek on-line. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) spustilo portál v rámci slibované digitalizace. „Rodičák“ v současné době činí 300 tisíc korun a rodiče si mohou prostřednictvím formuláře určit i to, jak vysokou částku budou měsíčně pobírat. Jak o příspěvek tedy zažádat z pohodlí domova?

Žádost o vstup do NATO podepsána. Švédsko ji ve středu doručí spolu s Finskem

17. května 2022 10:38
Aktualizováno

Švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová a později i její finský kolega Pekka Haavisto v úterý podepsali žádosti svých zemí o vstup do Severoatlantické aliance. Finský parlament předtím ve stejný den drtivou většinou hlasů schválil návrh, aby se země ucházela o členství v alianci. Švédský parlament obdobný postoj zaujal v pondělí. Příslušné dokumenty zástupci obou skandinávských zemí předají v bruselském ústředí NATO ve středu, řekla ve Stockholmu švédská premiérka Magdalena Anderssonová na tiskové konferenci s finským prezidentem Saulim Niinistöem.

PŘEHLEDNĚ: Češi mohou žádat o tři tisíce za ubytovaného uprchlíka. Jak na to?

11. dubna 2022 07:34

Od pondělí 11. dubna Češi mohou žádat o příspěvky za solidární domácnost, tedy za to, že u sebe doma ubytovali lidi prchající před válkou na Ukrajině. Podle dřívějšího rozhodnutí vlády dostanou za každého uprchlíka příspěvek 3000 korun bez ohledu na to, zda jde o dospělého či o dítě. Dohromady může jedna domácnost dostat maximálně 12 tisíc korun. Podívejte se na návod, jak o příspěvek zažádat.

Záněty kloubů i plicní embolie. Lékařka podezírá z problémů dětí vakcínu proti covidu

27. března 2022 23:36

Stovky milionů korun žádají po ministerstvu zdravotnictví lidé, kteří měli po očkování proti covidu zdravotní problémy. Většinou jde o dospělé, nicméně potíže po vakcinaci se nevyhýbají ani dětem, jak potvrzuje pediatrička z Teplicka. I mezi nimi jsou případy, kdy museli být pacienti hospitalizováni – se záněty kloubů nebo i plicní embolií.