reklama
CNN Prima News žádost

žádost

Výpis příspěvků ke štítku „žádost“

Lidé umírají zbytečně, slzám se nelze ubránit. Očkujte se, prosí stovky zdravotníků

10. listopadu 2021 21:05

Denně se díváme do očí pacientů, kteří nemohou dýchat a ptají se, proč právě oni prohrávají boj s covidem. Těmito slovy uvádějí stovky zdravotníků ze Slovenska otevřený dopis adresovaný veřejnosti. Popisují v něm vlastní bezmoc, zoufalství a připouštějí, že se nelze ubránit slzám. Prosí proto lidi, aby se nechali očkovat. Zdůrazňují, že právě vakcinace může zastavit zbytečné umírání stále mladších pacientů.

Poslední šance získat voličský průkaz. Kde a jak ho pořídit a jak s ním volit?

5. října 2021 19:09

Chcete volit jinde než v místě svého trvalého bydliště? Tedy třeba v jiném městě? Pak potřebujete voličský průkaz. Ve středu je poslední šance si o něj zažádat. Už ale pouze osobně. Jak volební průkaz získáte? Přinášíme praktický návod krok za krokem včetně toho, jak letos s voličským průkazem ve volbách do Poslanecké sněmovny volit.

Očkujte se, stihl vyzvat miliony fanoušků. Pak slavný youtuber covidu podlehl

17. září 2021 20:45

Proslavil se vytvořenými sériemi skriptových videí ze hry Minecraft, na Youtube ho sledovalo více než 1,5 milionu odběratelů. Americký 36letý youtuber Brandon Ashur však podlehl komplikacím spojeným s nemocí COVID-19. Své sledující o svém zdravotním stavu pravidelně informoval na sociálních sítích. „Doufám, že to přežiju,“ psal pod fotografie z nemocnice. Nakonec všechny žádal o jediné: „Prosím, očkujte se, tohle nechcete.“

Afghánec sloužil armádě USA, úřady ho chtějí deportovat kvůli chlebu. Rozsudek smrti, říká

7. července 2021 23:01

Ve složité situaci se ocitl Afghánec žijící v USA. Zalmay Niazy, který ve své rodné zemi pracoval jako tlumočník pro americkou armádu, nyní čelí hrozbě deportace. Důvodem je přitom setkání s Tálibánem v době, kdy mu bylo pouhých 9 let. Muž tvrdí, že pokud ho Spojené státy vrátí zpět do Afghánistánu, bude to pro něj znamenat rozsudek smrti.

Lidé zasažení tornádem mohou žádat o pomoc. Kdo má nárok na dotace a jak vyplnit žádost?

2. července 2021 05:51

Obyvatelé oblastí zasažených tornádem mohou ode dneška žádat o dotace a zvýhodněné úvěry na obnovu bydlení. Program Živel připravilo ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) se Státním fondem podpory investic (SFPI), který bude žádosti přijímat. Lidé budou moci získat dotaci až dva miliony korun a další tři miliony formou zvýhodněného úvěru.

reklama