reklama

Dopravní kolaps při cestě z Chorvatska. Lidé čekali na hranicích i 12 hodin

Dopravní kolaps na hranicích (Ilustrační foto)
Foto: Profimedia.cz

Na chorvatsko-slovinské hranici se čekali na odbavení i dvanáct hodin. Průtahy způsobil překotný odjezd zahraničních turistů z Chorvatska poté, co řada evropských zemí vydala varování před cestou do této destinace kvůli tamnímu prudkému nárůstu počtu případů koronavirové nákazy. Informovala o tom rakouská tisková agentura APA.

reklama

Před návštěvou Chorvatska, oblíbeného i u českých dovolenkářů, v pátek varovaly Rakousko, Itálie a Slovinsko. Německá vláda tentýž den varovala před cestou do některých částí země. České ministerstvo zahraničína svém takzvaném semaforu řadí Chorvatsko do „zelené skupiny“, kde jsou státy Evropské unie, kam je podle Černínského paláce z hlediska koronaviru cesta možná, a to bez omezení.

K tématu

Pro dovolenkáře vracející se z jihu evropského kontinentu představuje problém i slovinsko-rakouská hranice. V noci na dnešek se čekalo při vjezdu do Rakouska na odbavení až deset hodin. Průtahy způsobilo nařízení vídeňské vlády přijaté jako prevence proti šíření koronaviru, podle něhož úřady musí zaznamenat osobní údaje všech přijíždějících včetně těch, kteří Rakouskem pouze projíždějí.

Lidem ve vzniklé obří koloně docházela voda a neměli kam jít na toaletu, poznamenala rakouská tisková agentura APA.

I deset hodin se čekalo před vjezdem do tunelu Karavanky na dálnici A11. Na hraničním přechodu Loibl/Ljubelj na silnici B91 ze slovinské Lublaně do Klagenfurtu se před tunelem v noci čekalo až deset hodin.

V sobotu a v noci na neděli potřebovali projet Rakouskem především němečtí a nizozemští turisté, kteří se vraceli z dovolené. Rakouská policie přijímala jejich stížnosti celou noc, informovala APA. Ráno se podle ní situace u tunelu Karavanky zlepšila, ale na přechodu Loibl/Ljubelj se stále čekalo několik hodin.

Za 24 hodin přibylo v Chorvatsku 275 nakažených koronavirem

Pro Chorvatsko představuje úprk turistů katastrofu. Cestovní ruch tvoří 20 procent jeho hrubého domácího produktu (HDP). Země se turistům otevřela 1. července a než v posledních dnech přibylo případů nákazy, hlásila vysoké počty návštěvníků. Turistická sezóna tam v běžných časech končí až v říjnu.

V Chorvatsku v uplynulých 24 hodinách přibylo 275 nových případů nákazy nemocí COVID-19, píše na svém webu deník Večernji list. Nemocných s COVID-19 je v zemi 2 203 lidí. Z toho 155 jich je v nemocnici a 12 z těchto je napojeno na ventilátor. Nemoci v zemi zatím podlehlo 171 lidí, uvádí web.

Nákaza koronavirem se za týden do středy 19. srpna prokázala u 35 Čechů, kteří pobývali v Chorvatsku. Je to polovina počtu z předchozího týdne.

Tagy: doprava Rakousko kolaps Slovinsko Chorvatsko hranice
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Komentář: USA zůstanou po volbách hluboce rozdělenou zemí, ať už vyhraje kdokoli

Komentář: USA zůstanou po volbách hluboce rozdělenou zemí, ať už vyhraje kdokoli

Kdo se stane vítězem amerických prezidentských voleb, se možná dozvíme už za několik dní. Zdá se ale, že výhra ani jednoho z kandidátů zemi klid nepřinese. Jakoby se agresivní rétorika politiků a jednostranné informovaní médií přenesly i mezi voliče. Napětí v hluboce rozdělené zemi stoupá. Rozhádané rodiny, zpřetrhaná přátelství, neochota naslouchat opačným názorům, velké nákupy zbraní „do foroty“ a strach z toho, co přijde po volbách – to vše napovídá, že USA po volbách možná čekají další občanské nepokoje, které by se v nejhorším případě mohly změnit i v krveprolití.

reklama
Jak nemá vypadat krizové řízení. Opozice kritizuje Havlíčkův plán na otevírání obchodů
Fronty a pozdní otevření. Slovensko začalo s plošným testováním obyvatel
Následky covidu: V Česku vzrostla nezaměstnanost, Slovensku hlouběji klesl HDP
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Faltýnek může skončit i jako šéf poslanců ANO. Jeho kolegové rozhodnou v listopadu
Několik hodin denně pečuje Dominik o kůži. Jak žije mladý muž s nemocí motýlích křídel?
Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají
Další články
reklama
reklama