reklama

Žantovský k útoku na Dvojčata: Myslel jsem si, že na CNN běží hrozně blbá reklama

Útoku na Dvojčata jsem nemohl uvěřit, sdělil ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS Michael Žantovský. Dodal také, že mu záběry z místa připomínaly spíše hodně blbou reklamu. Jak bývalý český velvyslance v USA zpětně nahlíží na tuto tragickou událost?

reklama

Přesně před dvaceti lety, když se o tragické události Michael Žantovský dozvěděl, byl zrovna v Senátu. „Myslel jsem si, že na CNN běží hrozně blbá reklama. Chvilku mi trvalo, než mi to došlo,“ uvedl ve speciálu věnovanému 11. září bývalý velvyslanec v USA.

Připomněl také, že nemáme žádnou záruku, že k ničemu podobnému nemůže znovu dojít v budoucnosti. „Teroristické hrozby neustaly, objevují se ve vlnách a nemohou ustát proti organizované vojenské síle. Třeba to, co se stalo v řadě evropských měst, je něco, co si musíme pamatovat,“ dodal Žantovský, který narážel například na útok ve francouzské redakci v roce 2015.

Někteří odborníci by však s tvrzením, že tento útok změnil svět, byli opatrní. „Stále je příliš brzo, abychom hodnotili, do jaké míry 11. září změnilo svět. Různými směry to změnilo Ameriku, vedlo to k ochotě potrestat pachatele. (...) Po útoku se politické kyvadlo rozhoupalo tak divoce, že málokdo z nás dokáže předvídat, co se stane do příštích voleb,“ dodal ve speciálním vysílání politický komentátor Roman Joch. Podle něj jsou ale Evropané cyničtější. „U nás se takovéto tragédie stávají, takže z našeho evropského pohledu nic moc. Z amerického strašná rána,“ dodal Joch.

Smutné výročí si s redakcí CNN Prima NEWS připomíná mnoho dalších hostů z řad historiků, politiků či komentátorů. Speciální vysílání můžete sledovat živě i pod tímto odkazem.

Tagy:

Hlavní zprávy

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama