reklama

Žantovský: Zemanová a její dcera byly cynicky zneužity, vypadáme jako Severní Korea

Bývalý velvyslanec v USA či Izraeli a v minulosti též tiskový mluvčí prezidenta Václava Havla Michael Žantovský říká, že první dáma Ivana Zemanová byla s dcerou cynicky zneužita. Prohlásil to v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS s odkazem na čtvrteční krátké tiskové vyjádření manželky prezidenta Miloše Zemana.

reklama

„Je mi líto paní Zemanové, cítím s ní a přeju prezidentovi uzdravení, ale co se dnes stalo, je cynické zneužití emocí paní Zemanové a její dcery,“ řekl Žantovský ve čtvrtek ve vysílání CNN Prima NEWS. Pokud je svolána tisková konference ke zdraví prezidenta, očekával by otázky a odpovědi, přítomnost tiskového mluvčího a také lékařské konzilium či alespoň doktora, který by se k situaci vyjádřil.

Zásadně jinak se podle Žantovského informovalo o zdravotních problémech exprezidenta Václava Havla, který byl v nemocnici opakovaně, nejprve s plicními a později střevními problémy. „Lékařské konzilium tehdy informovalo každých 24 hodin, třeba i o tom, kolik centimetrů střeva bylo panu prezidentovi odebráno,“ řekl bývalý Havlův tiskový mluvčí s tím, že veřejnost znala i prognózy zdravotního stavu hlavy státu a léky, které dostává.

Připomněl, že podobně to funguje i v zahraničí. Velmi podrobně se informovalo například o zdravotním stavu amerického prezidenta Ronalda Reagana, který přežil pokus o atentát, či izraelské hlavy státu Ariela Šarona, kterého pro změnu postihla mrtvice. Žantovský si posteskl, že v případě Miloše Zemana je situace zcela opačná. „Začínáme vypadat jako Severní Korea či Sovětský svaz,“ dodal.

Nešpor: Odhadnout diagnózu? Zemana jsem nikdy neviděl

Ekonom Vladimír Pikora v pořadu CNN Prima NEWS podotkl, že v tuto chvíli není vzhledem k povolební situaci prezident potřeba. „Zatím se nic nedohodlo, takže ho nepostrádáme. Pokud by to bylo dlouhodobé, šlo by o problém,“ řekl ekonom.

Známý psychiatr a expert na návykové závislosti Karel Nešpor připomněl, že Zeman je dlouhodobě milovníkem alkoholu. Dříve podle něj de facto dělal reklamu alkoholickému průmyslu.

K Zemanovu zdravotnímu stavu uvedl, že by si na rozdíl od lékařky Džamily Stehlíkové nedovolil určit jeho diagnózu. „Pana prezidenta jsem osobně nikdy nepotkal a nedovolil bych si říct, jestli je, či není závislý,“ řekl Nešpor s tím, že jaterním onemocněním, o kterém se u Zemana spekuluje, může trápit i člověka, který tolik nepije.

Tagy:
politika Miloš Zeman volby Michael Žantovský Vladimír Pikora Ústřední vojenská nemocnice Karel Nešpor volby 2021 ÚVN Co Čech, to politik! Ivana Zemanová

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ projev Andreje Babiše: Co popřeje Čechům v den výročí vzniku republiky?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ projev Andreje Babiše: Co popřeje Čechům v den výročí vzniku republiky?

Sledujte živě projev premiéra Andreje Babiše (ANO) u příležitosti 103. výročí vzniku samostatného Československa. Co vzkáže Čechům na tento státní svátek? Přímý přenos začíná ve 20:15. Jeho slova na CNN Prima NEWS následně okomentují expředseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) či poslanec Jakub Michálek (Piráti). K politikům se připojí také bývalý ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt či historik Jaroslav Šebek.

Klaus: 28. říjen je v ohrožení. Noví ideologové infikovali děti, hanobí naše vítězství
Václav Klaus

Klaus: 28. říjen je v ohrožení. Noví ideologové infikovali děti, hanobí naše vítězství

Exprezident Václav Klaus ve svém proslovu u příležitosti výročí samostatného Československa zmínil obavy nad možnou vládou koalic Spolu a PirSTAN. Podle něj nebude čelit tendencím, které do České republiky proudí ze Západu. „Vítězové voleb nepřesvědčivě mluví o změně, kterou chtějí přinést. Nemluví o oněch nebezpečných trendech a nemají odvahu se jim postavit, ale chtějí se jim podvolit,“ řekl.

Unikátní hrdina tří odbojů. Bojoval s císařem i nacisty, komunisti ho popravili

Lepšího hrdinu pro oslavy 28. října si snad ani nelze představit. „Příběh Petra Křivky je fascinující. Na konci první světové války bojoval za samostatné Československo. Posléze šel proti nacistům a ve Velké Británii dokonce patřil k vojenskému oddílu ochranky exilového prezidenta Edvarda Beneše,“ vypráví pro CNN Prima NEWS badatel a spisovatel Luděk Navara. Třetí odboj proti komunismu se ovšem Křivkovi stal osudný, v roce 1951 ho totalitní režim Klementa Gottwalda nechal popravit.

Zku*vená Plzeň, křičel Krmenčík o týmu, který ho vychoval. Limberského tím vytočil

Slavia Praha zvládla středeční dohrávku s Olomoucí výsledkem 1:0, čímž se naladila na nedělní šlágr s Viktorií Plzeň, která vede tabulku Fortuna ligy. To, že se blíží veledůležitá bitva, bylo patrné při pozápasové děkovačce v Edenu. Slávistický kotel na nadcházející utkání upozornil skandováním „zku*vená Plzeň“. A dole pod tribunou se kupodivu přidal i útočník Michael Krmenčík, kterého západočeský klub vychoval pro velký fotbal a který v něm zažil nejlepší období. Nad tímto okamžikem se podivoval i Krmenčíkův exparťák David Limberský.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš i Vystrčil položili věnce na Vítkově. Pietu komplikovalo počasí, gripeny nevzlétly

Politici, zástupci armády i váleční veteráni si u Národního památníku na pražském Vítkově připomněli 103. výročí vzniku samostatného Československa. U hrobu Neznámého vojína položili věnce premiér Andrej Babiš (ANO), předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) nebo náčelník generálního štábu Aleš Opata. Zúčastnit se nemohl prezident Miloš Zeman, který je hospitalizovaný. Zastoupil ho náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše.

Kalousek: Babišův mejdan skončil. Vyzve šéfa ANO v prezidentské volbě?

Bude Miroslav Kalousek usilovat v příštích prezidentských volbách o hlasy voličů? Otázka, která v posledních dnech hýbe politickými kuloáry. Pokud by tomu tak bylo, zřejmě by došlo na velmi pikantní souboj Kalousek vs. Babiš. Sám bývalý předseda TOP 09 v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že o tom možná začne uvažovat. Zhodnotil i skládání vlády Petra Fialy a apeloval na občany, aby byli trpěliví a nečekali, že s novou vládu se budou mít okamžitě lépe. Mejdan ale podle něj skončil.

Černochová se stane českou Merkelovou. Piráti budou opozicí ve vládě, myslí si politolog

Po volbách do Poslanecké sněmovny se koalice Pirátů a Starostů začíná hašteřit. Boj přišel zejména o ministerská křesla – první jmenovaní se čtyřmi křesly totiž požadují hned tři posty. Podle politologa Jana Kubáčka je pravděpodobné, že dosáhnou svého. „Nebude se ale hrát jen o počet, ale i typ resortu,“ podotkl v pořadu 360°. Dodal, že Piráti se po českém předsednictví EU stanou „opozicí ve vládě“.

reklama