CNN Prima News Západ

Západ

Výpis příspěvků ke štítku „Západ“

Ukrajinci jsou pod obrovským tlakem. Zelenskyj už musí být hodně vyčerpán, míní expert

Ukrajincům chybí náboje i protivzdušná obrana. Volodymyr Zelenskyj musí být už hodně psychicky vyčerpán. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl politický geograf Vladimír Baar. Ukrajinci podle něj i přes nepříznivou situaci dělají vše pro to, aby se před ruskými okupanty ubránili. Klíčovým faktorem nadále zůstává podpora napadené země západními státy.

Svištění kulek a evakuace raněných. Ukrajinci ukázali záběry surové přestřelky u Avdijivky

Ukrajinská 3. útočná brigáda zveřejnila záběry divoké přestřelky se členy ruských vojsk, k níž mělo dojít v blízkosti okupované Avdijivky. Vojáci po sobě pálili z pěchotních zbraní, zapojilo se i dělostřelectvo. Ukrajinci se nakonec dali na ústup, povedlo se jim evakuovat minimálně jednoho zraněného bratra ve zbrani. Bližší okolnosti brutálních záběrů je v průběhu ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Fiala: Slovensko je pro nás bratrský stát. Jeho pozice ale trošku nahrává zájmům Putina

Slovensko je pro nás bratrská a sesterská země. Pravdou ale je, že současná tamní vláda má v klíčové věci diametrálně odlišnou pozici. V pořadu Co na to premiér na CNN Prima NEWS to řekl předseda vlády Petr Fiala (ODS), který připomněl proruské postoje slovenského kabinetu. Fiala kromě jiného uvedl, že premiér Robert Fico tak trošku nahrává zájmům Vladimira Putina.

Riskujete jadernou válku, hrozí Putin Západu kvůli vojákům na Ukrajině. Zmínil obávaného Satana

Ruská armáda obdržela první balistické rakety Sarmat, známé také pod přezdívkou Satan II. Tvrdí to alespoň ruský prezident Vladimir Putin. Během svého projevu rovněž uvedl, že ruské jaderné síly jsou ve stavu plné připravenosti. Šéf Kremlu také varoval před vysláním západních vojáků na Ukrajinu. Raketa Sarmat je podle Moskvy schopna dopravit několik jaderných hlavic až na kontinentální území USA.

Putinovi se daří, míč je na straně Západu. Exšéf ze CIA řekl, co ruskému vládci hraje do karet

Dění posledních týdnů bylo podle bývalého šéfa oddělení CIA pro ruské záležitosti Stevea Halla velmi příznivé pro Vladimira Putina. Odborník v rozhovoru pro CNN uvedl, že šéfovi Kremlu opadnutí zájmu o Ukrajinu ze strany USA potvrdilo, že vleklá válka může přinést ruské straně plusové body. Pro Putina se rovněž příznivě vyvíjí i vnitrostátní politika, ve které prý schází autentický opoziční hlas.

PŘEHLEDNĚ: „Seznam hanby“. Které známé firmy nadále působí na ruském trhu?

Pokud platíte daně v Rusku, nesete díl viny za umírání lidí na Ukrajině. To Kyjev dlouhodobě vzkazuje západním společnostem, které se ani po dvou letech od vypuknutí invaze nestáhly ze země vedené Vladimirem Putinem. Za posledních 24 měsíců podnikání v Rusku značně omezilo nebo úplně ukončilo mnoho velkých hráčů. Kdo naopak na takzvaný „seznam hanby“ stále patří? Redakce CNN Prima NEWS připravila podrobný a přehledný výčet.