CNN Prima News Západ

Západ

Výpis příspěvků ke štítku „Západ“

Pohled na nahého Johnsona by byl nechutný. Putin vrací úder lídrům Západu za jejich vtipy

1. července 2022 15:32

Ruský prezident Vladimir Putin reagoval na vtipy, které na jeho adresu pronesli britský ministerský předseda Boris Johnson a kanadský premiér Justin Trudeau. „Kdyby se svlékli, byl by to nechutný pohled,“ řekl šéf Kremlu pro ruská média. Johnson a Trudeau si na summitu G7 v Madridu utahovali z toho, že se Putin v minulosti často nechával fotit svlečený do půl těla.

Rusko na hraně bankrotu. Západ ho chce vytrestat, tak nemůže splácet dluhy, říká ekonom

26. června 2022 14:14

Ruská federace směřuje k prvnímu bankrotu za posledních 100 let. Do nedělního večera má totiž zaplatit zhruba 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy korun) jako úroky ze zahraničních dluhopisů. Peníze na zaplacení sice má, západní země jí ale kvůli invazi na Ukrajinu platbu nechtějí umožnit. Podle ekonoma Lukáše Kovandy tak půjde spíš o umělý bankrot, který pravděpodobně vyhlásí samotní západní věřitelé. Přesto by měl na Rusko citelné dopady.

Rusko vede dvě války. I s Českem, řekl Fiala a promluvil o Putinových mocných zbraních

22. června 2022 21:12

Rusko kromě války s Ukrajinou svádí také morálně-ekonomickou válku se západními zeměmi včetně České republiky. Ve svém středečním projevu to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Podle něj je nyní jedním ze zásadních úkolů vlády co nejrychlejší skoncování se závislostí na ruských energiích, aby se Česko stalo nezávislou zemí.

Санкции Запада мы почти не почувствовали, говорят русские. Они нашли способ обойти их

15. června 2022 17:56

Закрытые магазины, отсутствие товаров и иностранных фильмов. Ожидалось, что последствия для населения будут разрушительными, когда крупные западные компании уйдут с российского рынка. Но все оказалось не так уж плохо. Многие россияне практически не почувствовали ухода западных брендов. Они по-прежнему покупают товары из Европы, некоторые бренды возвращаются под новыми именами, а, например, многие рестораны McDonald’s вообще не закрывались.

Zelenskyj se musí o svou zemi starat sám. Nevyužívá všechny zdroje, kritizuje expert z USA

15. června 2022 09:58

Ukrajina po Západu žádá další pomoc, aby se mohla ruské agresi efektivněji bránit. Podle vysloužilého velitele speciálních operací amerického letectva Glenna Ignazia však administrativa prezidenta Volodymyra Zelenského k obraně zdaleka nevyužívá všechny prostředky. Ukrajinské hlavě státu vzkázal, aby se více zaměřovala na vlastní lidské zdroje. Nutno podotknout, že Ukrajina žádá po spojencích především těžkou techniku, nikoliv vojáky.

Dlouhé fronty, začerněné logo a doprodej zásob originálu. Jak vypadá „ruský McDonald's“?

13. června 2022 11:38

V Moskvě a jejím okolí v neděli znovu otevřelo 15 bývalých restaurací řetězce McDonald’s, který se kvůli ruské invazi na Ukrajinu kompletně stáhl ze země. Jak chutná „jeho“ nová verze s názvem Vkusno & točka (Chutně & tečka)? Rusové se známý americký fastfood snaží napodobit se vším všudy. Dokonce vyprodávají staré zboží ze skladů. Žluté logo „M“ začerňují černou fixou.

Zničili jsme sklad západních zbraní, chlubí se Rusové. K útoku použili své nejlepší rakety

12. června 2022 13:46

Při raketovém útoku na město Čortkiv v Ternopilské oblasti na západě Ukrajiny utrpělo v sobotu zranění 22 lidí. Informovala o tom v neděli agentura Reuters s odvoláním na místní úřady, podle nichž jsou mezi zraněnými i ženy a 12leté dítě. Ruské ministerstvo obrany podle agentury Interfax uvedlo, že ruská armáda v Ternopilské oblasti řízenými střelami Kalibr zlikvidovala velký sklad západních zbraní.

Místo genocidy řešíme ceny potravin. Měli bychom přehodnotit své priority, říká expert

10. června 2022 15:51

Rusko vede několik stovek kilometrů od našich hranic vyhlazovací válku a my řešíme rostoucí ceny potravin, pustil se v pořadu K věci na CNN Prima NEWS do kritiky expert na postsovětský prostor z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Jan Šír. Upozornil, že ačkoli nechce nic zlehčovat, bylo by na místě přehodnotit priority. V rámci hodnocení současné situace na Ukrajině dále konstatoval, že nastalo stádium opotřebovávací války, jež může trvat ještě dlouhou dobu.

Sankce Západu? Téměř jsme je nepocítili, říkají Rusové. Našli způsob, jak je obejít

5. června 2022 08:08

Zavřené obchody, nedostatek zboží a žádné zahraniční filmy. Předpokládalo se, že když velké západní společnosti opustí ruský trh, dopad na obyvatele bude drtivý. Zdá se ovšem, že to zdaleka není tak hrozné. Mnozí Rusové odchod západních značek téměř nepocítili. Zboží stále nakupují z Evropy, některé značky se vracejí pod novými názvy a například McDonald’s mnohde vůbec nezavřel.