CNN Prima News Západ

Západ

Výpis příspěvků ke štítku „Západ“

Další masivní útok dronů na Kyjev. Běsnění trvalo tři hodiny, vzplál vysoký činžák

30. května 2023 07:09

Kyjev v noci na úterý čelil dalšímu masivnímu útoku dronů, vyžádal si nejméně jednu oběť. Trosky jednoho ze sestřelených vražedných strojů dopadly na vysoký věžák, který vzplál. Budete toho velmi brzy litovat, vzkázal Rusům po sérii útoků šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov. Dronovému útoku čelila v úterý ráno i Moskva, dva lidé byli zraněni.

Charanzová: V systému protiruských sankcí jsou díry. Při odsouzení invaze nelze zůstat u slov

28. května 2023 17:18

Co by měla Evropská unie udělat, aby Rusko v budoucnu již nemohlo obcházet sankce uvalené Západem? Europoslankyně Dita Charanzová (za ANO) v rozhovoru pro CNN Prima NEWS uvedla, že se EU musí zaměřit především na obchodníky ze třetích zemí, kteří obcházení ruských sankcí napomáhají. „Bylo by dobré, kdyby u některých států odsuzování invaze nezůstávalo jen u slov na papíře,“ zdůraznila.

Západ stoupá po žebříku eskalace. Dodávkami F-16 Ukrajině velmi riskuje, vyhrožuje Moskva

20. května 2023 12:28

Západ se vystaví kolosálnímu riziku, dodá-li Ukrajině stíhačky F-16, uvedl podle agentury TASS náměstek ruského ministra zahraničí Alexandr Gruško. Spojenci Ukrajiny by podle něj případnými dodávkami letounů stoupali po žebříku eskalace. Spojené státy potvrdily, že případné dodávky moderních letounů pro Kyjev z ostatních zemí by schválily.

EU nesmí být za hlupáka. Čeští europoslanci navrhují, jak přitvrdit sankce proti Rusku

19. května 2023 05:41

Co by měla Evropská unie udělat, aby Rusko v budoucnu již nemohlo obcházet sankce uvalené Západem? Podle českých europoslanců oslovených redakcí CNN Prima NEWS se EU musí zaměřit na země, jako je Čína nebo Írán. Tyto státy totiž prý svým chováním obcházení ruských sankcí napomáhají. Evropská unie v ekonomickém boji proti Rusku nesmí být za hlupáka, upozornil například europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

V autě mu vybuchla bomba. Prominentní ruský spisovatel Zachar Prilepin utrpěl zranění

6. května 2023 12:37
Aktualizováno

Prominentní ruský nacionalistický spisovatel Zachar Prilepin v sobotu utrpěl zranění při výbuchu bomby ve svém autě. Incident se stal v Nižegorodské oblasti v centrálním Rusku. Podle ruských úřadů při něm zemřel Prilepinův řidič. Úřady věc vyšetřují jako terorismus. V souvislosti s případem byl zadržen jeden podezřelý, který se podle vyšetřovatelů přiznal, že jednal na pokyn ukrajinských tajných služeb. Ministerstvo zahraničí z atentátu obvinilo Spojené státy a Ukrajinu. K odpovědnosti za něj se hlásí partyzánská skupina Ateš.

Ruská ofenziva slábne na celé frontě. Útok na Avdijivku se zadrhnul, tvrdí ISW

8. dubna 2023 07:31

Ruská ofenziva na celé frontě slábne, píší analytici z Institutu pro studium války (ISW). Útoky na Avdijivku se podle ukrajinského velitele zadrhly. Severoatlantická aliance potřebuje Ukrajinu ke skutečné ochraně Evropy, prohlásil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ruskem dosazené úřady hlásí sestřelení ukrajinské rakety na Krymu. Na internetu se šíří další tajné plány USA pro Ukrajinu, Pentagon únik vyšetřuje.

Bachmut je téměř celý v rukou okupantů. Rusové stáhli své lodě z Černého moře

7. dubna 2023 07:35

Rusové ovládli většinu Bachmutu. Nepřímo to připustil ukrajinský generální štáb. V pravidelném přehledu situace na bojišti uvedl, že se Rusové pokoušejí úplně dobýt město, které je už měsíce v epicentru nejtěžších bojů v Donbasu na východě Ukrajiny. Z amerického ministerstva obrany unikly tajné dokumenty související s ukrajinskou protiofenzivou. Pentagon vyšetřuje, kdo za únikem stojí. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov přiletěl do Ankary a zahájil dvoudenní návštěvu Turecka.