reklama

Do neděle bude zataženo. O víkendu se mírně oteplí, bude ale často pršet

Zatažené počasí v Česku vydrží až do neděle, odhadují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). O víkendu přijdou také časté deště, zároveň se ale oteplí. S novým týdnem by se měla obloha vyjasnit.

reklama

Ve čtvrtek bude na většině místech ČR zataženo s nízkou oblačností. Meteorologové z ČHMÚ odhadují nejvyšší teploty mezi 3 až 7 °C. Při déletrvajícím slunečním svitu by se ale teploty mohly dostat až na 12 °C.

Také v noci bude zataženo a místy oblačno, ojediněle by mohlo i mrznout. Vyskytne se rovněž mlha, která by měla vydržet až do rána. I v pátek bude zataženo, přijdou také srážky, výjimečně i mrholení. Teploty se ale pod nulu nedostanou, zůstat by měly mezi 3 až 7 °C.

Velmi podobné počasí by mělo panovat až do konce týdne. Od soboty se ale jemně oteplí, zato obloha bude ještě zataženější, větší bude i intenzita srážek. Vyjasnit by se mělo až v pondělí.

Tagy:

Hlavní zprávy

reklama

Domácí zpravodajství

Prodělaný covid a dvě dávky očkování, je třeba třetí? Vojtěch si už není jistý

Kdo nemoc prodělal a nechal se naočkovat dvěma dávkami, pro toho epidemie skončila, říkal ještě v září ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Zda to bude platit i dál, je otázka. Aktuální debata o nutnosti třetí dávky, která bude zároveň podmínkou pro platné covidové pasy, Vojtěchovo tvrzení problematizuje. Sám ministr připouští, že aktuálně není vyjasněné, zda budou tito lidé do třetí dávky nuceni.

Imunolog varuje před omikronem: Monoklonální protilátky asi nebudou proti mutaci účinné

Současné léky na covid, takzvané monoklonální protilátky, podle imunologa Zdeňka Hela zřejmě nebudou účinné proti variantě koronaviru omikron. Uvedl to na Twitteru. Už v minulých dnech například šéf firmy Moderna řekl, že méně účinné budou na tuto variantu pravděpodobně také vakcíny. Nová varianta se zatím prokázala v Česku u jedné ženy cestující z Namibie.

reklama