reklama

Zavřenými školami trpí hlavně prvňáci. Neměli by se izolovat od učitelky ani vrstevníků

Nesmět osobně navštěvovat školy je pro spoustu dětí problém. Mimořádně náročná je pak situace zavřených škol pro letošní prvňáky. Do tříd se jim poštěstilo zatím chodit pouhých šest týdnů a už se musí učit doma za pomoci rodičů.

reklama

Prvňákům při učení doma chybí jak učitelky a učitelé, tak i vrstevníci. „Je docela těžké učit se doma. Chybí mi paní učitelka a kamarádi,“ postěžovala si prvňačka Maya.

Velmi náročná situace ale nastala znovu i rodičům. „Pro mě je to komplikace, sama učím, takže se musím věnovat svým žákům. Musím rozložit pozornost mezi vlastní děti a mezi školní děti, takže je to časově i organizačně dost náročné,“ uvedla jedna z maminek Petra Sýkorová, která doufá, že výuka na dálku je jen na pár týdnů.

K tématu

Neomezujte dětem sociální kontakt

Že je právě pro prvňáčky přítomnost ve škole důležitá, potvrzují i psychologové. „Určitě neizolovat děti od svých kamarádů, od svých vrstevníků, ani od paní učitelky. Je dobré se domluvit třeba s jinou maminkou, aby si děti mohly zatelefonovat, nebo se jít proběhnout třeba na zahradu ve dvojicích, ale sociální kontakt neomezovat,“ poradila ředitelka Pedagogicko-psychologické poradny pro Prahu 1, 2 a 4 Galina Jarolímková.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) slíbil, že první stupně základních škol znovu otevře 2. listopadu, i podle něj je to totiž potřeba.

K tématu

Další hlavní zprávy

Historie

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům praskaly obušky

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům praskaly obušky

Přinese současná vlna takzvaných ledových dnů pokoření národního mrazového rekordu z roku 1929? Na stanici Státního ústavu meteorologického v Litvínovicích u Českých Budějovic naměřil tehdy profesor Jaroslav Maňák minus 42,2 stupně Celsia. A zhruba ve stejnou chvíli v blízké Stropnici u Římova zmrzl vsedě u stolu jistý Tomáš Kubala. „Byl sousedy nalezen tak zmrzlý, že tvořil ledový rampouch,“ napsaly Lidové noviny.

Koronavirus

Česko je stále ve čtvrtém stupni. PES klesá, nákaza se přestává šířit mezi seniory

Česko je stále ve čtvrtém stupni. PES klesá, nákaza se přestává šířit mezi seniory

Index protiepidemického systému PES k neděli klesl na 70 bodů ze sta. V sobotu byl o dva body výše. Čtvrtý den je ve čtvrtém stupni. Za snížením indexu je pokles nákaz koronavirem mezi lidmi od 65 let. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Opatření proti koronaviru v Česku, která se s využitím indexu řídí, nyní odpovídají nejpřísnějšímu pátému stupni a ministerstvo zatím změnu nechystá

Švýcarům se nelíbí koronavirová opatření. V referendu chtějí omezit pravomoci vlády
Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Další články
reklama
reklama