CNN Prima News učení

učení

Výpis příspěvků ke štítku „učení“

Jak přimět děti, aby je bavilo čtení knížek? Začněte především u sebe, radí odborníci

5. července 2022 10:17

Dětí s poruchou čtení (dyslexií) přibývá. Tyto děti čtou pomaleji, pletou si písmena a nedokážou se soustředit. Je velmi důležité s nimi správně pracovat a přistupovat k nim individuálně. Nejen poruchami čtení, ale i motivací k četbě obecně se zabývá charitativní projekt Čtení pomáhá. CNN Prima NEWS oslovila speciální pedagožku Marinu Šimanovou a zakladatele projektu Martina Romana, kteří vysvětlili, jak přesně pracovat s dětmi s dyslexií a proč je důležité, aby je čtení bavilo.

Děti jsou po pandemické výuce tři měsíce pozadu. Nejvíc v matematice, ukázala analýza

5. října 2021 18:52

Distanční výuka v době uzávěry škol při epidemii COVID-19 neměla na učení žáků tak velký dopad, jak zpočátku naznačovala zjištění o nulové efektivitě. Tou strašili například v Nizozemsku. Žáci za dobu epidemie ztratili v průměru asi tři měsíce učení. V češtině se proti době před COVID-19 zhoršily výsledky dětí letos na jaře v 60 procentech škol a v matematice v 69 procentech.

Stovky mongolských dětí se perou s češtinou. Učitelé si s nimi kvůli covidu neví rady

11. března 2021 19:49

Zhruba každý dvacátý obyvatel České Lípy se hlásí k mongolské národnosti. Tamní komunita je nejpočetnější v Česku, čítá téměř dva tisíce lidí. Do tamních škol a školek chodí čtyři stovky mongolských dětí. Učitelé si lámou hlavu, jak je vzdělávat za současné situace. Naprostá většina mongolských rodičů totiž neumí česky a jejich děti na tom nejsou o moc lépe.

Otevřete už ty školy. Zoufalý táta tří dětí prosí vládu, aby se žáci vrátili do lavic

24. ledna 2021 05:40

„Jsem táta tří dětí,“ začíná svoje vyprávění Jan Kříž. Z vlastní zkušenosti ví, jak náročná je distanční výuka – pro rodiče, a hlavně pro děti. Chybí jim kamarádi, kolektiv i pevný režim. A co je hlavní – školy jsou zavřené už příliš dlouho. Vloni na podzim se proto s dalšími rodiči rozhodl založit iniciativu Děti zpátky do škol. Apeluje na vládu, aby co nejdřív umožnila návrat žáků do lavic.

Twitter brojí proti COVID-19 a dezinformacím. Vědcům nabízí data z diskuzí

30. dubna 2020 12:31

Sociální síť Twitter ve středu na svém blogu informovala, že prověřeným vývojářům a výzkumníkům zprostředkuje aktuální data z veřejných konverzací o novém koronaviru a onemocnění COVID-19. Chce tím přispět k lepšímu pochopení pandemie, k boji s dezinformacemi a k vývoji strojového učení. Iniciativu vítá česká eurokomisařka Věra Jourová.