CNN Prima News zavřené školy

zavřené školy

Výpis příspěvků ke štítku „zavřené školy“

Babiš potápí své ministry. O návrzích Blatného a Plagy se dozvídám z médií, zuří

6. dubna 2021 00:02

Premiér Andrej Babiš (ANO) se veřejně ostře ohradil proti návrhu svého ministra školství Roberta Plagy (za ANO) na návrat dětí do škol a školek. Ty by se měly podle Plagy pro část žáků otevřít 12. dubna. Výhrady má premiér i proti ministrovi zdravotnictví Janu Blatnému (za ANO), který se na plánu také podílel. Děti se podle premiéra do lavic vůbec vrátit nemusí.

Výdaje nemocenské se v lednu a únoru zvedly meziročně o čtvrtinu, ošetřovné o polovinu

3. dubna 2021 09:43

Výdaje na nemocenskou překročily za první dva letošní měsíce šest miliard korun. Jsou tak meziročně téměř o čtvrtinu vyšší. Na ošetřovném se pak v lednu a únoru vyplatilo zhruba 677,4 milionu korun. Minulý rok byla suma poloviční. Za zvýšením částek je koronavirová epidemie a nařízené uzavření škol. Vyplývá to ze zprávy o vyplacených dávkách, kterou zveřejnilo ministerstvo práce a sociálních věcí.

Dobrá zpráva pro rodiče dětí na distanční výuce. Ošetřovné se zvýší na 80 procent

1. dubna 2021 16:52

Poslanci schválili zvýšení krizového ošetřovného rodičům, kteří kvůli zavřeným školám zůstali doma se svými dětmi na distanční výuce. Navýší se o deset procent na celkových osmdesát z redukovaného výdělku. Pro novelu zákona hlasovala drtivá většina přítomných poslanců, proti byl pouze jediný z nich – Pavel Juříček (ANO). Předlohu ještě musí posoudit Senát a podepsat prezident.

Babišovi radí s maturitou 18letý student tíhnoucí k ODS. Premiér mě poslouchá, tvrdí

27. března 2021 05:35

Podobu letošních maturit ovlivňuje i skupina studentů, která se sešikovala za teprve 18letým Jiřím Danielem Trávníčkem. Ten se téměř ze dne na den stal jakýmsi premiérovým vzdáleným poradcem. Andrej Babiš (ANO) mu odpovídá na SMS, aktivně s ním komunikuje a několikrát už se spojili přes videohovor. Trávníček premiérovi tlumočí přání maturantů a Babiš, zdá se, často jeho slova vyslyší.

Fiala: Vrátit děti do škol je priorita. Vláda ale nemá žádný plán, opozice ano

11. března 2021 20:33

Návrat dětí do škol by měl být prioritou, protože distanční způsob vzdělávání na nich může zanechat velké škody. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to uvedl předseda ODS a exministr školství Petr Fiala. Udržet školy v chodu je podle něj stejně důležité jako průmysl. Šance udržet školy v chodu či alespoň déle otevřené zde podle něj byla, ale vláda nejednala.