reklama
CNN Prima News zboží

zboží

Výpis příspěvků ke štítku „zboží“

Britové se děsí prázdných regálů, skoupili vánoční pudinky. Zmizelo jich půl milionu

23. října 2021 22:37

Velká Británie se ještě neoklepala z logistické krize, kvůli které došly v zemi zásoby pohonných hmot, a občané se už se strachem zabývají otázkou, zda bude dost zboží na Vánoce. Někteří se proto před další krizí chtěli pojistit. A tak ve velkém skoupili dárková balení, hračky, ale hlavně – v Británii tradiční – vánoční pudinky.

Značkové zboží za lepší cenu? Polský obchodní řetězec otevřel v Praze první obchod

30. září 2021 20:11

Do Česka vstoupil nový maloobchodní řetězec HalfPrice (v překladu Poloviční cena). Firma z polské skupiny CCC ve čtvrtek otevřela první kamenný obchod se značkovým oblečením, obuví, hračkami a bytovými doplňky na ploše 1 800 metrů čtverečních v pražské Galerii Harfa. Expanze na českém trhu bude pokračovat v příštím roce. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

Řetězec zavedl nákup toaletního papíru s limitem. Hrozí nedostatek zboží, řidiči chybí

25. září 2021 15:18

Z roku 2020 se obchodní řetězech Costco poučil a nechce zažít stejný scénář. Tehdy se lidé kvůli pandemii koronaviru obávali nedostatku zboží a v panice začali vykupovat toaletní papír či ubrousky. Tomu nyní řetězec předešel stanovením maximálního počtu kusů, který si lidé mohou zakoupit. Costco navíc čelí problémům v distribuci, produktů proto může být i nedostatek.

Přinesete oblečení, odnesete si elektroniku. Swap obchody šetří peníze, jeden je i v Praze

14. září 2021 16:33

Nákupy za tu nejlepší možnou cenu – zdarma –⁠ mohou lidé vyzkoušet tento týden v pražských Holešovicích. Každý, kdo na takzvaný swap neboli udržitelných obchod zavítá, může přinést oblečení, elektroniku nebo třeba nepotřebné kuchyňské vybavení. Odnést si přitom může, co se mu zlíbí. Nabídka vlastních věcí přitom není podmínkou. Lidé také mohou nabízet a měnit své služby.

EU požaduje po Česku dvě miliardy korun. Úřady prý špatně vybíraly cla za zboží z Číny

11. června 2021 14:17

Evropská komise (EK) požaduje po České republice zhruba 2,1 miliardy korun (82,5 milionu eur) za špatné vyměření cla při dovozu textilu a obuvi z Číny v letech 2012 až 2019. Informovala o tom v pátek Celní správa ČR a informaci následně potvrdila EK. Peníze komise požaduje i po dalších státech EU kvůli tomu, že podhodnotily cenu dovezeného zboží z Číny. Vedlo to k nižším příjmům rozpočtu EU. Celní správa se závěry komise nesouhlasí a bude nadále o této záležitosti jednat.

reklama