CNN Prima News zboží

zboží

Výpis příspěvků ke štítku „zboží“

Tajemné kouzlo cen s devítkami na konci. Lákají zákazníky, podle vědců ale výhodné nejsou

4. prosince 2022 21:34

Notoricky známé Baťovy ceny byly skvělým trikem, jak motivovat zákazníka ke koupi. Cenovky s devítkami na konci v podobě 99, 399 nebo třeba 5 999 korun dodnes používá řada prodejců nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí. Nejen že jde o fígl na možné kupce, takové ceny jsou navíc nevýhodné, zjistila studie, na kterou upozornil web The Wall Street Journal.

Rozzuřená Moskva. V Kaliningradu vypukla nákupní panika, Litva zakázala převoz zboží z Ruska

20. června 2022 23:12

V Kaliningradské oblasti, která náleží Rusku, vypukla nákupní panika. Lidé se v obchodech perou hlavně o stavební materiál. Důvod? Litva totiž o víkendu zakázala přes své území převoz zboží z Ruska. A to s odvoláním na sankční seznam Evropské unie. Místní gubernátor řekl, že zákaz se týká až 50 procent zboží, které se do oblasti dováží.

Санкции Запада мы почти не почувствовали, говорят русские. Они нашли способ обойти их

15. června 2022 17:56

Закрытые магазины, отсутствие товаров и иностранных фильмов. Ожидалось, что последствия для населения будут разрушительными, когда крупные западные компании уйдут с российского рынка. Но все оказалось не так уж плохо. Многие россияне практически не почувствовали ухода западных брендов. Они по-прежнему покупают товары из Европы, некоторые бренды возвращаются под новыми именами, а, например, многие рестораны McDonald’s вообще не закрывались.

Sankce Západu? Téměř jsme je nepocítili, říkají Rusové. Našli způsob, jak je obejít

5. června 2022 08:08

Zavřené obchody, nedostatek zboží a žádné zahraniční filmy. Předpokládalo se, že když velké západní společnosti opustí ruský trh, dopad na obyvatele bude drtivý. Zdá se ovšem, že to zdaleka není tak hrozné. Mnozí Rusové odchod západních značek téměř nepocítili. Zboží stále nakupují z Evropy, některé značky se vracejí pod novými názvy a například McDonald’s mnohde vůbec nezavřel.

V Šanghaji vpadli kvůli covidu do bytu 92leté ženy. Jak čínský lockdown ohrozí Česko?

23. dubna 2022 14:29

Atmosféra v čínské Šanghaji, kde už tři týdny lidé žijí v totálním lockdownu, houstne. Zástupci úřadů měli v noci vtrhnout do bytu 92leté ženy, která byla údajně covid pozitivní a odmítala nastoupit do karantény. Svět mezitím řeší, jak umrtvení klíčové obchodní tepny ovlivní globální zásobování. Nedostatek pocítí i Česko.