Žďár se chystá na show, která pomůže. Dorazí Pastrňák, Jágr by Voráčkovi kazil průměr

Hokejový klub Žďáru nad Sázavou je v Česku zavedenou značkou produkující spoustu výborných hráčů. Ale takovou show na domácí půdě ještě nezažil. V druhé polovině srpna se na skromném stadionu sejdou týmy hvězd z NHL Jakuba Voráčka a odchovance Martina Nečase, aby pomohly tamní mládeži a také dobročinným spolkům.

Ve městě na Vysočině budou 19. srpna šlehat plameny, které má hokejový klub ve znaku. Přijedou totiž ty největší tuzemské celebrity známé z ledu, aby pomohly vybrat finance na potřebná místa. Výtěžek bude rovnoměrně rozdělen mezi Nadaci Jakuba Voráčka, neziskovou organizaci Popálky o. p. s. a hokejovou mládež Žďáru.

Právě Voráček bude jedním z kapitánů na charitativním zápase pojmenovaném Hvězdy 2022 a postupně bude odtajňovat, jaké zvučné kolegy „draftoval“ do svého týmu. Bude mezi nimi i Jaromír Jágr? „Já si budu vybírat lidi jen pod 50 let,“ žertoval útočník Columbusu Blue Jackets. „Asi ho oslovím, nevím, jak na tom bude. Kladno má být na turnaji v Popradě. Kdyby přijeli s Plekym (Tomášem Plekancem, pozn. red.), kazili by nám věkový průměr, tak uvidíme,“ usmíval se dál.

Ale i pokud by legendární „osmašedesátka“ nedorazila, o luxusní personál nebude nouze. Účast totiž slíbil i David Pastrňák. „Moc se na to těším. Pamatuju si, jak jsem já sám chodil na podobné akce. Hnalo mě to dopředu. Snad to pomůže namotivovat i další mladé kluky,“ podotkl na tiskové konferenci Martin Nečas, forvard Caroliny Hurricanes.

Voráček: Město si to zaslouží

Takováto jedinečná akce by jistě zaplnila i daleko větší stadion než ten žďárský, na který se vejde jen 2 300 lidí. Třeba arénu v Brně. Ale podle generálního manažera „Plamenů“ Martina Nečase staršího by v případě naplánování události do jiného města zanikl jeden z účelů. Tedy přivést show do Žďáru a přilehlého regionu přímo k mladíkům snícím o velkém angažmá a posílit jejich touhu uspět. „To město si to zaslouží. Kdyby to bylo jinde, ztratilo by to pointu,“ připojil 32letý Voráček.

Také poznamenal, že zvláště v aktuální „šílené době“ půjde o vhodné rozptýlení pro všechny, kteří zápas s bohatým doprovodným programem navštíví. „Lidé aspoň na chvilku zapomenou, budou přemýšlet nad něčím jiným. Každá koruna je dobrá, a čím více lidem se pomůže, tím líp,“ pokračoval kladenský rodák.

Voráček pomáhá prostřednictvím své nadace už osmým rokem. Dobročinnou dráhu vedle té hokejové rozjel na základě příběhu z jeho vlastní rodiny. Jeho sestra Petra Klausová se před časem dozvěděla, že má roztroušenou sklerózu. „Je skvělé, že mnozí i na dálku podporují tuto nadaci, za což jsme velmi vděční. Hokejovou akci jsme chtěli dělat, jenže pak přišla dvouletá covidová přestávka. Kuba svým charakterem motivuje malé kluky na ledě i mimo něj,“ uvedla ředitelka Nadace Jakuba Voráčka Lenka Dominiková.

Tagy:
Jaromír Jágr Jakub Voráček Žďár nad Sázavou hokej Martin Nečas sport charitativní akce Nadace Jakuba Voráčka Popálky o.p.s. SKLH Žďár nad Sázavou