Zdechovský si objednal vraždu bojovníka, tvrdí dezinformátoři. Prasárna, odmítl europoslanec

Případ českého bojovníka Matouše Bulíře se po vyhrocené hádce s krajany rozostřil. Dezinformační scéna obvinila europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) z toho, že si „objednal Bulířovu vraždu“ skrze Čechy na Ukrajině a „raduje se z násilí“. Lidovecký politik nařčení rázně odmítl a označil jej za „prasárnu“. Rozhodl se rovněž obrátit na policii, uvedl redakci CNN Prima NEWS. Český bojovník, kterého soud kdysi potrestal podmínkou za protiromské cedule, měl po ostré hádce zamířit zpět do vlasti.

Bulíř ve svých videích opakovaně odrazuje své sledující od finanční nebo materiální podpory Ukrajiny, kde se zrovna nacházel. Argumentoval především tím, že „na frontě nikde neviděl západní techniku“ ani peníze, které mají proudit na obranu nebo obnovu země.

Třebaže sám tvrdí, že stojí na ukrajinské straně, jeho příspěvky nabraly na popularitě především mezi proruskými a dezinformačními kanály. V jednom z videí vyzval i Zdechovského, aby navštívil Ukrajinu, pokud mu nevěří.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Hádka českých bojovníků na Ukrajině. Hrdina dezinformátorů šířil lži, sklidil hněv

Ve středu ovšem vyšlo najevo, že má Bulíř jen malé bojové zkušenosti a nenachází se na bitevní frontě, jak sám deklaroval. Jeho slova pobouřila jiné české bojovníky natolik, že se ho rozhodli konfrontovat. Na zveřejněné nahrávce tak Bulíř přiznává, „že si vystřelil jen jednou“. Po ostrém střetu s krajany se měl údajně sbalit a vydat se zpět do Česka.

Objednání vraždy? Prasárna, odmítá Zdechovský

Hádky si všimli i jeho podporovatelé. „Český europoslanec si objednal vraždu Čecha na Ukrajině?“ napsala na svůj profil žena se jménem Lea Sojková. Politika obvinila mimo jiné z toho, že nechal na dálku brutálně zlynčovat Bulíře a že se raduje z násilí.

„Lidovecká ulhaná srabácká zdechlina si objednala v krajním případě zabití českého dobrovolníka bojujícího na Ukrajině,“ doplnila dále Sojková. Identický příspěvek zveřejnilo několik dalších lidí.

Závažné nařčení si Zdechovský nenechal líbil. Odmítl, že by si cokoli objednal, natož vraždu. S tím, že čeští bojovníci konfrontovali Bulíře, sám nemá podle svých slov nic společného. „Jen jsem se ptal, kdo ho zná – poté, co jsem viděl audiozáznam na Twitteru. To je vše. Dezinformační scéna mě začala obviňovat z toho, že jsem se z toho napadení radoval. To vůbec není pravda, žádné fyzické útoky na nikoho neschvaluji,“ sdělil europoslanec redakci CNN Prima NEWS.

Co se týče autorky příspěvku, která mezitím smazala svůj profil, o tu se bude nejspíše zajímat policie. „Tohle byla absolutní prasárna a na paní Leu Sojkovou podám trestní oznámení. Je to nechutné, co si někteří lidé dovolí. Za své činy ponese důsledky. Podle profilu na Facebooku jde o reálnou osobu,“ pokračoval Zdechovský.

Trestní oznámení podal lidovecký politik ještě ve čtvrtek. Podotkl, že v souvislosti s případem Matouše Bulíře mu napsalo několik lidí. „Přišlo pár výhružek,“ potvrdil redakci CNN Prima NEWS. Trestní oznámení nejen na Zdechovského, ale také na ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) naopak chystá tvář české dezinformační scény Jakub Netík.

Bulíře vyhnali zpět do ČR

Ve středu zveřejnili čeští bojovníci na Ukrajině záznam z hádky s Bulířem. Ten přiznal, že si během svého působení na Ukrajině „vystřelil jen jednou z AKčka“. Rovněž vyšlo najevo, že se ani nenachází na bitevní frontě, což je také důvod, proč doposud neviděl žádnou západní vojenskou techniku v akci.

„Kde bys ji asi viděl, když jsi nikde nebyl a nic jsi nedělal? Kritizuješ to, o čem víš úplné h*vno! Jednou jsi vyjel na BTR a hned si dáváš video. Ti lidi, co zůstali v Česku, udělali stejný h*vno jako ty,“ ptal se Bulíře jeden z českých bojovníků.

Nedlouho poté čeští bojovníci zveřejnili snímek, na němž Bulíř leží na zemi, zatímco na něm klečí jiný muž – nejspíše jeden z Čechů, kteří si přišli vyslechnout jeho argumenty. „Tenhle k*kot, co si sem přijel udělat video, je už na cestě do ČR,“ oznámil účet s názvem „tommy l wallis“:

Bulíře v minulosti potrestal soud podmínkou za to, že u památníku v Letech u Písku postavil několik protiromských cedulí. Pokoušel se také angažovat v politice, v roce 2019 kandidoval za hnutí První republika do europarlamentu, ovšem neúspěšně. Na svých stránkách vystupuje proti Evropské unii a LGBT komunitě.

Tagy: