Zeman bude mít v Lánech malou JIP. Stát se musí postarat o svého prezidenta, říká Pafko

O prezidenta Miloše Zemana by se v Lánech mělo starat pět až sedm lékařů a měl by mít 24hodinovou péči. CNN Prima NEWS to potvrdil člen lékařského konzilia Pavel Pafko. Zdravotníci podle něj ve střešovické nemocnici chybět nebudou.

Rektor Univerzity Karlovy a šéf lékařského konzilia Tomáš Zima řekl Deníku, že až se Zeman přesune do zámku v Lánech, měl by mít pokoj vybaven podobně jako v nemocnici a zároveň by měl mít 24 hodin denně k dispozici zdravotní péči, což znamená nutnost až sedmi kvalifikovaných zdravotníků.

Informaci CNN Prima NEWS potvrdil člen lékařského konzilia Pavel Pafko. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na dotaz nereagoval.

„Proč by ho nemohli ošetřovat v Lánech? Je to pouze otázka personálu, jestli bude ochotný dojíždět. Pan prezident může být dál ošetřován v Lánech na odpovídající úrovni,“ uvedl Pafko.

Lékaři podle něj v nemocnici chybět nebudou. „Lány nejsou Špicberky. Doprava tam je vcelku jednoduchá. Stát je snad schopen zařídit péči o svého prezidenta i třicet kilometrů za Prahou,“ dodal Pafko.

Operační sál pro Gottwalda

Připomněl historku ze svého mládí. Když prý začínal, jeho tehdejší šéfka dostala za úkol zařídit operační sál na Pražském hradě pro tehdejšího prezidenta Klementa Gottwalda. Dodal, že operace nakonec nebyla potřeba.

Zeman má odjet z nemocnice v Lánech, aby mohl přijímat kandidáty na ministry ve Fialově vládě. Šéfa ODS Fialu by měl Zeman jmenovat premiérem v pátek 26. listopadu. Kde a jak Fialu prezident jmenuje, zástupci ODS v úterý zatím nevěděli.

Tagy: