CNN Prima News zemědělci

zemědělci

Výpis příspěvků ke štítku „zemědělci“

Česká pole zarostou kopřivami. Zemědělci protestovali proti drahotě a nedostupnosti potravin

15. září 2022 21:18

Jídlo bude drahé a nedostupné, česká pole zarostou kopřivami. I to byly vzkazy tisíců zemědělců, kteří ve čtvrtek vyrazili na silnice napříč republikou v traktorech a kombajnech. Jejich zástupci se usadili i před Kongresovým centrem v Praze. Lidem tu rozdávali zadarmo údajně poslední česká jablka a brambory. A to přímo na dohled od místa, kde rokovali ministři zemědělství Evropské unie.

KOMENTÁŘ: Hrozí Česku hladomor? Agrární komora straší potravinovou apokalypsou

28. srpna 2022 13:57

Trápí nás nízká potravinová soběstačnost. To je jedno z hlavních sdělení ve Zprávě o českém zemědělství z dílny Agrární komory a Zemědělského svazu České republiky, dvou největších agrárních lobbystických organizací. Čtenář by mohl lehce nabýt dojmu, že Česko trápí hladomor nebo se přinejmenším do Vánoc dostaví. Akorát že vůbec.

Sledujte Hlavní zprávy: Mezi řetězci a zemědělci hoří další spor. Jak dopadne na lidi?

1. srpna 2022 18:35

Obchodní řetězce a zemědělci mezi sebou řeší další spor. Dodavatelé si stěžují, že supermarkety mají často přehnaně vysoké nároky na kvalitu i vzhled zeleniny, a jejich produkty proto odmítají. Odmítnutá zelenina se pak rychle kazí. Českým pěstitelům se navíc oproti loňsku výrazně zvýšily náklady. Supermarkety ale víc zaplatit nechtějí. Více se dozvíte v pátečních Hlavních zprávách. Startujeme v 18:55 na CNN Prima NEWS nebo Primě.

České mléko putuje do Německa, výrobky z něj pak kupujeme zpět. Nesmysl, kroutí hlavou expert

17. července 2022 20:58

Potravinový kolotoč. I tak by se dal nazvat česko-německý zahraniční obchod, pokud jde o mléko. To totiž čeští zemědělci často prodávají do Německa. Náš západní soused produkt potom zpracovává a hotové mléčné výrobky posílá zase zpět do České republiky. Jak je to vůbec možné? A kdo je za tento problém odpovědný? Odlišný pohled na věc mají zemědělci, zpracovatelé mléka, vláda i ekonomové.

Drsné scény v Nizozemsku: Lidé protestují proti vybíjení krav, policie střílela na traktor

7. července 2022 12:54

Nizozemská vláda pokračuje ve striktně ekologické politice – oznámila plán na snížení emisí, jež produkují hospodářská zvířata. Tento program počítá s vybitím zhruba třiceti procent stád hovězího dobytka v zemi, přičemž v některých oblastech zemědělci nebudou moci chovat krávy vůbec. Plán vyvolal v řadách chovatelů obrovské rozčarování, ulice Nizozemska proto na protest zaplnily kolony traktorů.

Chtějí socialistické pořádky. Nedělejte ostudu, kritizují menší farmáři protesty zemědělců

8. června 2022 22:16

Zhruba dva tisíce zemědělců protestovaly ve středu v Praze proti novému nastavení pravidel ohledně vyplácení dotací. Vadí jim, že vláda svým rozhodnutím zvýhodňuje především menší farmáře. Ti se proti demonstraci naopak vymezují a označují ji za vydírání. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala se kvůli novému nastavení zemědělci ocitnou na hranici přežití.