CNN Prima News zemědělci

zemědělci

Výpis příspěvků ke štítku „zemědělci“

Výborný ostře zkritizoval SPD. Návrh hnutí by stál zemědělce 40 miliard ročně, varuje ministr

Po protestech zemědělců, kterým se kromě jiného nelíbil systém evropských zemědělských dotací, včetně těch českých, se do problému vložilo i hnutí SPD. Ve svém programu do eurovoleb přišlo s plánem všechny zemědělské dotace zrušit. 
Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) je ale proti. Zemědělci by podle něj ročně přišli o desítky miliard korun. Návrh nepodporují ani další parlamentní strany. Byly by však například pro změnu systému rozdělování.

Protesty zemědělců pomalu končí. Traktory opět blokovaly dopravu, vláda ustoupit nehodlá

Na protest proti evropské i národní agrární politice ve středu čeští zemědělci vyjeli do regionů a k hranicím s Polskem a Německem. Protestní akce se konaly formou jízd zemědělské techniky či veřejných shromáždění a na většině míst měly podle mluvčí Agrární komory ČR Barbory Pánkové skončit kolem poledne. Farmáři organizátorům nahlásili účast asi 1 600 strojů.

Proruští hackeři na straně českých zemědělců? Důrazně je odmítáme, vzkazují organizátoři

Podpora, o kterou nikdo nestál. Tak by se dala popsat akce proruských hacktivistů, kteří „ze solidarity s českými zemědělci“ zaútočili na české weby a pokusili se je zahltit. Následně se svými výpady pochlubili na Telegramu. Organizátoři zemědělské demonstrace z minulého týdne ale o ničem nevěděli – a rozhodně nechtějí mít s proruskými kyberzločinci nic společného. „Podporu ze strany skupin s jinými zájmy, které by nebyly v souladu s požadavky zemědělců, jsme důrazně odmítli, odmítáme a nadále budeme odmítat,“ řekla redakci CNN Prima NEWS tisková mluvčí Agrární komory ČR Barbora Pánková.

Protest zemědělců v Jablonci skončil fiaskem. Místo desítek traktorů přijelo jen 12 strojů

Výjezdní zasedání vlády v Jablonci nad Nisou doprovázelo ve středu troubení traktorů. Nespokojení zemědělci přišli se svými požadavky i za premiérem Petrem Fialou (ODS). Farmáři tvrdili, že už mají dost slibů, ale nakonec opět se slibem odešli. Celkovému dojmu z protestu navíc nepomohl ani fakt, že místo zamýšlených několika desítek traktorů přijelo jen 12 strojů.

Proruští hackeři „podpořili“ protestující zemědělce v Praze. Útočili na weby, zmínili i hnůj

Proruské hackerské a hacktivistické skupiny podpořily svými útoky zemědělské protesty v Praze – aniž by o tom demonstrující hospodáři věděli nebo stáli. Uskupení s názvem NoName057(16) zaútočilo na několik vládních webových stránek, žádné viditelné škody ale nezpůsobilo. Další výpady v kyberprostoru měly „vytrestat“ českou iniciativu související s nákupem munice pro Ukrajinu. Zdaleka nejde o první a nejspíše ani poslední útok této proruské skupiny, mezi svými členy dokonce pořádá hackerské soutěže o peněžité odměny.

Protesty zemědělců jsou výsledkem politiky ANO, řekl Kolaja. Dostálová mu vmetla Green Deal

Hnutí ANO podpořilo reformu společné zemědělské politiky a vytvářelo pravidla, řekl v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS europoslanec Marcel Kolaja (Piráti). Protesty zemědělců jsou podle něj důsledkem. Poslankyně Klára Dostálová (za ANO) tvrdí, že jsou to nefér prohlášení a ohradila se například proti hlasování Pirátů ohledně Green Dealu, proti kterému se zemědělci také vymezují.

Ostrá hádka Stanjury a Schillerové: To je hrozné, neurážejte mě, vjeli si do vlasů ve studiu

Ostrá hádka kvůli protestům zemědělců. Tak vypadala debata mezi ministrem financí Zbyňkem Stanjurou (ODS) a jeho předchůdkyní ve funkci Alenou Schillerovou (ANO) v nedělní Partii. Místopředsedkyni opozičního hnutí se nelíbilo, že šéf státní kasy z řad pravicových občanských demokratů mluví v souvislosti s naštvanými zemědělci jako o „přehlídce krásných nových strojů před úřadem vlády“. „Jako ministr financí, nota bene za ODS, byste měl mít za ně radost. Připadám si, jako kdybych opravdu slyšela mluvit pohlavára Ústředního výboru KSČ,“ pustila se Schillerová do Stanjury. „Nechte si ty urážky,“ reagoval vzápětí ve vysílání CNN Prima NEWS.