reklama
CNN Prima News zemědělci

zemědělci

Výpis příspěvků ke štítku „zemědělci“

Zemědělci v Praze zahájí obří protesty. Jednáte o nás bez nás, zlobí se na vládu

10. ledna 2022 10:13

Nová vláda premiéra Petra Fialy bude s největší pravděpodobností čelit protestům z řad zemědělcům. Ti jsou totiž nespokojení se změnami pravidel pro hospodaření v zemědělství a hlavně s tím, že s nimi nová vláda nejednala. Do Prahy by tak začátkem týdne měly zamířit stovky nespokojených zemědělců. A podle všeho dojde i na traktory.

Dopad covidu na zemědělce: Katastrofální stav, který nejsme schopni přežít

3. září 2021 11:09

Miliardové ztráty, potíže s odbytem zemědělských produktů či nárůst pracovních nákladů. Ačkoliv zemědělci nebyli v době pandemie nuceni „zavřít krám“ ze dne na den jako služby nebo průmysl, ani tomuto sektoru se problémy kvůli protiepidemickým opatřením nevyhnuly. Své o tom ví v Teletníku Rožná, který odchovává telata, či v zelinářské firmě Hanka Mochov. Obě firmy navíc říkají, že na pomoc od státu nedosáhly.

Zemědělce trápí přemnožená zvěř. Normované stavy jsou příliš nízké, varují myslivci

22. července 2021 19:16

Zemědělcům i lesníkům přibyla pořádná starost. Trápí je nájezdy přemnožené zvěře. Zatímco na polích už na divočáky nezabírá ani takzvaná pichlavá pšenice, v lesích srnky okusují mladé stromky. Lesníci se je snaží chránit nátěrem, kterému říkají repelent. Srnky přesto okusují mladé přírůstky a z celého stromku pak vzniká jakási bonsaj.

Ceny jídla letí vzhůru. Zemědělci kritizují obchodní řetězce, Prouza obviňuje agrobarony

21. června 2021 17:33

Čeští zemědělci si stěžují na postupy maloobchodních řetězců. Agrární komoře ČR a dalším zemědělským organizacím vadí podle jejich slov „nespravedlivé praktiky velkých obchodů“. Podle komory čeští zemědělci čím dál hůře dostávají své produkty do regálů maloobchodů, a když už se jim to podaří, tak mnohdy za nevýhodných podmínek. Hrozí přitom i možnými protesty a demonstracemi. Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza postup zemědělských organizací důrazně odmítá.

reklama