reklama

Zemřel Larry King. Legenda CNN, která natočila 60 tisíc rozhovorů s hvězdami

Na světě není moc známějších novinářů. Larry King patřil k nejuznávanějším televizním moderátorům, před kamerou CNN vyzpovídal desítky tisíc hvězd ze světa politiky, umění i sportu. Na začátku roku byl hospitalizován kvůli nákaze covidem, zemřel 23. ledna 2021 ve věku 87 let.

reklama

Jestli se o nějakém novináři dá říct, že se za svého života stal legendou, pak to platí o Larrym Kingovi. Jeho pořad Larry King Live na stanici CNN byl jednou z nejpopulárnějších relací v historii americké televize, skončil až po 25 letech.

Během té doby dělal rozhovory s různými prezidentskými kandidáty, s Arnoldem Schwarzeneggerem, Frankem Sinatrou, ale i s Jásirem Arafatem, Billem Gatesem, Lady Gaga, členy Beatles. Z Čechů měli čest s ním zasednout k jednomu stolu například Václav Havel nebo modelka Petra Němcová. Celkový počet Kingových interview se vyšplhal k neuvěřitelnému číslu 60 tisíc.

Byl známý tím, že povídání vedl nekonfrontačně, hosté se do jeho pořadu těšili. Vedle moderování také napsal několik knih, stal se natolik známou postavou, že si sám sebe zahrál ve filmu Krotitelé duchů nebo Nepřítel státu, jeho postava se objevila i v seriálech Simpsonovi a South Park. Od roku 1997 má svou hvězdu na hollywoodském Chodníku slávy.

Obdržel řadu uznání, mimo jiné cenu Emmy za celoživotní přínos televizní tvorbě. Zajímavý byl též jeho osobní život. Ženatý byl celkem osmkrát, udržoval vztahy i s pověstnými krasavicemi.

Draze vykoupený úspěch

Mimo to ovšem též trpěl různými zdravotními problémy – měl cukrovku, postihlo ho několik infarktů, v roce 2017 podstoupil chirurgický zákrok kvůli rakovině plic. Navzdory tomu byl i ve vysokém věku stále aktivní.

„Pravděpodobně zemřu v přímém přenosu,“ vtipkoval.

Svůj osud však tentokrát neodhadnul. Na začátku ledna se nakazil nemocí COVID-19, byl ošetřován v nemocnici v Los Angeles. Úmrtí slavného moderátora oznámila na Twitteru jeho společnost Ora Media, zemřel z blíže nespecifikovaných důvodů v sobotu v Cedars-Sinai Medical Center v Los Angeles.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem
Politika

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama