Zemřel herec ze Hry o trůny. Slavný muzikant nemoci úspěšně vzdoroval devět let

Smutná zpráva zasáhla nejen fanoušky britských skupin Dr. Feelgood a The Blockheads. Rocková hvězda Wilko Johnson v pondělí 21. listopadu zemřel. Hudebníka si však mohli povšimnout i diváci a příznivci seriálu Hra o trůny, kde se Johnson objevil v první sérii. Odchodu do hudebního nebe dokázal umělec vzdorovat dlouhých devět let – v roce 2013 mu lékaři kvůli diagnóze rakoviny slinivky sdělili, že mu zbývá deset měsíců života.

Rok 2013 byl pro Johnsona zlomový. Právě před devíti lety si hudebník vyslechl krutou diagnózu: podle lékařů mu kvůli rakovině slinivky břišní zbývalo pouhých deset měsíců života. Rocker se však odmítl vzdát nebo se litovat. Fanouškům slíbil, že bude plnit své závazky a hrát tak dlouho, jak jen bude moci, cituje web Daily Mail.

Jak se ukázalo, jeho odhodlání mu přidalo další roky života. „Řekl, že chce co nejlépe využít čas, který mu zbývá. Chce hrát a pařit kdykoliv jen bude moci,“ sdělil před lety jeho manažer Robert Hoy. Mnohé fanoušky šokovala i zpráva, že Johnson odmítl podstoupit chemoterapie. Přesto o dva roky později spoluzakladatel kapely Dr. Feelgood ohlásil, že rakovinu porazil, a to poté, co mu lékaři během 11hodinové operace z břicha odstranili tříkilový nádor.

I já zemřu a je to v pořádku

Sám na rok 2013 vzpomínal jako na „ten osudový“. „Rok, kdy jsem si myslel, že je můj život u konce, byl tím nejlepším v mém životě. Nikdy jsem neplakal, necítil sebelítost. Neseďte doma a nepřejte si, abyste nezemřeli, protože všichni zemřeme. I já zemřu a je to v pořádku,“ vzkázal v roce 2017.

Nyní však přišla zdrcující zpráva. V pondělí 21. listopadu oblíbený hudebník vydechl naposledy. Příčina jeho smrti však není známá. „Toto je oznámení, které jsme nikdy nechtěli učinit, ale činíme ho s velmi těžkým srdcem: Wilko Johnson zemřel,“ uvádí zpráva na jeho účtu na Twitteru.

Závažné onkologické onemocnění rodákovi z Essexu v minulosti již vzalo milovanou osobu – manželku Irene. Ta v roce 2004 prohrála svůj boj s rakovinou. Společně vychovávali syna Simona.

Johnson byl známý svým jedinečným, sekaným kytarovým stylem. Na oblíbený hudební nástroj se naučil hrát pravou rukou, a to i přesto, že byl levák. V polovině 70. let spoluzaložil a hrál se skupinou Dr. Feelgoodem, působil také ve skupinách Solid Senders či The Blockheads.

Zazářil nejen na koncertech, ale i v televizních obrazovkách. Všimnout si ho mohli diváci seriálu Hra o trůny, a to v první sérii, kde ztvárnil němého kata s děsivým pohledem.

Tagy: