Zemřel slavný rapper Coolio. Autor hitu Gangsta's Paradise měl příští rok vystoupit v Praze

Zemřel americký raper Coolio

Ve věku 59 let ve středu zemřel americký rapper Coolio. Proslavil se hity jako „Gangsta’s Paradise“ nebo „Fantastic Voyage“. Informaci pro CNN potvrdil jeho přítel a manažer Jarez Posey.

Cooliův manažer Jarez Posey uvedl, že raper byl nalezen bezvládný na podlaze koupelny svého dlouholetého přítele v odpoledních hodinách místního času v Los Angeles. Příčiny úmrtí se vyšetřují, podle Poseyho mohlo jít o infarkt.

Kapitán Erik Scott z losangeleského hasičského sboru pro CNN potvrdil, že hasiči a záchranáři obdrželi kolem 16:00 místního času oznámení o lékařské pohotovosti. Po příjezdu na místo našli nereagujícího muže a „přibližně 45 minut prováděli resuscitaci“. Pacient „byl těsně před 17:00 prohlášen za mrtvého“, dodal Scott.

„Jsme zarmouceni ztrátou našeho drahého přítele a klienta Coolia, který dnes odpoledne zemřel,“ uvádí v prohlášení Cooliova manažerka Sheila Fineganová. „Dotkl se světa darem svého talentu a bude nám velmi chybět. Děkujeme všem na celém světě, kteří poslouchali jeho hudbu, a všem, kteří se ozývají v souvislosti s jeho odchodem. Prosím, mějte Cooliovy blízké ve svých myšlenkách a modlitbách,“ dodala.

Coolio, vlastním jménem Artis Leon Ivey junior, se narodil roku 1963. Jeho rapová kariéra začala v 80. letech. Hit „Fantastic Voyage“ byla první skladba, která ho dostala do povědomí fanoušků. Za jeho pravděpodobně nejznámější skladbu „Gangsta's Paradise“ ze soundtracku k filmu Nebezpečné myšlenky získal v roce 1996 cenu Grammy. V roce 2022 pak hit na YouTube přesáhl hranici miliardy zhlédnutí. „Je to jedna z těch písní, které přesahují generace,“ řekl v nedávném rozhovoru Coolio. V roce 1996 navštívil Českou republiku. V Praze měl vystoupit také v květnu roku 2023 na festivalu 90s explosion.

Tagy: