reklama

Žena, která se zabila na bobech, krvácela po nehodě z úst a uší. Nešlo ji zachránit

Žena, která na bobech narazila v neděli vpodvečer do sání ve skiareálu Kopřivná v Jeseníkách, neměla šanci přežít. „Myslím, že jsme tomu nemohli nijak zabránit,“ řekl k tragické nehodě spolumajitel skiareálu Karel Ležatka. Zraněná krvácela z dutiny ústní i uší a oživování bylo marné.

reklama

Čtyřiačtyřicetiletá žena ukrajinského původu narazila hlavou do stojících saní. Mezi prvními, kteří se jí pokusili oživit, byli záchranáři horské služby. „Když jsme přijeli na místo, zraněná těžce krvácela z dutiny ústní a uší,“ popsal její stav záchranář z horské služby Karlov Martin Chalupa.

Následně přijela i zdravotnická záchranná služba, ale všechny snahy o oživování byly marné. „Zasahující lékař musel konstatovat smrt,“ řekl mluvčí moravskoslezské zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl.

„Je to nesmírně emocionálně složitý okamžik. Myslím, že jsme tomu nemohli nijak zabránit. Paní si vyšlápla nahoru kopec, dala si pod zadek kulatý talíř, absolutně neřiditelný, a pustila se dolů. Její manžel to má nejspíš celé natočené na mobilu, protože stál dole pod svahem a natáčel ji, jak sjíždí kopec,“ uvedl Ležatka.

Žena jela příliš vysokou rychlostí, navíc posledních několik set metrů pozadu. „Seděla na tácu s ručkama, který se točí dokola. Víme, že posledních sto padesát, dvě stě metrů už jela pozadu a snažila se otočit,“ řekl Chalupa CNN Prima NEWS s tím, že neviděla za sebe a narazila do sání stojících u bufetu. „Byly to sáně na převoz materiálu a zásob na vrch svahu,“ dodal.

Podle Chalupy byla u nehody spousta lidí. „Ty posléze vyslechla policie. Dále jsem to nebyl schopen vyšetřovat. Celou dobu ji při oživování držel manžel za ruku, proto mi přišlo neetické z něj vytahovat informace,“ řekl.

Nehodou se nyní zabývá policie. „V tuto chvíli nic nenasvědčuje cizímu zavinění, přesto veškeré okolnosti prověřujeme,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Zlatuše Viachová.

Tagy:
nehoda hlava Moravskoslezský kraj úmrtí Bruntálsko těžké zranění smrt zranění hlavy Jeseníky náraz bobování horská služba okrsek Karlov

Hlavní zprávy

Kompletní seznam vyznamenaných: Zeman ocenil Bohdalovou, Krpálka i zesnulého Kellnera
Zprávy

Kompletní seznam vyznamenaných: Zeman ocenil Bohdalovou, Krpálka i zesnulého Kellnera

Kancelář prezidenta republiky zveřejnila seznam jmen, která 1. ledna obdrží státní vyznamenání. Mezi oceněnými jsou herečka Jiřina Bohdalová, zesnulý miliardář Petr Kellner, kosmonaut Vladimír Remek, ale i psychiatr Jan Cimický, sportovní manažer Miroslav Černošek, judista Lukáš Krpálek a hudební skladatel Karel Vágner. Původním datem pro předání byl jako tradičně 28. říjen, termín se však kvůli hospitalizaci Miloše Zemana o několik měsíců posunul.

Milující otec šesti dětí náhle zemřel. Jejich matka prosí o pomoc se školou i bydlením

Manžel se ráno vzbudil a s úsměvem na tváři plánoval společný výlet. Z ničeho nic ale dostal silné bolesti hlavy, během chvilky upadl do bezvědomí a zastavilo se mu srdce. Tak vypráví tragickou událost jeho žena Michaela Buriánová, maminka šesti dětí, se kterými zůstala sama. Kvůli rodinné tragédii teď prosí o finanční pomoc například s nákupem školních pomůcek nebo se zajištěním bydlení.

Ficova kauza hýbe Slovenskem. Na „pytlácké“ chatě měl konspirovat kvůli trestním stíháním

Slovenskem aktuálně hýbe kauza expremiéra Roberta Fica a odposlechy z jeho schůzek na chatě s lidmi vzbuzující značné kontroverze. S nimi mimo jiné probíral trestní stíhání dříve vysoce postavených osob z dob vlády jeho strany Směr-SD. Sám Fico jakýkoliv trestný čin v souvislosti se setkáním odmítá. Na jedné nahrávce z chaty přitom ostatním naznačuje, že se nelegálně dostal z dovolené na Krétě, kde protrpěl nákazu koronavirem, zpět na Slovensko.

Ostravští experti našli protilátky u seniorů i dlouho po vakcinaci. Kraj bojuje s nedůvěrou

I velmi dlouho po očkování přetrvávají u seniorů protilátky proti covidu. A ti, kteří ho prodělali, mají imunitu proti nemoci ještě silnější. Potvrdila to studie Zdravotního ústavu v Ostravě. Ta konkrétně zjistila, že silné protilátky mají senioři i po osmi měsících od očkování. Mnozí se ale stále očkovat zdráhají, a to zejména v Moravskoslezském kraji.

Zeman oceňuje své nejbližší. Nejvíc přes čáru byli Toman a Čuba, shodli se experti

Prezident Miloš Zeman často vyznamenává osoby, které mu jsou blízké, a dělá to častěji než jeho předchůdci Havel a Klaus. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS ke 103. výročí vzniku Československa se na tom shodli historik Jaroslav Šebek a analytik týdeníku Euro Petr Fischer. Oba zároveň připomněli, kterak Zeman udělil medaili Za zásluhy Miroslavu Tomanovi staršímu či Františku Čubovi. Jejich vyznamenání bylo podle expertů už za hranou.

reklama

Domácí zpravodajství

Unikátní hrdina tří odbojů. Bojoval s císařem i nacisty, komunisti ho popravili

Lepšího hrdinu pro oslavy 28. října si snad ani nelze představit. „Příběh Petra Křivky je fascinující. Na konci první světové války bojoval za samostatné Československo. Posléze šel proti nacistům a ve Velké Británii dokonce patřil k vojenskému oddílu ochranky exilového prezidenta Edvarda Beneše,“ vypráví pro CNN Prima NEWS badatel a spisovatel Luděk Navara. Třetí odboj proti komunismu se ovšem Křivkovi stal osudný, v roce 1951 ho totalitní režim Klementa Gottwalda nechal popravit.

Klaus: 28. říjen je v ohrožení. Noví ideologové infikovali děti, hanobí naše vítězství

Exprezident Václav Klaus ve svém proslovu u příležitosti výročí samostatného Československa zmínil obavy nad možnou vládou koalic Spolu a PirSTAN. Podle něj nebude čelit tendencím, které do České republiky proudí ze Západu. „Vítězové voleb nepřesvědčivě mluví o změně, kterou chtějí přinést. Nemluví o oněch nebezpečných trendech a nemají odvahu se jim postavit, ale chtějí se jim podvolit,“ řekl.

reklama