reklama

Ženě volali z ČEZ kvůli smlouvě, šlo ale o shodu jmen. Kde vzal dodavatel osobní údaje?

Energetická společnost ČEZ zavolala ženě z Plzně, která chtěla vypovědět smlouvu. Aspoň si to pracovnice kontaktního centra firmy myslely. Jenže omylem zavolaly její jmenovkyni z Hradce Králové, která se navíc narodila ve stejný den. Ta ale smlouvu s touto firmou uzavřenou nemá a nechápe, odkud má dodavatel energie její osobní údaje.

reklama

Představte si, že vám zavolá společnost, u které jste nikdy nebyli zákazníkem a začne s vámi řešit podmínky smlouvy, kterou jste s ní nikdy neuzavřeli. Přesně to se stalo ženě z Hradce Králové, která si přála zůstat v anonymitě.

„Mě kontaktovala pracovnice ČEZ s tím, že chci ukončit smlouvu u nich a přejít k jinému dodavateli,“ popisuje pro CNN Prima NEWS. Jenže žádnou takovou smlouvu s tímto dodavatelem energií uzavřenou nemá a nikdy neměla.

Záležitost se vydala ihned řešit přímo na zákaznické centrum ČEZ. „Nejdřív z toho byly paní na přepážce docela v šoku a nakonec se k tomu postavily tak, že mi poskytly veškeré smlouvy, které jsem údajně s nimi sepsala,“ pokračuje mladá žena.

Na dokumentech bylo její jméno a kontaktní údaje, ale jiné rodné číslo. Z centrálního registru obyvatel pak policisté zjistili, že v Plzni žije její jmenovkyně, která se narodila přesně ve stejný den. Ta o záměně identit neměla ani potuchy a dozvěděla se to až následně, když ji telefonicky kontaktoval pracovník reklamačního oddělení.

„Byla jsem překvapená, se společností ČEZ jsme to vyřešili. Bohužel, udělali chybu, ale tu již napravili. Pokud vím, tak k žádným nedoplatkům nedošlo,“ reagovala textovou zprávou s tím, že celou věc už považuje za uzavřenou.

Kde údaje dodavatel získal?

Společnost ČEZ přiznala chybu. Údaje dvou osob spojila do jediné zákaznice. Oběma ženám se již podle informací CNN Prima NEWs omluvila. „Nám se prostě stalo to, že existují dvě osoby stejného jména a stejného data narození, a obsluha udělala chybu,“ vysvětlil mluvčí společnosti ČEZ Roman Gazdík.

Na dotaz, kde a jak získala osobní údaje ženy z Hradce Králové, ale firma neodpověděla. Mluvčí pouze přislíbil okamžitou nápravu a dodal, že kromě omluvy ČEZ poskytne každé z žen poukázku na nákup v řetězci. „Nejvíc mě zaráží, kde společnost ČEZ vzala moje osobní údaje, jako je adresa a telefonní číslo a e-mail,“ podivuje se nadále žena z Hradce Králové.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn
Kultura

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

Djokovič přiletěl do Bělehradu jako hrdina. Za skandování ho přivítal velký dav

Aktualizováno

Začalo Australian Open a mužská světová jednička Novak Djokovič u toho není. Hráč prohrál dlouhé tahanice o vízum a musel nehostinné Melbourne opustit. Krátce po finálním verdiktu soudu nasedl v neděli do letadla a o zhruba 24 hodin později přistál v rodném Bělehradě. Rychle prošel letištní halou s tenisovou taškou na zádech a zamířil do prostoru pro vyzvednutí dalších zavazadel. Lidé před terminálem vytrvale a hlasitě skandovali „Novak, Novak“.

Vládní koalici drží především strach z Babiše u moci, říká komentátor Fischer

Největším spojujícím prvkem vládní koalice je Andrej Babiš (ANO), řekl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor a novinář Petr Fischer. „A tím zůstane po celé volební období. Koalici nedrží nic jiného než strach z toho, že by se Babiš vrátil k moci,“ prohlásil. Politolog Lukáš Valeš k tomu dodal, že bývalému premiérovi začínají ve Sněmovně zlaté časy.

reklama

Domácí zpravodajství

Dívky utekly z dětské psychiatrie v Lounech, policie po nich pátrá. Mohou být i v Praze

Policisté pátrají po dvou mladistvých pacientkách dětské psychiatrické léčebny v Lounech. Dívky ve věku 16 a 17 let v neděli společně utekly při návratu z vycházky, od té doby jsou nezvěstné. Je možné, že se po útěku rozdělily, pohybovat se mohou po Praze ve velkých obchodních centrech a jejich okolí. V tiskové zprávě to uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Významný nárůst počtu pozitivních školáků. Testy jich odhalily opět přes tři tisíce

Testování na koronavirus v základních a středních školách minulý týden ve čtvrtek ukázalo další významný nárůst virové zátěže u žáků i pedagogů. Metodou PCR se ve školách potvrdilo 3 357 případů koronaviru, z toho 3 016 mezi žáky a 341 nákaz u pedagogů a zaměstnanců škol. Nárůst v obou skupinách je významný proti oběma kolům testování o týden dříve a mírně také proti předchozímu testování v pondělí 10. ledna.

Blažkův náměstek Daňhel zpracovával účetnictví firmě zapojené do daňových podvodů

Radomír Daňhel, politický náměstek ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), zpracovával účetnictví firmě, která byla zapojená do stamilionových daňových podvodů. Podnikatelé Hussein Rekhem a Saman El-Talabani za ně loni dostali několikaleté tresty. Daňhel v kauze figuroval jen jako svědek. O podvodech podle svého vyjádření nevěděl. Podle odborníků si ale podezřelého jednání svých klientů všimnout musel. Uvedly to Hospodářské noviny (HN) a server Aktuálně.cz.

reklama