reklama

Zfetovaný muž chtěl v Ostravě skočit z mostu. Strážníci mu to rozmluvili důmyslnou lstí

Strážníci z hlídkové služby v Ostravě zachránili život muži, který stál na zábradlí mostu, držel se pouliční lampy a odhodlával se ke skoku dolů. Sebevraždu mu rozmluvili a dostali ho dolů. Později se ukázalo, že byl muž pod vlivem drog.

reklama

Obvyklý služební den strážníkům změnil muž, který si chtěl vzít předčasně život skokem z mostu. „Víme, že to je most, pod nímž je železnice. Tak bylo hned zjevné, že tam něco není v pořádku,“ popisoval jeden ze strážníků.

Když hlídka spatřila muže, který stál promrzlý na zábradlí, okamžitě se k němu vydala. „Byl tam asi delší dobu, nějak se tam držel a klepal se zimou, tak jsme navázali kontakt. Bylo nutné jednat rychle, protože už mu docházely síly,“ uvedl druhý strážník.

Hlídce pak 36letý muž sdělil, že je z Bruntálska a že chce skoncovat se svým životem. Strážníci však prokázali velkou míru empatie a taktického uvažování. Nakonec se jim povedlo muže přesvědčit, ať s nimi zajde na horký čaj. Když mu pomáhali ze zábradlí dolů, ani se nebránil.

„Z toho pána bylo trošku cítit, jako kdyby si ulevil. Byl takový lítostivý. Když přijela sanita a vzali si ho do péče lékaři, byl užtakový uvolněnější, spolupracoval už s námi perfektně, takže za mě se mu ulevilo,“ uvedl strážník. Později se ukázalo, že byl neúspěšný sebevrah pod vlivem drog. Měl pozitivní test na amfetamin.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog
Prezidentské volby 2023

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog

Andrej Babiš (ANO) má největší šanci stát se prezidentem České republiky. Pokud by se volby uskutečnily teď, dosluhující premiér by v druhém kole o funkci hlavy státu stál proti generálovi Petru Pavlovi, tvrdí průzkum agentury Median pro deník MF Dnes. „Babiš by musel po zvolení hodně klást věnce a pronášet projevy, to by ho asi tolik nebavilo. Ale zase by mohl být dál ve vysoké politice,“ zpochybňoval kandidaturu šéfa ANO v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek.

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Ledecký k Prymulovi: Mám s vámi problém. Doporučujete opatření, přitom na nich vyděláváte

Na kamarádství to nevypadá. Hudebník Janek Ledecký se v pořadu Co Čech, to politik! televize CNN Prima NEWS postavil exministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi. Na epidemiologovi mu vadí, že doporučuje opatření jako jsou testy a vakcinace, a přitom na tom zároveň vydělává. Podle Prymuly to ale není pravda. Exministr zdůraznil, že ve střetu zájmů není.

reklama