čaj

Výpis příspěvků ke štítku „čaj“

Dokázali byste pomoci: Kdy volat 155 a kdy vyrazit za pomocí po vlastní ose?

1. prosince 2022 19:01

Když nejde o zdraví, nejde o nic, říká se. Jenže v situacích, kdy nám nebo našim blízkým přestane sloužit, bývají někdy velmi složité. Jak poznat kdy na pomoc urychleně volat záchranáře a kdy se naopak pro pomoc k lékaři vydat po vlastní ose? Sepsali jsme vám několik základních situací, které se až na výjimky dají zvládnout bez asistence profesionálních záchranářů, kteří v době, kdy by vám pomáhali stejně, jako vám může pomoci váš praktický lékař, mohou být mnohem platnější jinde.

Už jednou jsem proti pandemickému zákonu hlasoval, jde to bez něj, říká vládní senátor

25. ledna 2022 23:41

Senátor Zdeněk Hraba (STAN) zastupující v horní komoře Parlamentu vládní koalici hlasoval už proti minulému návrhu pandemického zákona. „Zvládnout covid lze i bez něj,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS v souvislosti s novým zněním této normy. Na druhou stranu je podle něj pandemický zákon oproti platnému krizovému zákonu „slabým čajem“. Podle právníka a představitele Iniciativy 21 Jindřicha Rajchla (Trikolóra) jde o zásah do lidských práv a svobod občanů.

Ořechové skořápky nepatří do koše, ale do vašeho hrníčku

18. listopadu 2021 09:00

Nejen samotné ořechy, ale i skořápky z nich mají pozitivní účinky na organismus. A hodit se vám budou v tu pravou chvíli. Teď v podzimních plískanicích, kdy nás trápí kašel, je čerstvě po sběru ořechů a louskají se do vánočního cukroví. Budete tak mít po ruce přírodní a účinný prostředek.