čaj

Výpis příspěvků ke štítku „čaj“

Inspektoři nařídili stažení vadných fazolí. Je v nich čtyřikrát více herbicidu, než je povoleno

V sušených fazolích, které prodával řetězec Tesco pod svou privátní značkou, zjistila laboratorní analýza Státní zemědělské a potravinářské inspekce výskyt herbicidu ve čtyřikrát vyšším množství, než povoluje zákon. Šlo o fazole vypěstované v Argentině a nevyhovující šarže měla 1 344 balení, uvedl v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Uvidím Glovera a budu vědět, že vše je možné, věří Procházka. A přiznal silnou neřest

Už v noci na neděli začne turnaj UFC 295. V jedné z hlavních rolí bude Jiří Procházka, který porovná síly s brazilským ranařem Alexem Pereirou. Ještě před odletem do New Yorku natočil český samuraj skoro hodinový rozhovor. V něm velmi upřímně promluvil o tom, co pro něj znamenalo sedmnáct měsíců bez zápasu, jak důležité jsou v jeho životě ženy nebo jaká je jeho nejsilnější neřest.

Lékařská hvězda zachraňuje děti: Pozor na nechráněné bazény a ubrusy pod horkým čajem

Pokud chcete ochránit potomka před zdravotní újmou, nejdřív si prolezte svou domácnost po čtyřech. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to radí populární záchranář Marek Dvořák, kterého na sociálních sítích sleduje přes 200 tisíc lidí. Na internetu už nějaký čas popisuje, co dělat v případě velkých problémů, mimo jiné i v souvislosti s dětmi. Často byl svědkem hodně pohnutých příběhů; v Česku jen následkem úrazu ročně zemře 110 dětí, další dva tisíce si odnesou trvalé následky.

Nedostatek léků řeší Češi po svém. Sirupy si vyrábí sami, ministerstvo ale varuje

Někteří Češi se současnou situaci kolem výpadků dodávek léků tlumících u dětí horečku rozhodli řešit po svém – sirupy si dělají doma sami. I část lékáren začala vyrábět vlastní přípravky. Jde zatím pouze o dětské čípky. Výroba sirupů je totiž finančně výrazně nákladnější. Domácí přípravu léků nebo sirupů ale ministerstvo zdravotnictví nedoporučuje.

Perkausová v roli maminky září. Pochlubila se další fotkou synka Killiana, fanoušci jásají

Moderátorka Eva Hecko Perkausová si zřejmě mateřství velice užívá. Od chvíle, co o prvním adventním víkendu přivedla na svět malého Killiana, se nepřestává na sociálních sítích chlubit společnými záběry. Naposledy sdílela fotografii, na které drží svého prvorozeného syna v náručí a zatímco chlapeček spí, ona si vychutnává šálek čaje.

Dokázali byste pomoci: Kdy volat 155 a kdy vyrazit za pomocí po vlastní ose?

Když nejde o zdraví, nejde o nic, říká se. Jenže v situacích, kdy nám nebo našim blízkým přestane sloužit, bývají někdy velmi složité. Jak poznat kdy na pomoc urychleně volat záchranáře a kdy se naopak pro pomoc k lékaři vydat po vlastní ose? Sepsali jsme vám několik základních situací, které se až na výjimky dají zvládnout bez asistence profesionálních záchranářů, kteří v době, kdy by vám pomáhali stejně, jako vám může pomoci váš praktický lékař, mohou být mnohem platnější jinde.

Lékařka radí: Kolik a jakých tekutin máme vypít, abychom se vyhnuli nadváze?

Obezitou trpí v České republice stále více lidí a tento vzestupný trend se bohužel nevyhýbá ani dětem a mladistvým. Kromě pohybu a zdravého stravování hraje významnou roli také pitný režim. Kolik tekutin bychom měli denně vypít, abychom se „propili“ k lepší postavě a jaké jsou nejčastější dietní chyby? Oslovili jsme lékařku z Centra pro poruchy metabolismu a výživy Taťánu Staňkovou.

Už jednou jsem proti pandemickému zákonu hlasoval, jde to bez něj, říká vládní senátor

Senátor Zdeněk Hraba (STAN) zastupující v horní komoře Parlamentu vládní koalici hlasoval už proti minulému návrhu pandemického zákona. „Zvládnout covid lze i bez něj,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS v souvislosti s novým zněním této normy. Na druhou stranu je podle něj pandemický zákon oproti platnému krizovému zákonu „slabým čajem“. Podle právníka a představitele Iniciativy 21 Jindřicha Rajchla (Trikolóra) jde o zásah do lidských práv a svobod občanů.