CNN Prima News žhářství

žhářství

Výpis příspěvků ke štítku „žhářství“

Postihy za založení požáru v lese jsou směšné, říkají experti. Žádají exemplární tresty

27. července 2022 13:42

Česká republika by měla zapracovat na legislativě ohledně postihů za rozdělávání ohňů v lesích či neúmyslné založení požárů. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodli soudní znalec Radek Kislinger a ředitel Národního parku České Švýcarsko Pavel Benda. Právě ve zmíněném parku hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa již čtvrtý den.

Bezdomovec zapálil vánoční strom na Times Square. New York děsí stoupající kriminalita

8. prosince 2021 19:51

Devětačtyřicetiletý bezdomovec byl zatčen poté, co v úterý krátce po půlnoci zapálil ikonický 50metrový vánoční strom před sídlem společnosti News Corp na náměstí Times Square. Podle newyorských policistů šlo o zcela náhodný čin. Stoupající kriminalita ve městě by však mohla odradit zahraniční návštěvníky, kteří mohou po dvou letech navštívit New York o svátcích.

Město bez policistů a s rekordní mírou zločinu. Portland se propadá do propasti

29. dubna 2021 06:31

Neutichající protesty anarchistů, vandalismus, žhářství, bezdomovectví, rekordní počty vražd a pandemie koronaviru. Portland zažívá nelehké období. Během čtyř let se město propadlo na žebříčku nejžádanějších lokalit realitního trhu ze třetího místa na šestašedesáté. Už tak těžce zkoušený Portland ale dostal další ránu. Tamější policejní sbor totiž zažívá doslova exodus policistů. Ti necítí podporu místních politiků ani obyvatel.

Požár ruské továrny mohl být založen úmyslně. Úřady zadržely ředitele a jeho náměstka

14. dubna 2021 17:55

Ruští vyšetřovatelé zadrželi ředitele petrohradské Něvské manufaktury a jeho zástupce, oznámila ve středu agentura Interfax. Někdejší textilní továrnu, kde se v současné době nacházely kanceláře, zachvátily plameny v pondělí. V ruských médiích se ve středu objevily dosud nepotvrzené informace z anonymních zdrojů, že oheň mohl být založen úmyslně.

Deset let od exemplárních trestů pro žháře: Popálená Natálka má pořád v očích hrůzu

20. října 2020 16:48

Přelomový rozsudek padl ve středu 20. října 2010. Čtyři žháři, kteří zápalnými lahvemi zapálili dům obývaný romskou rodinou, odešli ze soudní síně s více než dvacetiletými tresty. Exemplární tresty tehdy zastavily sérii útoků molotovovými koktejly vůči Romům. Oběti ze slezského Vítkova je nyní třináct let, reportér CNN Prima NEWS kontaktoval její rodinu.