CNN Prima News žirafa

žirafa

Výpis příspěvků ke štítku „žirafa“

Safari, nádherné pláže i ničím nerušený odpočinek. Čechy táhne do Keni i přímý let z Prahy

Málokterá země toho dokáže turistům nabídnout tolik jako Keňa. Tropické podnebí, exotická příroda, safari a samozřejmě také odpočinek na krásných plážích na pobřeží Indického oceánu. Cesta do této africké země se teď navíc výrazně zjednodušila. Cestovní kancelář Čedok totiž letos zavedla přímé lety z Prahy do přístavní Mombasy. Let na palubě moderního Dreamlineru trvá přibližně osm hodin.

Národní program Česká kvalita: Obuv vybírejme zodpovědně, výrazně ovlivňuje naše zdraví

Většina z nás se chce cítit dobře na každém kroku. Základní roli v tom, zda to tak skutečně je, hraje bezpochyby obuv, a to především v případě dětí, jejichž nohy se vyvíjejí dlouhou dobu. Jak vybrat tu správnou, která jejich organismu prospívá, a přitom se nechat hřát pocitem, že jsme podpořili poctivé výrobce i českou ekonomiku? Nápovědou, jak si na přeplněném trhu dobře vybrat, může být značka Národního programu Česká kvalita nazvaná Žirafa: Zdravotně nezávadná obuv – bota pro Vaše dítě. Stačí jediný pohled na barevné logo a víte, co od jeho držitelů čekat.

Hrůza v zoologické zahradě. Žirafa si zlomila vaz, veterinář se o záchranu snažil marně

Teprve šestiletý žirafí samec Parker nešťastně zahynul poté, co se zasekl v bráně vlastního výběhu v newyorské zoologické zahradě. I přes okamžitou pomoc pracovníků a veterináře však již nebylo zvířeti pomoci – zlomilo si vaz. Samec, který byl v zoo od roku 2018 a loni v dubnu se stal otcem samečka Olmsteda, se až do hrozivé nehody těšil skvělému zdraví. Tragickou zprávu oznámila zoo v pondělí 13. února.

Lvi nebo žirafy hned za oknem auta. Ve Dvoře Králové zažijete dobrodružství jako v Africe

Jako v Africe si můžete připadat při návštěvě Safari parku ve Dvoře Králové. Jedinečný projekt navštěvují každý den stovky až tisíce lidí. Všichni si mohou užít dech beroucí pohled na exotická zvířata, která tam žijí téměř stejně jako ve volné přírodě ve svém původním prostředí. Je ale nutné dodržovat stanovená pravidla. Bez nich by se dobrodružný výlet mohl stát i bojem o život.

Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě

Krásné počasí a víkend nalákaly řadu lidí do pražské zoo v Troji. Co však mnozí nečekali, je nekončící fronta, která se neustále natahuje. Počitadlo je navíc pro lidi matoucí. Namísto počtu návštěvníků, kteří se aktuálně v areálu pohybují, ukazuje, kolik jich během dne celkově přišlo. Lidé si tak zoufají, protože například na návštěvu oslavenkyně Amalee, roční slonice, si musejí ještě počkat.