CNN Prima News žirafa

žirafa

Výpis příspěvků ke štítku „žirafa“

Lvi nebo žirafy hned za oknem auta. Ve Dvoře Králové zažijete dobrodružství jako v Africe

9. července 2022 06:54

Jako v Africe si můžete připadat při návštěvě Safari parku ve Dvoře Králové. Jedinečný projekt navštěvují každý den stovky až tisíce lidí. Všichni si mohou užít dech beroucí pohled na exotická zvířata, která tam žijí téměř stejně jako ve volné přírodě ve svém původním prostředí. Je ale nutné dodržovat stanovená pravidla. Bez nich by se dobrodružný výlet mohl stát i bojem o život.

Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě

8. května 2021 16:23

Krásné počasí a víkend nalákaly řadu lidí do pražské zoo v Troji. Co však mnozí nečekali, je nekončící fronta, která se neustále natahuje. Počitadlo je navíc pro lidi matoucí. Namísto počtu návštěvníků, kteří se aktuálně v areálu pohybují, ukazuje, kolik jich během dne celkově přišlo. Lidé si tak zoufají, protože například na návštěvu oslavenkyně Amalee, roční slonice, si musejí ještě počkat.

Žirafí mládě spadlo po porodu do pečlivě přichystané podestýlky

5. května 2020 15:03

Pád ze zhruba dvoumetrové výšky na pečlivě připravenou podestýlku byl první životní zkušeností mláděte žirafy, které se na konci dubna narodilo v zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce. Žirafy si totiž k porodu zásadně nelehají a své potomky přivádí na svět vestoje. V dubnu narozená žirafí samička je ale zdravá a dostala jméno Sarifa.

Když rozdíly mizí, 52. díl: Přehlížený obr s dokonalým stolováním

15. dubna 2020 13:00

Největší zvířata světa jsou často ta nejpřehlíženější. Platí to i o žirafách. Považujeme je za tiché doplňky africké krajiny či zajímavou atrakci v zoo, ale jinak toho o nich moc nevíme. Žirafy jsou natolik „neviditelné“, že se jimi nezabývá ani mnoho vědců. „Zapomenutá megafauna“ – tento termín používá těch pár výzkumníků, kteří se žirafám věnují, k popisu jejich situace. O slonech, šimpanzích, gorilách a hroších slyšíme neustále. O žirafách, které jsou silně ohroženy klesající populací, však slýcháme jen málokdy.

Když rozdíly mizí, 14. díl: Dlouhán, který má pod čepicí

10. července 2019 00:00

Bývalý ošetřovatel měl před svou smrtí jen jedno poslední přání – chtěl se znovu setkat se žirafami, o které se více než čtvrt století staral v Rotterdamské zoo. Když ho přivezli na nosítkách do výběhu žiraf, jedna z nich se k němu naklonila a políbila ho. Všichni svědci svorně trvají na tom, že žirafa ho zcela jasně poznala a že věděla i to, že se vidí naposledy. Byl tento polibek dílem náhody, nebo jsou žirafy chytřejší, než si myslíme?