zisk

Výpis příspěvků ke štítku „zisk“

ČEZ letos téměř zosminásobil svůj zisk. Z enormní dividendy dostane stát až 42 miliard

10. listopadu 2022 10:54

Čistý zisk skupiny ČEZ za tři čtvrtletí letošního roku stoupl na 52,3 miliardy korun z 6,7 miliardy korun ve stejném období před rokem. Za celý letošní rok firma očekává zisk 65 až 75 miliard korun. ČEZ je největší energetická firma v zemi, jejím většinovým akcionářem je stát, který prostřednictvím ministerstva financí drží zhruba 70 procent akcií.

KOMENTÁŘ: Mají firmy s energiemi opravdu problém, nebo se nám šéf Madety jen vysmívá?

24. října 2022 08:18

Pokud stát rychle nepomůže tuzemským firmám s rostoucími cenami energií, bude následovat vlna krachů a desetitisíce, možná statisíce lidí přijdou o práci. Takovou rétorikou nás masírují zástupci nejrůznějších podnikatelských svazů, komor nebo asociací. Jako jeden z prvních s takovým varováním přišel šéf mlékárenského gigantu Madeta Milan Teplý, který si v létě stěžoval, že jeho firma nebude mít na elektřinu. Nyní se z jeho úst dozvídáme, že Madeta letos vydělá slušných 80 milionů korun.

České videohry táhnou. Herní vývojáři hlásí miliardové obraty, chybí jim ale pracovníci

26. září 2022 19:03

Obrat českého herního průmyslu za rok 2021 dosáhl rekordních 7,11 miliardy korun, v porovnání s loňskými hodnotami jde o třetinový nárůst. Sektor zaměstnává největší počet zaměstnanců ve své historii, rychlým tempem vznikají i nová vývojářská studia. Odvětví nicméně trápí letité problémy, jako je nedostatek kvalifikované pracovní síly. Data vychází ze studie o stavu herního průmyslu v České republice, kterou zveřejnila Asociace českých herních vývojářů (GDA CZ).

EU omezí nadměrné zisky výrobců energií. Státy získají 140 miliard eur, uvedla Leyenová

14. září 2022 09:46

Evropská komise navrhuje omezit příjmy výrobců elektřiny vyráběné z neplynových zdrojů, z jejíhož prodeje mají výrobci nebývalé zisky v souvislosti s rekordním růstem cen. Oznámila to předsedkyně komise Ursula von der Leyenová, podle níž krizové opatření přinese členským zemím Evropské unie 140 miliard eur (přes 3,43 bilionu korun), které mohou využít na podporu spotřebitelů ohrožených drahými energiemi. Na pomoci se budou podílet i poplatky získané od producentů fosilních paliv, dodala.

Ruský Gazprom měl v pololetí navzdory sankcím rekordní zisk. Vydělal zhruba bilion korun

30. srpna 2022 21:26

Ruský plynárenský gigant Gazprom v letošním prvním pololetí vydělal rekordní 2,5 bilionu rublů (zhruba bilion Kč). V úterý to podle agentury Reuters oznámila firma. Dodala, že její vedení doporučilo vyplacení průběžné dividendy. Za loňský rok Gazprom nevyplatil žádnou dividendu, jeho akcionáři tak roční dividendu nedostali poprvé od roku 1998.

Real pokračuje ve sbírání trofejí. Po výhře nad Frankfurtem má rekordní pátý Superpohár UEFA

10. srpna 2022 23:14

Fotbalisté Realu Madrid získali pátý Superpohár UEFA, čímž vyrovnali rekordní bilanci Barcelony a AC Milán. Úřadující vítěz Ligy mistrů porazil na Olympijském stadionu v Helsinkách posledního šampiona Evropské ligy Eintracht Frankfurt 2:0. Za „Bílý balet“ se v prvním poločase trefil David Alaba a po změně stran Karim Benzema.

KOMENTÁŘ: Marže není zisk, páni ministři. Chcete-li ji regulovat, saháte na mzdy pumpařkám

12. března 2022 06:54

Raketový růst cen benzínu a nafty netěší nikoho z nás. Množí se tak otázky, jestli s tím můžeme my nebo naše vláda něco dělat. Namísto toho, abychom se snažili každý najít způsob, jak dopady zdražování pohonných hmot na domácí rozpočet co nejvíce mírnit, obracíme se na vládu. Ta na politickou poptávku populisticky naskakuje a již si našla svého viníka. Za zrychlení otáček počítadel u benzínových pump prý mohou pumpaři a jejich chamtivost, a tak je nutné je klepnout přes prsty.

Pfizer letos jen z covidu získá 54 miliard dolarů, víc než za všechny léky před epidemií

8. února 2022 13:36

Americká farmaceutická společnost Pfizer loni zvýšila tržby o 95 procent na 81,3 miliardy dolarů (1,7 bilionu Kč), zejména díky vakcíně proti COVID-19. Další masivní růst firma očekává letos, jen z prodeje covidové vakcíny a nového léku na covid čeká tržby kolem 54 miliard USD. Firma to v úterý uvedla ve zprávě o výsledcích hospodaření. Za rok 2020, tedy než Pfizer začal naplno těžit z prodeje své vakcíny, tržby za celý podnik činily zhruba 41,7 miliardy USD.

Finanční odměna za očkování. Zaměstnanci přerovské firmy získají bonus

3. prosince 2021 18:55

Jednorázovou finanční odměnu a také časově omezený příspěvek ke mzdě nabízí svým zaměstnancům očkovaným proti koronaviru přerovská společnost Meopta-optika. Přední tuzemský výrobce optickomechanických přístrojů se tímto způsobem snaží zvýšit motivaci pracovníků k očkování. „V průběhu prosince a ledna plánujeme v Meoptě zřídit očkovací centrum,“ řekla mluvčí Meopta-optiky Vladimíra Hacsiková.