reklama

zisk

Výpis příspěvků ke štítku „zisk“

Finanční odměna za očkování. Zaměstnanci přerovské firmy získají bonus

3. prosince 2021 18:55

Jednorázovou finanční odměnu a také časově omezený příspěvek ke mzdě nabízí svým zaměstnancům očkovaným proti koronaviru přerovská společnost Meopta-optika. Přední tuzemský výrobce optickomechanických přístrojů se tímto způsobem snaží zvýšit motivaci pracovníků k očkování. „V průběhu prosince a ledna plánujeme v Meoptě zřídit očkovací centrum,“ řekla mluvčí Meopta-optiky Vladimíra Hacsiková.

IKEA chystá zdražení, dodávky váznou. Musíme se zotavit, oznámila firma

3. listopadu 2021 17:49

Hrubý zisk společnosti Inter IKEA, která je majitelem švédské nábytkářské značky IKEA, se v uplynulém finančním roce snížil o 16 procent na 1,71 miliardy eur (asi 44 miliard Kč). Vyšší náklady na dopravu a suroviny totiž převážily nad růstem tržeb, uvedla firma. Dodala, že kvůli přetrvávajícím problémům v dodavatelském řetězci přikročí ke zvýšení cen.

Rozsudek za vraždu tkaničkou: Soud poslal mladíka na 17 let do vězení

18. května 2021 15:25

Za vraždu motivovanou ziskem uložil v úterý pražský městský soud čtyřiadvacetiletému Janu Bémovi sedmnáctiletý trest vězení. Mladý muž podle obžaloby v listopadu 2019 škrtil svého známého tkaničkou a v bezvědomí ho hodil do kanálu. Tělo osmadvacetiletého Slováka se později našlo v čistírně odpadních vod v Praze 6. Bém vinu odmítá. U hlavního líčení uvedl, že svého slovenského známého pouze v hádce strčil a odešel. Rozsudek není pravomocný.

Zisky Škody se propadly o více než 50 procent. Výsledky se zlepší, nepanikaří ve firmě

24. března 2021 16:31

Škodě Auto loni klesl nekonsolidovaný čistý zisk o 52 procent na 15,2 miliardy Kč. Důvodem poklesu byl dopad pandemie koronaviru na nižší výrobu a prodej aut i vývoj směnných kurzů. Přesto má automobilka v plánu během následujících pěti let investovat 65,5 miliardy korun do elektromobility, digitalizace a výrobních středisek. Vyplývá to z výroční zprávy a vyjádření zástupců společnosti na tiskové konferenci.

Kdo převezl pandemii? Nezadržitelná Tesla, polovičatý Zoom i monopolistický Amazon

4. ledna 2021 08:12

Devastace malých podniků, restaurací, hotelů i dopravních služeb. Pandemie zřejmě nevratně překreslila byznysové plány milionů podnikatelů a většina z nich se kvůli koronaviru utápí v červených číslech. Některé firmy a jednotlivci ale dokázali na vzniklou situaci reagovat a přetavili karanténní podmínky v triumf. Od donáškových služeb, internetových prodejců až po technologické start-upy.

České zbrojovce klesl v pololetí zisk na 382 milionů, prodeje rostly

9. září 2020 09:38

České zbrojovce klesl v letošním prvním pololetí čistý zisk meziročně o 23,5 procenta na 382 milionů korun. Výnosy i prodeje zbraní ale rostly. Důvodem poklesu zisku je nepříznivý vývoj směnného kurzu a s tím související ztráty z finančních operací. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Oznámila také záměr nabídnout na pražské burze své akcie v hodnotě až čtyři miliardy korun. Termín ještě není známý, nabídku musí schválit Česká národní banka.

reklama