reklama

Muž a žena podváděli s bonusy pro OSVČ. Získali více než 700 tisíc korun

Kriminalisté stíhají dva lidi kvůli fiktivním žádostem o vyplacení kompenzačních bonusů určených pro podnikatele, které ovlivnila opatření proti koronaviru. Osmatřicetiletému muži a jeho o patnáct let mladší družce hrozí za podvod pět až deset let vězení. Neoprávněně získali více než 700 tisíc korun, dalších deset milionů jim podle policie nebylo vyplaceno jen díky kontrolním mechanismům správce daně.

reklama

Dvojici policisté zadrželi v úterý ráno v rodinném domě v okrese Jablonec nad Nisou, v němž oba bydlí. Podle policie si vyhledávali podnikatele z různých krajů. Bez jejich vědomí pak podávali jejich jménem fiktivní žádosti o vyplacení kompenzačních bonusů, které stát vyplácí osobám samostatně výdělečně činným a společnostem, jejichž podnikání omezila nebo pozastavila opatření přijatá v souvislosti s pandemií koronaviru.

K tématu

Kriminalisté zjistili, že dvojice používala účelově založené bankovní účty a e-mailové adresy, a to bez vědomí zneužitých podnikatelů. Peníze, které muž se ženou podvody získali, z větší části využili na sázkové hry. Muž je stíhaný vazebně a žena, která se k podvodům na rozdíl od svého druha přiznala, zůstává zatím na svobodě.

Kriminalisté při domovní prohlídce zajistili elektronické přístroje a dokumenty, zejména jednotlivé originály žádostí o poskytnutí kompenzačního bonusu. Policisté se případem zabývají od července na základě oznámení Finančního úřadu pro Zlínský kraj. Podle policie se dvojice dopouštěla trestné činnosti i v době nouzového stavu a celkem podala nejméně 256 žádostí.

K tématu

Další hlavní zprávy

Konec testování v mateřských školách? Hygienička prozradila, kdy se dětem uleví
reklama
reklama
Konečně spravedlnost, slaví Američané verdikt poroty v případu Floyda. Vyrazili do ulic

USA

Domácí zpravodajství

KOMENTÁŘ: Hlavně nezmínit Klause. Petr Fiala nadělil ODS ke 30. výročí cancel culture
Spor o testování v semilské škole pokračuje. Po odvolání ředitele se zástupkyně neshodnou
Další články
reklama
reklama