CNN Prima News zločinci

zločinci

Výpis příspěvků ke štítku „zločinci“

Legendární útěk: Vrazi se nechali z vězení odeslat v bedně. Při její výrobě mysleli na vše

Jako převezeni slavným kouzelníkem Harrym Houdinim si mohli připadat dozorci borské věznice v Plzni v roce 2005 po útěku Rostislava Roztočila a Romana Čabrady. Odsouzení vrazi si za mřížemi během prací na výrobě palet dokázali připravit speciální krabici, do které se ukryli, a aniž by o tom kdokoliv věděl, nechali se odvézt za brány věznice. Policie oba dopadla až po několika týdnech.

Covid komplikuje lov nacistických zločinců. Umírají příliš brzy, mrzí Zuroffa

Čtyřicet let strávil pátráním po nacistických zločincích, které ani po nalezení nebylo lehké dostat před soud kvůli odmítavému přístupu některých vlád. Nyní má Efraim Zuroff, ředitel izraelské kanceláře Centra Simona Wiesenthala, obavy, že nacističtí zločinci uniknou spravedlnosti kvůli koronavirové pandemii. Zuroff to u příležitosti středečního Mezinárodního dne památky obětí holokaustu řekl v rozhovoru pro web BBC News Brasil.

Vodní děla i slzný plyn: Demonstranti v Kyrgyzstánu vysvobodili z vězení exprezidenta

Aktualizováno

Protivládní demonstranti ve středoasijském Kyrgyzstánu vtrhli ráno při protestu proti výsledku parlamentních voleb do správní budovy s prezidentskou kanceláří a parlamentem. Osvobodili kromě toho z vězení exprezidenta Almazbeka Atambajeva. Ústřední volební komise mezitím oznámila zrušení výsledku nedělních voleb. Opozice uvedla, že je jejím cílem svrhnout prezidenta Sooronbaje Žeenbekova a sestavit novou vládu. Prezident ale tvrdí, že má zemi stále pod kontrolou.